u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| 08 травня 2009 р. Справа № 2-а-603/09/2170 Кат. 6.5 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Бездрабка О.І., при секретарі - Луговій Т.П., за участю: представника прокуратури Херсонської області - Пуляєва І.В., представника позивача - Прудіус С.С., відповідача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв"язку в собі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області доОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив: Прокурор Каланчацького району Херсонської області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв"язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області (позивач) звернувся із адміністративним позовом до приватного підприємцяОСОБА_1 (відповідач) про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. Свої вимоги обгрунтовує тим, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у АР Крим ІНФОРМАЦІЯ_1 складено акт НОМЕР_1 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання приватним підприємцем ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів. 26.08.2008 р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим щодо приватного підприємця ОСОБА_1 винесено постанову № 047670 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 23.02.2006 р. Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили їх задовольнити, зазначивши, що на виконання Закону України "Про автомобільний транспорт", Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" під час здійснення перевірки дотримання суб"єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт ІНФОРМАЦІЯ_1 працівниками територіального управлінння Головавтотрансінспекції у АР Крим виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання приватним підприємцем ОСОБА_1 послуг з перевезення пасажирів, про що складено акт НОМЕР_1. На підставі вказаного акту 26.08.2008 р. начальником ТУ Головавтотрансінспекції у АР Крим щодо приватного підприємця ОСОБА_1 винесено постанову № 047670 про застосування фінансових санкцій на суму 1700 грн. за порушення вимог закону, визначених абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На підставі вищевикладеного просять стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1700 грн. Відповідач у судовому засіданні позов не визнав, пояснивши, що він не здійснював пасажирських перевезень, так як виїхав до Криму зі своїми родичами та вчителями з їх сім"ями. Послуги з перевезення вчителям здійснював на добровільній основі за власні кошти. Не погоджується з тим, що в даному разі потрібно було заключати договір на перевезення та складати дорожній лист, оскільки визначеного місця, куди вони їхали, не було. Просить суд відмовити у задоволенні позову. Заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав. Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 державними інспекторами територіального управлінння Головавтотрансінспекції у АР Крим складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом НОМЕР_1, у якому зафіксовано факт перевезення ОСОБА_1 на автомобілі ІVECO, д.н. НОМЕР_1, пасажирів - вчителів Олександрівської СШ без дорожнього листа та за відсутності договору із замовниками. У вказаному акті є підпис ОСОБА_1 про те, що він згоден з актом і просить суворо не карати, що не заперечується відповідачем у судовому засіданні. На підставі зазначеного акту, начальником начальником ТУ Головавтотрансінспекції у АР Крим 26.08.2008 р. винесено постанову № 047670 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 1700 грн. за порушення, відповідальність за які передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт". У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_1 добровільно не сплачена. Постанова № 047670 від 26.08.2008 р. про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася. Суд вважає, що фінансова санкція застосована позивачеи до відповідача правомірно виходячи з наступного. Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови № 1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обов"язковою до виконання. Згідно з вимогами п.28 постанови № 1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб"єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п"ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою. Чинним законодавством передбачений порядок здійснення господарської діяльності при наданні послуг з нерегулярного перевезення пасажирів. Для здійснення цього виду перевезення ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачений обов"язок оформлення таких документів: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України. Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення пасажирів є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначених вказаним переліком. Положеннями ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено застосування до автомобільних перевізників фінансової санкції - штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме - надання послуг з перевезення пасажирів і (або) вантажів без оформлення документів, визначених ст.39 та 48 цього Закону. На підставі викладеного, враховуючи те, що ОСОБА_1 здійснювалося перевезення пасажирів без договору та за відсутності дорожнього листа, позивачем обгрунтовано застосовано до нього фінансову санкцію у розмірі 1700 грн. Суд не бере до уваги твердження відповідача про те, що йому не потрібно було оформляти договір та дорожній лист, оскільки здійснював перевезення родичів та вчителів на добровільній основі, так як це суперечить вимогам Закону України "Про автомобільний транспорт". Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив : Позов задовольнити. Стягнути з приватного підприємцяОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до державного бюджету (р/р 31117106700186 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Каланчацького району, код доходу 21081100, код ОКПО 24103802) 1700 (одну тисячу сімсом) грн. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. З повним текстом постанови сторони можуть ознайомитися через 5 днів.
Повний текст постанови виготовлений і підписаний 12 травня 2009 року.
Суддя О.І.Бездрабко