Постанова № 35663656, 25.11.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2013
Номер справи
2а-6950/09/1370
Номер документу
35663656
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 листопада 2013 року № 2а-6950/09/1370

Львівський окружний адміністративний суд

в складі: головуючої cудді - Потабенко В.А.,

за участю секретаря судового засідання - Гойни Є.А.,

за участю:

представників позивача - Назарко В.Г., Кашеби Н.З., згідно довіреності,

представника відповідача - Цихуляка С.В., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області в особі Дрогобицької об'єднаної державної фінансової інспекції до Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради про зобов'язання до вчинення дій, -

в с т а н о в и в :

в провадженні Львівського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області в особі Дрогобицької об'єднаної державної фінансової інспекції до Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради про зобов'язання повернути до державного бюджету використану не за цільовим призначенням субвенцію в сумі 1049,18 тис. грн.

В обґрунтування позовних вимог ДВІ у Львівській області покликається на те, що за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача встановлено нецільове використання бюджетних коштів на суму 1049180,00 грн. На дану суму відповідачем за рахунок коштів субвенції, виділеної з державного бюджету по КФКВ 210120 "Видатки на ліквідацію стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року" оплачено та виконано роботи по відновленню дорожнього полотна вул. Фабричної в м. Дрогобичі. Позивачем за наслідками ревізії на адресу Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради направлено вимогу від 10.07.2009 року № 20-15/569 про повернення використаної не за цільовим призначенням суми субвенції до державного бюджету. Оскільки дані кошти відповідачем не повернено, позивач змушений звернутися до суду.

Представники позивача ДФІ у Львівській області в судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримали, просили позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог щодо стягнення 1049180,00 грн. заборгованості заперечив з тих підстав, що відповідачем безпідставно винесено оскаржувану вимогу, оскільки кошти позивачем використано за цільовим призначенням на ремонт вул. Фабричної у м. Дрогобичі у порядку визначеному чинним законодавством, порушень при використанні субвенції не допущено.

Заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, в період з 28.05.2009 року по 26.06.2009 року Дрогобицьким об'єднаним контрольно-ревізійним відділом контрольно-ревізійного управління у Львівській області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради за період з 01.05.2008 року по 30.04.2009 року, за результатами якої складено акт № 20-38 від 26.06.2009 року.

В акті перевірки зафіксовано порушення відповідачем п. 2 ст. 119 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001р. №2542-ІІІ, ст.25-1 Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік" із змінами і доповненнями та постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2008р. №689 "Про затвердження Порядку використання у 2008 році субвенції з державного обласним бюджетам Вінницької. Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей, міському бюджету м. Чернівців для ліквідації наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року". Зокрема, операцією з перерахування коштів по використанню коштів субвенції з державного бюджету в сумі 1049180,00 грн. в бухгалтерському обліку відображено в меморіальному ордері № 6 "Накопичувальна відомість по розрахунках з іншими кредиторами" за листопад і грудень 2008 року за дебетом рахунку 631 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками" та кредитом рахунку 321/8 "Реєстраційний рахунок для обліку коштів загального фонду", що призвело до завищення фактичних видатків за КЕКВ 2143 "Реконструкція інших об'єктів" у ф№2м "Звіт про надходження коштів загального фонду" за 2008 рік. Вказане порушення полягає у тому, що кошти, виділені на ліквідацію стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року, спрямовані на виконання робіт по відновленню дорожнього полотна вул. Фабричної в м. Дрогобичі, в той час, як таке (полотно) було зруйноване внаслідок довготривалої експлуатації дороги на неналежного обслуговування.

На підставі даного акта винесено вимогу № 20-15/569 від 10.07.2009 року про повернення використаної не за цільовим призначенням суми субвенції до відповідного бюджету, відповідно до якої у позивача вимагається повернення коштів отриманих у вигляді субвенції і використаних не за цільовим призначенням у сумі 1049180,00 грн. до державного бюджету.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано положення ст. 72 КАС України, відповідно до якої обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд зазначає, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 17.05.2010 року, залишеною без змін згідно з ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.06.2012 року, у справі № 2а-6747/09/1370 за позовом Дрогобицької міської ради до КРУ у Львівській області, Дрогобицького об'єднаного контрольно-ревізійного відділу КРУ у Львівській області про скасування вимоги № 20-15/569 від 10.07.2009 року, в задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Тобто, рішенням суду, що набрало законної сили, підтверджено правомірність винесеної 10.07.2009 року Дрогобицьким об'єднаним контрольно-ревізійним відділом контрольно-ревізійного управління у Львівській області вимогу № 20-15/569 від 10.07.2009 року щодо обов'язку Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради повернути до державного бюджету суму коштів, зазначених у даній вимозі.

Станом на момент розгляду даної справи кошти відповідачем до державного бюджету повернуто не було.

Згідно ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають до задоволення, оскільки в судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради використав не за цільовим призначенням кошти в сумі 1048,18 тис. грн., які були виділені на ліквідацію в м. Дрогобичі наслідків стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року, та станом на момент розгляду справи в суді такі кошти до державного бюджету не повернув, шляхом стягнення таких коштів з відповідача.

Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати в цій справі стягувати не належить.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 33-35, 69-71, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради (код ЄДРПОУ 05447349, адреса місцезнаходження 82100, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Трускавецька, 4) до Державного бюджету України використану не за цільовим призначенням субвенцію в сумі 1049180 (мільйон сорок дев'ять тисяч сто вісімдесят) гривень рівно.

Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 02.12.2013 року.

Суддя Потабенко В.А.