Ухвала суду № 35505425, 10.10.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.10.2013
Номер справи
818/4136/13-а
Номер документу
35505425
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2013 р.Справа № 818/4136/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Перцової Т.С. , Русанової В.Б.

за участю секретаря судового засідання Волкової А.М.

представника позивача Колесникова І.Г.

представника відповідача Страшенко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2013р. по справі № 818/4136/13-а

за позовом Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон"

до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

про скасування рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Державне підприємство "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в якому просив суд скасувати рішення Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 06.03.2013 р. №39 про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 6817,78 грн. та застосування штрафу у розмірі 3408,89 грн.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2013 року в задоволенні адміністративного позову Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" до Виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення - відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу.

В апеляційній скарзі, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваної постанови, норм матеріального та процесуального права, позивач просить постанову Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2013 року скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач, зокрема, посилається на порушення судом першої інстанції приписів п. 1.11, п. 8.2, п. 8.3 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я від 13.11.2001 року № 455, п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ України, Мінпраці України, Фонду втрати працездатності, від 03.11.2004 року № 532/274/136-ос/1406, ст. 46 конституції України, ст. 2 Кодексу законів про працю України, ст. 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової страти працездатності від 25.02.2009 р. № 12, ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, що призвело до неправильного вирішення справи, а також на доводи та обставини викладені в апеляційній скарзі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що Виконавчою дирекцією Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведено документальну перевірку повноти отримання фінансування та законності витрачання коштів бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в ДП «АВІАКОН» за період з 01.01.2011 р. по 31.12.2012 р. (а.с. 5)

За підсумками проведеної перевірки Виконавчою дирекцією Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності складено акт перевірки №05-10-12/10 від 15.02.2013 р. (а.с. 5-12).

06.03.2013 р. на підставі вищезазначеного акту перевірки відповідачем прийнято рішення №39 про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасової втратою працездатності в сумі 10226,67 грн., з яких: 6817,78 грн. - повернути як неправомірно використані, 3408,89 грн. - штраф (а.с. 4).

Фактичною підставою прийняття оскаржуваного рішення є висновок відповідача, про те, що комісією із загальнообов'язкового державного соціального страхування підприємства на підставі особистої заяви та наданої медичної довідки ф. № 070/о прийнято рішення про надання працівнику ОСОБА_3 санаторно-курортної путівки № 002669 в санаторій ПП «Курорти Приазов'я» за профілем лікування, що не відповідає профілю лікування вказаному в медичній довідці ф. № 070/о.

Також, комісією із загальнообов'язкового державного соціального страхування на підставі особистої заяви та наданої медичної довідки ф. № 070/о було прийнято рішення про надання працівнику ОСОБА_4 санаторно-курортної путівки № 013426 в ПП «Ярина» Санаторій «Конвалія» за профілем лікування, що не відповідає профілю лікування вказаному в медичній довівши ф. № 070/О.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з відсутності правових підстав для задоволення позову, оскільки дійшов до висновку, що оскаржуване рішення відповідача прийнято у відповідності до вимог діючого законодавства з урахуванням встановлених в ході перевірки порушень позивачем.

Колегія суддів вважає, що наведені висновки суду першої інстанції є правильними, оскільки вони ґрунтуються на фактичних обставинах справи та відповідають приписам чинного законодавства, з огляду на наступне.

Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 року № 2240 (далі - Закон № 2240).

Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, надається, зокрема, забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми, у тому числі придбання дитячих новорічних подарунків).

Відповідно до положень ст.ст. 47, 48 Закону № 2240 для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Надання послуг застрахованим особам, пов'язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється за наявності медичних показань.

Обсяг коштів для забезпечення оздоровчих заходів визначається бюджетом Фонду.

За рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду на наступний фінансовий рік, здійснюється часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ та організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування в порядку, визначеному правлінням Фонду.

Право на отримання путівок мають застраховані особи лише за основним місцем роботи. Протягом року одній і тій же особі за кошти Фонду може бути видана лише одна путівка. Путівка до санаторію-профілакторію видається застрахованій особі у період відпустки або без відриву від виробництва, а студентам вищих та учням професійно-технічних закладів освіти, які є громадянами України, - у період навчання.

Право на отримання путівки застрахована особа може мати на підставі особистої заяви та медичної довідки № 070/о. У медичній довідці зазначається строк її дії, діагноз, курорт, профіль санаторію та в яку пору року рекомендовано лікування. Видача путівки без наявності цієї довідки або видача путівки до оздоровчого закладу іншого профілю не дозволяється.

На підставі отриманих заяв та медичних довідок комісія із соціального страхування веде облік застрахованих осіб, які потребують санаторно-курортного лікування, приймає рішення про подання заявки на санаторно-курортне лікування до робочих органів Фонду з урахуванням фінансових можливостей, тобто в межах асигнувань за статтею «Оздоровчі заходи». Страхувальник складає заявку з урахуванням циклічності заїздів до санаторно-курортних закладів. Заявка подається з розбивкою за кварталами, профілем захворювання та курортами. Підписують її керівник підприємства, головний бухгалтер та голова комісії із соціального страхування. Заявки на наступний рік страхувальник подає до 1 червня поточного року. До 1 серпня поточного року робочі органи комісії подають свої зауваження та пропозиції щодо проекту плану путівок на наступний рік. Коли план розподілу путівок затверджено і робочі органи Фонду вже отримали путівки, страхувальник повинен у своїй бухгалтерії взяти довіреність на отримання санаторно-курортних путівок від Фонду. На підставі цього документа робочі органи Фонду виписують накладну на отримання путівок. В ній обов'язково є дані про назви курорту, санаторію, профіль захворювання, номер, термін путівки та повна її вартість. Накладна є документом, який підтверджує термін використання довіреності за призначенням.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2001 року № 805 санаторно-курортний заклад - це заклад охорони здоров'я, що забезпечує надання громадянам послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру з використанням природних лікувальних ресурсів курортів (лікувальних грязей та озокериту, мінеральних та термальних вод, ропи лиманів та озер, природних комплексів із сприятливими для лікування умовами тощо) та із застосуванням фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та інших методів санаторно-курортного лікування. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28.10.2002 року № 385 до санаторно-курортних закладів відносяться санаторії (у т. ч. дитячі, однопрофільні, багатопрофільні, спеціалізовані), санаторії для дітей з батьками, санаторії-профілакторії, пансіонати з лікуванням, дитячі оздоровчі центри, міжнародні дитячі медичні центри, курортні поліклініки, бальнеологічні лікарні та грязелікарні.

Санаторій - провідний лікувально-профілактичний заклад на курорті. Санаторії можуть бути однопрофільними (монопрофільними) і багатопрофільними. Медичний профіль санаторію встановлюється в залежності від природних лікувальних факторів курорту і затверджених для нього медичних показань. Напрями спеціалізації та медичний профіль санаторіїв визначається Міністерством охорони здоров'я України з урахуванням лікувальних властивостей природних лікувальних ресурсів курортів.

Умови отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, сплаченого за рахунок коштів Фонду, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" визначає Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління Фонду № 12 від 25.02.2009 р.

Згідно з ч. 3 ст. 50 Закону № 2240-III, рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією із соціального страхування, на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форми № 070/о, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.1999 року № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)»).

Згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.1999 року № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)» вказане у п. 8 зазначеної довідки, найменування місця лікування носить лише рекомендаційний характер про що свідчить назва самого пункту: «Рекомендоване місце лікування...», тоді як основним критерієм за яким видається санаторно-курортна путівка є зазначене у п. 5 довідки «Захворювання, з приводу якого хворий(а) направляється в санаторій».

Відповідно до п.5.3.9 «Положення про експертизу тимчасової непрацездатності», затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 року № 189, лікарсько-консультаційна комісія закладу охорони здоров'я надає висновки або рекомендації про необхідність видачі застрахованим особам довідки для отримання путівки в санаторно-курортний заклад за формою № 070/о.

Медична довідка видається закладом охорони здоров'я і засвідчує право застрахованої особи на отримання соціальної послуги з санаторно-курортного лікування певного профілю на визначених лікувальною установою курортах, у зазначені терміни та пори року. Право визначення профілю та курорту (курортів) для отримання застрахованою особою санаторно-курортного лікування надано лікарсько-консультаційній комісії закладу охорони здоров'я (пункт 5.3.9 Положення про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 09.04.2008 року № 189).

В свою чергу, путівка на санаторно-курортне лікування є документом, який надає застрахованій особі право на отримання відповідних послуг у зазначеному в путівці санаторно-курортному закладі протягом указаного в ній терміну. На путівці зазначаються профіль лікування та відповідний перелік послуг, що входять до вартості путівки (пункти 1.3 та 1.4 Порядку № 12). Санаторій має договірні відносини з Фондом соціального страхування і, відповідно, Фондом оплачені послуги саме за тим профілем санаторно-курортного лікування, який вказаний на путівці.

Згідно до п. 3.4.1 - п. 3.4.3 Положення № 5, комісія здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, розглядає підставу і правильність документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Судом встановлено, що відповідно до накладної №0043 від 03.08.2011 року ДП «АВІАКОН» була надана путівка за № 002669 в санаторій ПП «Курорти Приазов'я» за профілем лікування - система кровообігу. Отримана путівка страхувальником надана застрахованій особі відповідно до медичної довідки форми № 070/о за профілем лікування - органів опори та руху.

Також, відповідно до накладної № 0066 від 08.09.2011 року ДП «АВІАКОН» була надана путівка за № 013426 в ПП «Ярина» Санаторій «Конвалія» за профілем лікування - органів дихання. Отримана путівка страхувальником надана застрахованій особі відповідно до медичної довідки форми № 070/о за профілем лікування - урологічні захворювання.

За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що прийняте позивачем рішення щодо виділення путівок до вищезазначених санаторіїв не відповідає призначеному лікарсько-консультаційною комісією профілю санаторно-курортного лікування, викладеного у медичній довідці.

Згідно з п. 6.1 Порядку № 12 комісії із соціального страхування підприємств здійснюють, зокрема, контроль за використанням путівок та звітністю по путівках.

Відповідно до 6.2. Порядку № 12 сума витрат Фонду за путівки, що видані з порушенням цього Порядку, у тому числі не використані, не приймається до заліку.

Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про правомірність прийняття відповідачем оскаржуваного рішення в частині повернення до Фонду неправомірно використаних коштів в сумі 6817,78 грн.

Крім того, з матеріалів справи встановлено, що в лікарняному листі №251072 виданому ОСОБА_5,, яка знаходилася на лікуванні в стаціонарі в м.Суми з 16.07.2012 року по 24.07.2012 року відсутній підпис та печатка головного лікаря (а.с. 67).

В обґрунтування правомірності своїх дій Державне підприємство "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" посилається на ту обставину, що відсутність підпису та печатки головного лікаря на даному листі не позбавляє працівника права на отримання соціальної допомоги, а свідчить лише про порушення порядку заповнення листка непрацездатності, що не тягне за собою втрати права на соціальний захист.

Судом першої інстанції обґрунтовано не прийнято такі доводи позивача з огляду на наступне.

Статтею 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" встановлені страхові випадки, умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 35 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я за погодженням з Фондом.

Порядок видачі та заповнення листків непрацездатності встановлений Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності від 03.11.2004 за № 532/274/136-ос/1406 та Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 за №455.

Відповідно до вимог п.3.1.,п.3.1.1. Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності Затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 за № 25, (далі - Положення №25), Комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства: приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітності та пологах, на поховання) і передає його роботодавцю для проведення виплат, здійснення розрахунків тощо. Приймає рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково). Перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідно до Положення № 25 на комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства покладені обов'язки внутрішнього контролю за правильністю призначення, нарахування і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам, за правильністю видачі документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Отже, саме комісія приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення і передає його роботодавцю для проведення виплат, перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, а тому у разі виявлення листків непрацездатності, виданих або заповнених з порушенням Інструкції № 455, Інструкції № 532, комісія із соціального страхування Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" мала прийняти рішення про повернення таких листків непрацездатності до лікувально - профілактичних закладів, якими вони були видані, для внесення відповідних доповнень та виправлень, і тільки після усунення зазначених порушень приймати рішення про призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності на підставі правильно виданих та заповнених листків непрацездатності.

Згідно з ч. 1 ст. 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про правомірність застосування відповідачем до Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" фінансових санкцій у розмірі 3408,89 грн. відповідно до спірного рішення.

Відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Приймаючи рішення від 06.03.2013 р. № 39 про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності в сумі 6817,78 грн. та застосування штрафу у розмірі 3408,89 грн., відповідач діяв на підставі, в межах наданих йому повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги про скасування такого рішення є необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

У відповідності до ст. 159 КАС України судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Колегія суддів вважає, що постанова Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2013 року відповідає вимогам ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому відсутні підстави для її скасування та задоволення апеляційних вимог апелянта - позивача у справі.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Отже, колегія суддів підтверджує, що, при прийнятті судового рішення у справі в частині задоволення позовних вимог, суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" залишити без задоволення.

Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2013р. по справі № 818/4136/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Дюкарєва С.В.Судді(підпис) (підпис) Перцова Т.С. Русанова В.Б. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Дюкарєва С.В.

Повний текст ухвали виготовлений 15.10.2013 р.