Справа № 2а-559/09
Категорія № 2.11.9
П О С Т А Н О В А
Іменем України
«27» квітня 2009 р.
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Смішливої Т.В.
при секретарі: Попові М.Г.,
за участю представників
позивача: Чернявської Т.І., дов. № 27/32-241 від 09.01.2009р.
відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Дія» про стягнення застосованих фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
14.08.2008 року Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області звернулось до суду з позовом, в якому зазначило, що товариство з обмеженою відповідальністю «Дія» зареєстровано, як суб’єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області згідно свідоцтва за № 1380120 0000 000142 від 28.02.2003р.
09 квітня 2008р. працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було здійснено перевірку щодо додержання товариством з обмеженою відповідальністю "Дія". За результатами перевірки встановлено факт здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, про що складено Акт № 120192-08-0064/32-211 від 09.04.2008 року.
На підставі зазначеного акту перевірки 15.04.2008р. Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області прийнято рішення про застосування фінансових санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «Дія», а саме: 32678,80 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії; 8961,90 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії.
Вказане рішення своєчасно було направлено на адресу відповідача та 26 травня 2008 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області складено акт про невручення рішення про застосування фінансових санкцій та його розміщення на дошці оголошень.
Рішення про застосування фінансових санкцій в судовому порядку відповідачем не оскаржувалось.
Згідно листа ДПІ у м. Красний Луч від 23.04.09р. №5128/19 фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Тому позивач просив стягнути з відповідача штрафні санкції у сумі 41640,70 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеним у позові.
Представник відповідача у судове засіданні не з’явився, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.(а.с.56 «а»).
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
09 квітня 2008р. працівниками регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було здійснено перевірку щодо додержання товариством з обмеженою відповідальністю "Дія" у павільйоні, що розташований в м. Красний Луч, Мікрорайон №2, район будинку №12-6. вимог Закону України від 19 грудня 1995р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та іншого законодавства, що регулює виробництво та обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Перевіркою була встановлена реалізація 100 гр. коньяку "Каховський" та 1 пачки сигарет "Winston".
Згідно акта перевірки від 09 квітня 2008р. №120192-08-0064/32-211 та додатку до нього в реалізації в павільйоні знаходилось алкогольних напоїв на суму 16339 грн. 40 коп. та тютюнових виробів на суму 4480 грн. 95 коп.
На підставі акта перевірки від 09 квітня 2008р. №120192-08-0064/32-211 регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Луганській області було прийнято рішення від 15 квітня 2008р. №1201591208-32 про застосування фінансових санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю "Дія" у розмірі:
- 32678 грн. 80 коп. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії;
- 8961 грн. 90 коп. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії.
- Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу листом від 15 квітня 2008р. №875/7/32-137, але повернуто поштовою службою у зв'язку із закінченням терміну зберігання (адресат не розшуканий).
- 26 травня 2008р. складено акт про невручення рішення про застосування фінансових санкцій та його розміщення до дошці оголошень.
Рішення відповідачем не оскаржене, воно є чинним на час розгляду справи.
Згідно листа ДПІ у м. Красний Луч від 23.04.09р. №5128/19 фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Повноваження органів державної податкової служби України визначені Законом України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р.№ 509/-ІІ (із змінами та доповненнями).
Відповідно до статті 1 цього Закону до системи органів державної податкової служби віднесено Державну податкову адміністрацію України, державні податкові адміністрації в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі – органи державної податкової служби).
Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” на Державну податкову адміністрацію України покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов’язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво та обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; здійснення заходів щодо вилучення, знищення або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищення тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
За порушення норм Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами статтею 17 цього Закону встановлено, що посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
До суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів.
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Станом на 09.04.2008 року товариство з обмеженою відповідальністю «Дія» ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами не мала.
За таких обставин, суд вважає доведеним факт порушення відповідачем вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами лише за наявності ліцензії та правомірності заявлених позовних вимог щодо стягнення штрафних санкцій у розмірі 41640,70 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, ст.ст. 8, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Луганській області задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача, товариства з обмеженою відповідальністю «Дія», ідентифікаційний код 32292803, 94518, Луганська область, м. Красний Луч, вул.Вольного,11, в доход Державного бюджету України суму штрафних санкцій у розмірі 41640,70 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя