Постанова № 35643130, 23.10.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.10.2013
Номер справи
826/14489/13-а
Номер документу
35643130
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23 жовтня 2013 року № 826/14489/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого: судді Мазур А.С., розглянувши у порядку письмового провадженні адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості до ОСОБА_1простягнення коштівВ С Т А Н О В И В:

Київський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить стягнути з відповідача кошти у розмірі 5 006,17 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 не повернуто суму коштів у розмірі 2658,75 грн. за навчання та матеріальну допомогу в період професійного навчання у розмірі 2 347,42 грн.

Відповідачу судові засідання не з'являвся, письмової позиції щодо поданого позову суду не надав. На адресу суду повернулась рекомендована кореспонденція, яка направлялась судом на адресу відповідача з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, встановивши відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, керуючись ч. 6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

За даними персональної картки № 028512103100010 ОСОБА_1 зареєструвалась в Подільському районному центрі зайнятості м.Києва, як така, що шукає роботу, а 07.11.2012 звернулась із заявою про статусу безробітного, у якій зазначалось, що вона не є найманим працівником, не укладала договорів цивільно-правового характеру, не отримує пенсій на пільгових умовах і не зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Наказом Подільського районного центру зайнятості № НТ121107 від 07.11.2012 на підставі ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» (редакція Закону станом на момент виникнення правовідносин) та ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» ОСОБА_1 був наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, яку вона отримувала у період з 07.11.2012 по 05.05.2013.

08.11.2012 відповідачем була подана заява з проханням направити її на курси до ТОВ «Інститут секретарів» за професією, спеціальність - «обліковець (реєстрація бухгалтерських даних)», у зв'язку з чим між Подільським районним центром зайнятості та ОСОБА_1 був укладений договір № 028512110800001 щодо направлення на навчання для підвищення кваліфікації до ТОВ «Інститут секретарів» за професією, спеціальність - «обліковець (реєстрація бухгалтерських даних)».

Наказом Подільського районного центру зайнятості № НТ 121108 від 08.11.2012 відповідачці призначено матеріальну допомогу на період з 08.11.2012 по 05.05.2013, професійного навчання відповідно до п.5 «Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки» затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України № 308 від 20.11.2000.

Відповідно до наказу Подільського РЦЗ № 130425 від 25.04.2013 було скорочено виплату матеріальної допомоги в період професійного навчання у зв'язку із пропусками занять більше трьох годин протягом навчального дня без поважної причини відповідно до пп.5 п.5 ст.31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та пп.4 п.13 «Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки».

30.04.2013 наказом Подільського районного центру зайнятості № НТ130430 припинено виплату матеріальної допомоги в період професійного навчання у зв'язку з припиненням професійного навчання за направленням територіального органу без поважних причини відповідно до п.2 ст.31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та пп.12 п. 15 «Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки». Також, наказом було припинено реєстрацію безробітної у зв'язку з припиненням професійного навчання за направленням територіального органу без поважних причин відповідно до абз.21 п.п.1 п.37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу з 01.04.2013.

Наказом Подільського районного центру зайнятості від 25.04.2013 № 358 на підставі наказу ТОВ «Інституту секретарів» про відрахування від 01.04.2013 №14/1 ОСОБА_1 було прийнято рішення про повернення коштів у розмірі 5 006,17 грн. (2 658,75 грн. - навчання у ТОВ «Інститут секретарів» + 2 347,42 грн. - матеріальна допомога в період професійного навчання).

Листом від 07.06.2013 № 26-2057 відповідача було повідомлено щодо необхідності відшкодування незаконно отриманих коштів у розмірі 5 006,17 грн.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначаються Законом № 803 «Про зайнятість населення».

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» громадяни, які працюють по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні та за кордоном, у фізичних осіб, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, належать до зайнятого населення та не можуть бути визнані безробітними.

Відповідно до пунктів 1 та 3 статті 18 цього Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.

Згідно з ч.ч. 2 і 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умовного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.

Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

На момент постановлення рішення у справі у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем в судовому чи в адміністративному порядку дій та рішень позивача.

З огляду на вищенаведені положення законодавства, чинного на момент спірних правовідносин, враховуючи наявність обставин, які зумовлюють обов'язок відповідача сплатити отриману під час навчання матеріальну допомогу і витрати на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації, а також, беручи до уваги підтверджений на підставі досліджених у судовому засіданні належних і допустимих доказів факт існування несплаченої відповідачем суми заборгованості у розмірі 5 006,17 грн., суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Київського міського центру зайнятості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (02222, АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в ГУ ДКУ м. Києва, МФО 820019, код 03491091) 5 006,17 грн. (п'ять тисяч шість грн. 17 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур