Постанова № 35643103, 28.11.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.11.2013
Номер справи
826/17857/13-а
Номер документу
35643103
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1Вн. № 1/310

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку скороченого провадження)

м. Київ

28 листопада 2013 року 14:30 № 826/17857/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Приватного акціонерного товариства "Ю.Ф.СІ" про стягнення коштів за податковим боргом в розмірі 16 440,00 грн., ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - позивач, ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській обл.) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до приватного акціонерного товариства "Ю.Ф.СІ." (далі - відповідач) про стягнення коштів за податковим боргом в розмірі 16 440,00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.11.2013 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 826/17857/13-а.

25 листопада 2013 року до відділу документального обігу та контролю суду надійшли заперечення відповідача.

Згідно частини 4 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до частини 6 статті 1832 КАС України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються:

1) дата, час та місце її прийняття;

2) найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову;

3) ім'я (найменування) сторін;

4) предмет адміністративного позову;

5) положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов;

6) висновок суду про повне або часткове задоволення чи відмову у задоволенні вимог адміністративного позову з посиланням на досліджені судом докази;

7) розподіл судових витрат;

8) обов'язок відповідача виконати постанову негайно, крім постанови в адміністративній справі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті;

9) строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем та відповідачем докази та повідомлені ними обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі.

Так, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає позов таким, що не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Положення закону, якими суд керувався і на підставі яких відмовлено у задоволенні позову.

Підпунктом 133.1.5 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - ПК України) передбачено, що платниками податку на прибуток з числа резидентів є відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у підпункті 133.1.1 цього пункту, визначені відповідно до розділу І цього Кодексу, за винятком представництв.

Згідно пункту 152.4 статті 152 ПК України платник податку, який має у своєму складі відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок за місцезнаходженням таких відокремлених підрозділів, а також за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього розділу та зменшений на суму податку, сплаченого за місцезнаходженням відокремлених підрозділів.

Сума податку на прибуток відокремлених підрозділів за відповідний звітний (податковий) період визначається розрахунково виходячи із загальної суми податку, нарахованого платником податку, розподіленого пропорційно питомій вазі суми витрат відокремлених підрозділів такого платника податку в загальній сумі витрат цього платника податку.

Відповідальність за своєчасне та повне внесення сум податку до бюджету за місцезнаходженням відокремлених підрозділів несе платник податку, у складі якого знаходяться такі відокремлені підрозділи.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України (з доповненнями, внесеними Законом № 5083-VI) платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що ПрАТ "Ю.Ф.СІ." зареєстроване як юридична особа 22.12.2005.

Відповідачем було створено відокремлений підрозділ - Рівненську філію ПрАТ "Ю.Ф.СІ." (код 36939971), яка перебувала на обліку як платник податків в ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській обл.

ПрАТ "Ю.Ф.СІ." 11.02.2013 подало до ДПІ у м. Рівному ГУ Міндоходів у Рівненській обл. розрахунок податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємства за № 104515 (а.с. 9), згідно якого відповідачем задекларовано податкове зобов'язання з податку на прибуток відокремленого підрозділу за звітний (податковий) рік у загальній сумі 65 754,00 грн.

Відповідно до рядку 19 розрахунку № 104515 від 11.02.2013 авансовий внесок (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток відокремленого підрозділу платника консолідованого податку на прибуток за звітний (податковий) рік), що підлягатиме сплаті щомісяця у березні - грудні 2013 року та січні - лютому 2014 року становить 5 480,00 грн.

Позивачем було зазначено, що Рівненська філія ПрАТ "Ю.Ф.СІ." заборгувала за платежем «авансові внески по податку на прибуток» в сумі 16 440,00 грн. по терміну сплати: 30.08.2013 - 5 480,00 грн.; 30.09.2013 - 5 480,00 грн.; 30.10.2013 - 5 480,00 грн.

Разом з тим, суд звертає увагу, що Рівненська філія ПрАТ "Ю.Ф.СІ." 13.05.2013 була закрита, підтвердженням чого є копія витягу з ЄДРПОУ станом на 31.10.2013 (а.с. 6).

Так, судом встановлено, що 25.04.2013 на Загальних зборах ПрАТ "Ю.Ф.СІ." (протокол № 64 від 25.04.2013) прийнято рішення про закриття семи філій, в т.ч. Рівненської філії ПрАТ "Ю.Ф.СІ.".

Частиною 1 статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 № 755-IV (далі - Закон № 755-IV) передбачено, що відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи долучаються до її реєстраційної справи та включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Отже, у разі прийняття рішення про закриття відокремленого підрозділу виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язані подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи повідомлення та рішення про закриття відокремленого підрозділу.

13.05.2013 за місцем реєстраційної справи ПрАТ "Ю.Ф.СІ." було надано повідомлення про закриття відокремленого підрозділу, у зв'язку з чим були проведені реєстраційні дії про внесення відомостей про закриття відокремленого підрозділу ПрАТ "Ю.Ф.СІ.".

На вимогу Закону № 755-IV державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів без розгляду зобов'язаний протягом двох робочих днів з дати надходження цих документів долучити їх до реєстраційної справи даної юридичної особи, внести відповідний запис до Єдиного державного реєстру та в той же день передати відповідні відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України за місцезнаходженням юридичної особи та за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Згідно пункту 11.2 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, при отриманні відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури щодо зняття з обліку платника податку.

Однак, позивачем було виставлено відповідачеві податкову вимогу № 865-19 від 04.09.2013, яку 06.09.2013 рекомендованим листом направлено на адресу відповідача.

Разом з тим, суд звертає на наявну в матеріалах справи копію листа Міністерства доходів і зборів України від 17.07.2013 № 7183/6/99-99-19-03-02-15-В, яким Міністерство надало відповідачеві роз'яснення на його запит № 87 від 20.03.2013 про те, що для розрахунку 1/12 податку на прибуток для сплати авансового внеску у березні 2013 року - лютому 2014 року підприємством враховується сумарне значення рядків 14 та 20 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 № 1213, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.10.2011 за № 1215/19953.

Якщо за рішенням головного підприємства розпочато процедуру ліквідації відокремленого структурного підрозділу, що сплачує авансовий внесок консолідовано, такий відокремлений підрозділ припиняє сплачувати авансові внески у звітному місяці, у якому подається ліквідаційний баланс.

Судом встановлено, що відповідачем 30.07.2013 було надано позивачеві заяву № 3001/07 з доданим до неї ліквідаційним балансом Рівненської філії ПрАТ "Ю.Ф.СІ.".

Позивач не відображав збитки протягом 2013 року та не припиняв сплату авансових платежів по головному підприємству відповідно до роз'яснення Міністерства доходів і зборів України, що не давало можливість подавати декларацію з податку на прибуток та відповідно подавати розрахунки щодо сплати консолідованого податку на прибуток по відокремленим підрозділам.

Враховуючи, що Рівненська філія ПрАТ "Ю.Ф.СІ." 13.05.2013 була закрита та 30.07.2013 надала податковому органу ліквідаційний баланс, філія правомірно припинила сплачувати авансові внески у липні 2013 року, тому суд критично ставиться до твердження позивача про наявність заборгованості у відповідача за платежем «авансові внески по податку на прибуток» в сумі 16 440,00 грн. по терміну сплати: 30.08.2013 - 5 480,00 грн.; 30.09.2013 - 5 480,00 грн.; 30.10.2013 - 5 480,00 грн., а відтак позовна вимога про стягнення з відповідача коштів за податковим боргом в розмірі 16 440,00 грн. задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 69 - 71, ст. 94, ст.ст. 158-163, ст. 1832, ст. 186, ст. 254, ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Відмовити у задоволенні позову державної податкової інспекції у м. Рівному Головного управління Міндоходів у Рівненській області повністю.

2. Судові витрати стягненню не підлягають.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Н.В. Клочкова