Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2013 р. Справа №805/15309/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12:25 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Болдирєві Б.О.
за участю:
представника позивача Гнатенко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до Публічного акціонерного товариства «Донецьке обласне підприємство автобусних станцій» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Донецьке обласне підприємство автобусних станцій» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що при опрацюванні особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента від 20.03.2013 року наданої відповідачем, встановлено, що особлива інформація, в порушення вимог ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 гл. 3 розділу «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням Комісії до позивача не була подана у встановлений законом строк, не розкрита шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні у встановлений законодавством строк, не розміщена в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у встановлений законодавством строк. Враховуючи вказане, на підставі статтей пункут 14 ст. 8, ст.ст. 9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та пункту п. 5 розділу ІІ, розділу ХVІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року № 1470, уповноваженою особою Комісії були винесені постанови № 375-ДО-1-Е, № 376-ДО-1-Е, № 377-ДО-1-Е від 24.07.2013 року про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якими сукупно було застосовано фінансову санкцію у розмірі 1020 грн. Фінансову санкцію відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови, однак, до теперішнього часу фінансові санкції не сплачені. Посилаючись на вказані обставини, позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 1020 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача.
Заслухавши пояснення представник позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка реалізує повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Донецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку під час опрацювання особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента від 20.03.2013 року, яка була надана до Комісії Товариством, було встановлено, що відповідачем порушено вимоги ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 гл. 3 розділу 2 Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», а саме:
- не подало особливу інформацію до Комісії у встановлений законом строк;
- підприємство не розмістило особливу інформацію в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - стрічці новин у встановлений законом строк;
- не розкрило особливу інформацію шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні у встановлених законом строк.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, відносно відповідача позивачем прийняті постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №№ 03/01/5/2069, 03/01/5/2071, 03/01/5/2070 від 27.05.2013 року через порушення відповідачем ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1 гл. 3 розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів" щодо не розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні у встановлений законодавством строк.
Також позивачем були складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів №№ 375-ДО-1-Е, 377-ДО-1-Е, 376-ДО-1-Е від 17 червня 2013 року, якими встановлено порушення відповідачем ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1 гл. 3 розділу ІІ "Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів", щодо не розкриття особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні, не подання особливої інформації, не розміщення особливої інформації у встановлений законодавством строк.
У зв'язку із зазначеним, 24.07.2013 року позивачем були прийняті відповідні постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
На підставі вищезазначеного, позивачем прийняті постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 377-ДО-1-Е, 376-ДО-1-Е, 375-ДО-1-Е від 24.07.2013 року, відповідно до яких за вказані правопорушення до відповідача застосовані фінансові санкції у загальній сумі - 1020 грн.
Зазначені постанови були відправлені відповідачу.
Згідно ч.1 ст.39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частинами 1, 2, 3 ст. 41 вказаного Закону визначено, що особлива інформація про емітента - інформація, до якої належать відомості про: прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу; прийняття рішення про викуп власних акцій, крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу;факти лістингу/делістингу цінних паперів на фондовій біржі; отримання позики або кредиту на суму, що перевищує 25 відсотків активів емітента; зміну складу посадових осіб емітента; зміну власників акцій, яким належить 10 і більше відсотків голосуючих акцій; рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв; рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу; порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію; рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента.
Строки, порядок і форми розкриття особливої інформації про емітента та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Особлива інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;розміщення на власному веб-сайті.
Пунктом 1 гл.3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року №1591, встановлено, що розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії; подання до Комісії - протягом десяти робочих днів після дати вчинення дії.
Таким чином, відповідач не здійснив передбачених законодавством заходів щодо розкриття шляхом опублікування особливої інформації про заміну складу посадових осіб емітента в офіційному друкованому виданні у встановлений законодавством строк.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач правомірно застосував до відповідача штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у загальному розмірі 1020,00 грн., а тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Частиною 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються
Керуючись статтями 2, 17, 94, 158-163, 167, 185-186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до Публічного акціонерного товариства «Донецьке обласне підприємство автобусних станцій» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів - задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Донецьке обласне підприємство автобусних станцій» на користь Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код за ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО банку 834016, код платежу 21081100) фінансову санкцію у розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп. згідно постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №№ 377-ДО-1-Е, 376-ДО-1-Е, 375-ДО-1-Е від 24.07.2013 року.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 27.11.2013 року, постанова в повному обсязі буде виготовлена 02.12.2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанов
Суддя Галатіна О.О.