Ухвала суду № 35547291, 25.10.2013, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
25.10.2013
Номер справи
490/10890/13-а
Номер документу
35547291
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 490/10890/13-а

УХВАЛА

іменем України

14 жовтня 2013 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Тішко Д.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Територіальної державної інспекції праці у Миколаївській області, Управління державної виконавчої служби Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції про оскарження постанови №14-01-030/0096-0096 від 16.09.2013 року, -

встановив:

У вересні 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Територіальної державної інспекції праці у Миколаївській області, Управління державної виконавчої служби Центрального відділу ДВС ММУЮ про оскарження постанови №14-01-030/0096-0096 від 16.09.2013 року.

11 жовтня 2013 року на запит суду з Сектору адресно-довідкової роботи УДЕС України в Миколаївській області надійшли відомості щодо місця реєстрації проживання сторін.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суддя вважає, що позовну заяву слід залишити без розгляду, відповідно до положень передбачених ст.100 КАС України.

Так, дослідивши матеріали справи, було встановлено, що оскаржувану постанову винесено 16.07.2013 року та позивач був з нею ознайомлений того ж дня, про що його підпис.

Згідно з ч.5 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Статтею 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Поважними, за змістом даної статті визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.

Також, суд вважає за необхідне зазначити, що строки впливають на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків. Строки - засіб впорядкування суспільних відносин, без якого неможливо уявити діяльність публічної адміністрації, нормативного акта, якою б юридичною силою він не був наділений.

Дотримання строків розгляду адміністративних справ одна з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень, оскільки результат правозастосовної діяльності безпосередньо залежить від часових меж їх реалізації. Будь-який вид адміністративного провадження базується на процесуальних принципах, серед яких оперативність і швидкість, що забезпечується чітко регламентованими строками, закріпленими в законах та підзаконних актах.

Згідно ч. 2 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Причини пропуску строку звернення до суду, зазначені позивачем у позовній заяві не можуть бути визнані судом в якості поважних та об'єктивних.

З позовних матеріалів вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовними вимогами про оскарження постанови від 16.07.2013 року лише 30 вересня 2013 року.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання позивача про поновлення процесуальних строків на оскарження постанови слід відмовити, оскільки суд не знайшов жодних підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

За такого, вказаний адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду, що відповідає положенням ст. 100 КАС України.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 160, 165 КАС України, суддя України, суд, -

ухвалив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіальної державної інспекції праці у Миколаївській області, Управління державної виконавчої служби Центрального відділу Державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції про оскарження постанови №14-01-030/0096-0096 від 16.09.2013 року - залишити без розгляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Д.А. Тішко