ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2013 року № 2а-812/11/1370
о 16 год., 44 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Саковець Б.П., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області, представник - Іванейко Я.Я. (довіреність № 1662 від 13.08.2013 року)доОСОБА_2простягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 57480,00 грн.
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом.
Згідно ст. 55 КАС України, судом проведено заміну позивача у справі - Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова на його правонаступника - Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на ім'я відповідачки 10.07.2009 року здійснено першу державну реєстрацію автомобіля марки DAIMLER-BENZ 312D-KA, державний номерний знак НОМЕР_1, 1998 року випуску та автомобіля марки MERSEDES-BENZ SPRINTER 312D, державний номерний знак НОМЕР_2, 2000 року випуску. Відповідачка повинна була сплатити податок з власників транспортних засобів до бюджету Шевченківського району м. Львова в сумі 57480,00 грн. Доказів про зарахування вказаного податку в доход державного бюджету відповідачкою не надано, що є підставою його стягненню податковим органом в примусовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила суд позов задоволити повністю з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідачка в судовому засіданні проти позову заперечила, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, що такої реєстрації вказаних автомобілів не здійснювала, жодних документів про державну реєстрацію автомобілів не підписувала.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідачки, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
Згідно листа управління Державтоінспекції Львівського ВРЕР № 9/2074 від 31.08.2010 року на ім'я ОСОБА_2 10.07.2009 року здійснено першу державну реєстрацію автомобіля марки DAIMLER-BENZ 312D-KA, державний номерний знак НОМЕР_1, 1998 року випуску та автомобіля марки MERSEDES-BENZ SPRINTER 312D, державний номерний знак НОМЕР_2, 2000 року випуску.
Згідно Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів під час здійснення першої реєстрації транспортних засобів в Україні, сума податку, що підлягає сплаті, становить 57480,00 грн. на рік, об'єм двигуна:
- 2874 куб. см., ставка податку 1000 грн. за 100 куб. см., 1000 х 2874 / 100 = 28740,00 грн. (DAIMLER-BENZ 312D-KA, державний номерний знак НОМЕР_1, 1998 року випуску);
- 2874 куб. см., ставка податку 1000 грн. за 100 куб. см., 1000 х 2874 / 100 = 28740,00 грн. (MERSEDES-BENZ SPRINTER 312D, державний номерний знак НОМЕР_2, 2000 року випуску).
11.11.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено перевірку щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів. За результатами перевірки складено довідку № 26766/17-010, якою встановлено факт несплати відповідачем податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 57480,00 грн.
Листом Західного головного регіонального управління ПриватБанк від 04.11.2010 року за № 5949 на запит заступника голови ДПА у Львівській області, повідомлено що квитанції про оплату відповідачем податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів не знайдено.
Згідно довідок ДПІ у Шевченківському районі м. Львова № 26927/19-020 та № 26928/19-020 від 12.11.2010 року, кошти по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (з громадян) при першій реєстрації в Україні в сумі 28740,00 грн. від гр. ОСОБА_2 згідно даних у МРЕВ сплата від 07.07.2009 року - 13.07.2009 року до місцевого бюджету Шевченківського району не надходила.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. за № 1251-XII зі змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Законом України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 року за № 1963-XII зі змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Бюджетним кодексом України від 21.06.2001 року за № 2542-ІІI зі змінами і доповненнями (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування», під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно ст. 14 цього ж Закону до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно ст. 20 цього ж Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього ж Закону є об'єктами оподаткування.
Згідно ст. 2 цього ж Закону, об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі вантажні - код 8704.
Згідно ст. 3 цього ж Закону, перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.
Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно ч. 6 ст. 5 цього ж Закону фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.
Згідно ч. 5 ст. 6 цього ж Закону, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього ж Закону. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Перерахування неправильно сплаченого податку допускається не більш як за три попередні роки. Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.
Згідно ст. 7 цього ж Закону у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.
Згідно ст. 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Судом враховуються обґрунтування позовних вимог про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 57480,00 грн., оскільки такий податок сплачується фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки - перед проведенням першої реєстрації в Україні. Перша реєстрація транспортних засобів на ім'я відповідачки здійснена 10.07.2009 року, а тому відповідачка є платником податку з власників наземних транспортних засобів.
Транспортні засоби DAIMLER-BENZ 312D-KA та MERSEDES-BENZ SPRINTER 312D що зареєстровані на ім'я відповідачки є об'єктами оподаткування податку за ставкою 1000,00 грн. за 100 куб.см., тому сума податку яка підлягає сплаті у зв'язку із реєстрацією вказаних транспортних засобів складає 57480,00 грн.
Враховуючи те, що у відповідачки виник обов'язок сплати нарахованого податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за закінченням встановленого строку для його сплати (не пізніше 05.08.2009 року), узгоджені зобов'язання стали податковим боргом, процедура якого визначена податковим законодавством. При цьому, факт узгодження податкового зобов'язання виключає підстави для оцінки судом правомірності визначення податковим органом податкового зобов'язання.
Відтак, сума податку, яка мала бути сплачена відповідачем під час першої реєстрації 10.07.2009 року до місцевого бюджету Шевченківського району м. Львова, не була зарахована на єдиний казначейський рахунок державного бюджету, що підтверджується довідками ДПІ у Шевченківському районі м. Львова № 26927/19-020 та № 26928/19-020 від 12.11.2010 року.
Відповідачка в судовому засіданні належними та допустимими доказами не спростувала вказане та не підтвердила виконання покладеного на неї обов'язку із сплати податку в сумі 57480,00 грн.
Вказана позиція узгоджується з позицією Вищого адміністративного суду України викладеною в ухвалі від 05.08.2013 року у справі № К/9991/36768/11 та позицією Львівського апеляційного адміністративного суду викладеною в ухвалі від 12.06.2013 року у справі № 10477/11/9104.
Судом не враховуються заперечення відповідачкою позовних вимог, оскільки такі належними та допустимими доказами не підтверджені. Крім цього, провадження у даній справі ухвалою суду від 13.11.2011 року було зупинено до закінчення досудового слідства у кримінальній справі № 181-0311. З відповіді Слідчого відділу Прокуратури Львівської області № 06/3-2423вих-13 від 16.10.2013 року вбачається, що слідчим відділом слідчого управління прокуратури Львівської області розслідувалась кримінальна справа № 181-0311 за фактом перевищення службових повноважень та зловживань службовим становищем службовими особами Львівського ВРЕР УДАІ ГУМВС України у Львівській області за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364, а також фактом підроблення невстановленими особами офіційних документів та використання підроблених документів за ознаками злочинів, передбачених за ч.ч. 1, 3 ст. 358 КК України. Кримінальну справу № 181-0311 скеровано до Личаківського районного суду м. Львова для розгляду по суті. Документи про визнання відповідачки потерпілою у вказаній кримінальній справі відсутні.
Враховуючи вищенаведене, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 57480,00 грн. підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 21 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) до місцевого бюджету Шевченківського району м. Львова (ЄДРПОУ 22389441, р/р 33217808700007, код платежу 12020200, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 57480,00 грн.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 25.11.2013 року.
Суддя Гавдик З.В.