Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2013 р. Справа №805/14583/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14-40 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В. при секретарі судового засідання Поддубному С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'янська солевидобувна компанія», м. Слов'янськ
до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві
про скасування податкових повідомлень-рішень від 15 серпня 2013 року № 0000501530, № 0000491530, № 0000481530
за участю представників:
від позивача: Павенко Г.С. - за дов. від 08.01.2013р.
Бєлозьорової М.М. - за дов. від 08.01.2013р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю «Слов'янська солевидобувна компанія» заявлено позов до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень від 15 серпня 2013 року № 0000501530, № 0000491530, № 0000481530.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на неправомірність спірних податкових повідомлень-рішень, оскільки позивачем у відповідності до вимог діючого законодавства заявлено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість у податкової декларації у грудні 2012 року на підставі фактичної сплати залишку від'ємного значення податку на додану вартість у попередніх податкових періодах у повному обсязі, а також на підставі сформованого податкового кредиту у попередніх податкових періодах згідно з отриманими податковими накладними.
Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважає, що спірні податкові повідомлення-рішення прийняті у відповідності до вимог діючого законодавства, посилаючись на те, що при розрахунку суми бюджетного відшкодування, позивачем включені суми податку, які фактично не сплачені отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах, що призвело до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування по декларації за грудень 2012 року в розмірі 932790 грн. Також відповідач зазначає, що позивачем до перевірки були надані тільки первинні документи, що підтверджують фактичну сплату податку на додану вартість в розмірі 85073 грн. У судове засідання 18 листопада 2013 року представник відповідача не з'явився, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, про що свідчить розписка про отримання судової повістки. Відповідно до статті 128 КАС України суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами за відсутності представника відповідача.
Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Слов'янська солевидобувна компанія» є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за номером 30098637, знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві, є платником податку на додану вартість, свідоцтво № 100149056.
З 17 по 23 липня 2013 року відповідачем була здійснена документальна позапланова виїзна перевірка позивача з питань правомірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за грудень 2012 року, наслідки якої викладені в акті перевірки від 23 липня 2013 року № 518/15-322/30098637 (надалі - акт перевірки).
За висновками вищенаведеного акту перевірки відповідачем 15 серпня 2013 року прийняті спірні податкові повідомлення-рішення відповідно до пункту 54.3 статті 54, пункту 58.1 статті 58, підпункту 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України № 0000501530, яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 932790 грн. за грудень 2012 року, № 0000491530, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 85073 грн. за липень 2012 року, № 0000481530, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 85073 грн. за липень 2013 року та застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 42537 грн.
У спірному податковому повідомленні-рішенні зазначено про порушення позивачем норм пунктів 200.1, 200.4, 200.6, 200.14 статті 200 Податкового кодексу України.
Відповідно до підпункту 14.1.18 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України бюджетним відшкодуванням є відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Положеннями пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
21 січня 2013 року позивач подав до відповідача податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2012 року № 9085452169. Згідно з даною декларацією та розрахунком суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (додаток 3) сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на розрахунковий рахунок, складає 1017863 грн. По рядку 19 декларації з податку на додану вартість за грудень 2012 року позивачем задекларовано від'ємне значення в сумі 24455 грн. Згідно з довідкою щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість) залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду (рядок 22 податкової декларації звітного періоду) складається із суми податку на додану вартість, яка виникла у червні 2012 року в сумі 1017863 грн. та листопаді 2012 року в сумі 363234 грн., у загальній сумі 1381097 грн.
19 липня 2012 року позивач подав до відповідача податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2012 року. По рядку 19 декларації з податку на додану вартість за грудень 2012 року позивачем задекларовано від'ємне значення в сумі 1109447 грн. Згідно з довідкою щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість) залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду (рядок 22 податкової декларації звітного періоду) складається із суми податку на додану вартість, яка виникла у травні 2012 року в сумі 330103 грн.
Як вбачається з акту перевірки (арк. 12 акту), відповідач зазначає, що позивачем первинні документи, які підтверджують фактичну сплату податку на додану вартість по податковим накладним, які включені до податкового кредиту по декларації з податку на додану вартість в червні 2012 року, до перевірки не надані. Також відповідач зазначає, що відповідно до наданих до перевірки первинних документів за червень 2012 року фактична сплата складає 85073 грн. За висновком відповідача позивачем в порушення пунктів 200.1, 200.4, 200.6, 200.14 статті 200 Податкового кодексу України при розрахунку суми бюджетного відшкодування, позивачем включені суми податку, які фактично не сплачені отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах, що призвело до завищення заявленої суми бюджетного відшкодування по декларації за грудень 2012 року в розмірі 932790 грн.
Судом встановлено, що листом від 12 червня 2013 року № 250/10/15 відповідач просив позивача прибути 18 червня 2013 року за адресою: м. Київ, бульвар Верховної Ради, 24-б кім. 305, для узгодження умов проведення перевірки та вручення посадовим особам або представникам позивача копії наказу на проведення позапланової виїзної перевірки, ознайомлення з направленням на проведення позапланової перевірки та отримання необхідних документів, що підтверджують правомірність бюджетного відшкодування по декларації за грудень 2012 року. Листом від 20 червня 2013 року № 625/10/15-311 відповідач просив позивача прибути 17 липня 2013 року за адресою: м. Київ, бульвар Верховної Ради, 24-б кім. 305, для узгодження умов проведення перевірки та вручення посадовим особам або представникам позивача копії наказу на проведення позапланової виїзної перевірки, ознайомлення з направленням на проведення позапланової перевірки та отримання необхідних документів, що підтверджують правомірність бюджетного відшкодування по декларації за грудень 2012 року. Документальна позапланова виїзна перевірка позивача була призначена наказом керівника відповідача від 16 липня 2013 року № 230 тривалістю 10 робочих днів з 17 липня 2013 року по 30 липня 2013 року. Направлення на перевірку та наказ про проведення позапланової виїзної перевірки вручені відповідачем 17 липня 2013 року представнику позивача за довіреністю Геращенко К.С., від якої відібрані письмові пояснення від 19 липня 2013 року щодо надання первинних документів у повному обсязі та надання документів щодо оплати за червень 2012 року в сумі 85073 грн. 46 коп.
Порядок проведення перевірок встановлений главою 8 Податкового кодексу України. Пунктом 75.1 статті 75 цього Кодексу (в редакції, чинній на час здійснення перевірки) визначено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Відповідно до підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Обставини для здійснення документальної позапланової перевірки передбачені пунктом 78.1 статті 78 Податкового кодексу України. Як зазначено у наказі відповідача від 16 липня 2013 року № 230 підставою для проведення позапланової виїзної перевірки визначений підпункт 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, а саме платником подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість, за наявності підстав для перевірки, визначених у розділі V цього Кодексу, та/або з від'ємним значенням з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень. Відповідно до пунктів 78.4, 78.5 статті 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. Допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Як вбачається з акту перевірки та вищенаведених листів відповідача, документальна позапланова виїзна перевірка, за наслідками якої складений акт та прийняті спірні податкові повідомлення-рішення, була здійснена за місцем розташування відповідача, що є порушенням підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, та фактично позбавило можливості позивача щодо використання права на відмову у допущенні до перевірки відповідача, а також дотримання обов'язку щодо надання у повному обсязі всіх первинних документів підприємства відповідно до мети перевірки. Враховуючи наведене, суд не приймає посилання відповідача на письмові пояснення Геращенко К.С, та надання підприємством не всіх первинних документів до перевірки, у зв'язку із тим, що відповідачем грубо порушений порядок проведення позапланової виїзної перевірки, що й частково спричинило висновки акту перевірки про порушення податкового законодавства позивачем.
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
При цьому відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Отже, необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання товарів та послуг з метою їх використання в господарській діяльності.
Пункт 200.3 статті 200 Кодексу визначає, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Пунктом 201.1 статті 201 Кодексу передбачено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну. Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом державної податкової служби. Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. Податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків встановлений статтею 200 Податкового кодексу України.
Згідно з пунктом 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України передбачено, що якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду. Пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України суму податку, заявлену до бюджетного відшкодування у звітному податковому періоді обмежено частиною сплаченого від'ємного значення податку отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
За перевіряємий період позивач мав взаємовідносини з наступними контрагентами: ПАТ по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» Слов'янське УГГ, яке надавало послуги з постачання природного газу. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 31.05.2012р. №123/015 на загальну суму 137000,00 грн., сума ПДВ складає 22833,33 грн. ПАТ «МТС», яке надавало телекомунікаційні послуги. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 31.05.2012р. № 18253 на загальну суму 4301,17 грн., сума ПДВ складає 716,86 грн. та від 30.06.2012р. №18247 на загальну суму 3384,91 грн., сума ПДВ складає 564,15 грн. Загальна сума ПДВ згідно податкових накладних складає 1281,01 грн. ТОВ «Український інститут геологічних експертиз», яке здійснювало поставку природного газу. Позивачем була здійснена оплата за отриманий товар. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 14.05.2012р. №28 на загальну суму 800000,00 грн., сума ПДВ складає 133333,33 грн., від 24.05.2012 р. №66 на загальну суму 400000,00 грн., сума ПДВ складає 66666,67 грн., від 28.05.2012р. №81 на загальну суму 400000,00 грн., сума ПДВ складає 66666,67 грн., 27.04.2012р. №101 на загальну суму 50000,00 грн., сума ПДВ складає 8333,33 грн., від 31.05.2012р. №145 на загальну суму 885375,44 грн., сума ПДВ складає 147562,57 грн., від 30.04.2012р. №180 на загальну суму 44883,67 грн., сума ПДВ складає 7480,61 грн. та від 31.05.2012р. №146 на загальну суму 24699,73 грн., сума ПДВ складає 4116,62 грн. Загальна сума ПДВ згідно податкових накладних складає 434159,80 грн. ТОВ «Право та захист Україна», яке надавало юридичні послуги. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.05.2012р. №5 на загальну суму 500,00 грн., сума ПДВ складає 83,33 грн. ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України», яке надавало послуги з транспортування природного газу. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 31.05.2012р. №52/301 на загальну суму 77772,58 грн., сума ПДВ складає 12962,10 грн. TOB «Микитртуть», яке надавало послуги з утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 20.09.2012р. №57 на загальну суму 180,00 грн., сума ПДВ складає 30,00 грн. ТОВ «Сервіс Інвест», яке надавало послуги з поставки електричної енергії. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 29.05.2012р. №640 на загальну суму 677453,61 грн., сума ПДВ складає 112908,94 грн., від 29.06.2012рн. №550 на загальну суму 828424,88 грн., сума ПДВ складає 138070,81 грн., від 29.06.2012р. №551 на загальну суму 6149,29 грн., сама ПДВ складає 1024,88 грн. Загальна сума ПДВ згідно податкових накладних складає 252004,63 грн. ДП «Донецька залізниця» Єдиний технологічний центр з обробки перевізних документів інформаційно-обчислювального центру, яке надавало залізничні послуги. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. №634/011 на загальну суму 405306,10 грн., сума ПДВ складає 67551,02 грн. та від 31.05.2012 р. №649/011 на загальну суму 249716,22 грн., сума ПДВ складає 41619,37 грн. Загальна сума ПДВ згідно податкових накладних складає 109170,39 грн. Донецька торгово-промислова палата відділенні у м. Краматорську, яка надавала послуги з оформлення та засвідчення сертифікатів. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 15.06.2012 р. №345/0003 на загальну суму 1055,70 грн., сума ПДВ складає 175,95 грн., від 22.06.2012р. №505/0003 на загальну суму 621,00 грн., сума ПДВ складає 103,50 грн., від 21.06.2012р. № 476/0003 на загальну суму 310,50 грн., сума ПДВ складає 51,75 грн., від 20.06.2012р. № 442/0003 на загальну суму 1242,00 грн., сума ПДВ складає 207,00 грн., від 13.06.2012 р. № 278/0003 на загальну суму 124,20 грн., сума ПДВ складає 20,70 грн., від 14.06.2012 р. № 302/0003 на загальну суму 310,50 грн., сума ПДВ складає 51,75 грн., від 11.06.2012р. №202/0003 на загальну суму 1552,50 грн., сума ПДВ складає 258,75 грн., від 19.06.2012р. № 410/0003 на загальну суму 621,00 грн., сума ПДВ складає 103,50 грн., від 12.06.2012р.№ 240/0003 на загальну суму 621,00 грн., сума ПДВ складає 103,50 грн., від 08.06.2012р. № 171/0003 на загальну суму 310,50 грн., сума ПДВ складає 51,75 грн., від 05.06.2012р. № 58/0003 на загальну суму 310,50 грн., сума ПДВ складає 51,75 грн., від 06.06.2012р. № 90/0003 на загальну суму 310,50 грн., сума ПДВ складає 51,75 грн., від 07.06.2012р. №128/0003 на загальну суму 621,00 грн., сума ПДВ складає 103,50 грн. Загальна сума ПДВ згідно податкових накладних складає 1335,15 грн. КП «АТП 052814», яке надавало послуги полігона-побутові. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 27.06.2012р. № 628 на загальну суму 184,32 грн., сума ПДВ складає 30,72 грн. ТОВ «Слов'янський індустріальний союз «Сода», яке надавало послуги з технічного забезпечення електропостачання. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. №114 на загальну суму 963,22 грн., сума ПДВ складає 160,54 грн. КП «Міськводоканал», яке надавало послуги з водопостачання. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. № 697 на загальну суму 1638,00 грн., сума ПДВ складає 273,0 грн. ПАТ «Виданта», яке надавало послуги експедитора. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. №5 на загальну суму 204,80 грн., сума ПДВ складає 31,13 грн. ТОВ «Руссоль-Україна», яке поставляло товари. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. №156 на загальну суму 99999,98 грн., сума ПДВ складає 16666,66 грн., №154 на загальну суму 315704,00 грн., сума ПДВ складає 52617,33 грн., №131 на загальну суму 59920,92 грн., сума ПДВ складає 9986,82 грн., №129 на загальну суму 58001,77 грн., сума ПДВ складає 9666,96 грн., № 150 на загальну суму 58800,00 грн., сума ПДВ складає 9800,00 грн., №149 на загальну суму 58800,00 грн., сума ПДВ складає 9800,00 грн., № 148 на загальну суму 58436,57 грн., сума ПДВ складає 9724,43 грн., № 147 на загальну суму 56385,08 грн., сума ПДВ складає 9397,51 грн., №146 на загальну суму 57836,10 грн., сума ПДВ складає 9639,35 грн., від 30.06.2012р. №151 на загальну суму 58800,00 грн., сума ПДВ складає 9800,00 грн., від № 152 на загальну суму 20000,40 грн., сума ПДВ складає 3333,40 грн., № 143 на загальну суму 19817,76 грн., сума ПДВ складає 3302,96 грн., № 141 на загальну суму 57000,00 грн., сума ПДВ складає 9500,00 грн., № 140 на загальну суму 34410,34 грн., сума ПДВ складає 5735,06 грн., № 139 на загальну суму 59139,86 грн., сума ПДВ складає 9856,64 грн., № 191 на загальну суму 20984,05 грн., сума ПДВ складає 3497,34 грн., № 192 на загальну суму 9208,22 грн., сума ПДВ складає 1534,70 грн., № 193 на загальну суму 3311,24 грн., сума ПДВ складає 551,87 грн., № 194 на загальну суму 1041,41 грн. , сума ПДВ складає 173,57 грн., № 138 на загальну суму 59139,86 грн., сума ПДВ складає 9856,64 грн., № 137 на загальну суму 59139,86 грн., сума ПДВ складає 9856,64 грн., № 136 на загальну суму 59139,86 грн., сума ПДВ складає 9856,64 грн., № 135 на загальну суму 21183,95грн., сума ПДВ складає 3530,66 грн.,від № 134 на загальну суму 45084,00 грн., сума ПДВ складає 7514,00 грн.,№ 133 на загальну суму 59396,57 грн., сума ПДВ складає 9899,43 грн., № 132 на загальну суму 55200,00 грн., сума ПДВ складає 9200,00 грн., № 178 на загальну суму 1030,09 грн., сума ПДВ складає 171,68 грн., № 179 на загальну суму 11453,04 грн., сума ПДВ складає 1908,84 грн., № 180 на загальну суму 57719,86 грн., сума ПДВ складає 9619,98 грн., № 181 на загальну суму 45453,83 грн., сума ПДВ складає 7575,64 грн., № 164 на загальну суму 340064,23 грн., сума ПДВ складає 56677,37 грн., №142 на загальну суму 3150004,24 грн., сума ПДВ складає 525000,71 грн., №145 на загальну суму 47334,00 грн., сума ПДВ складає 7889,00 грн. Загальна сума ПДВ складає 853141,83 грн. ПП «Бар'єр. Спешел Груп», яке надавало послуги з охорони. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. №12 на загальну суму 49000,00 грн., сума ПДВ складає 8166,67 грн. Донецька філія ПАТ «Укртелеком», яка надавала послуги з телефонного зв'язку та Інтернету 00 грн., сума ПДВ складає 273,0 грн. Позивачем була здійснена оплата за отримані послуги. Даним контрагентом було виписано наступні податкові накладні: від 30.06.2012р. №15205/140 на загальну суму 3747,68 грн., сума ПДВ складає 624,61 грн.
На підтвердження дотримання пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України позивач надав суду банківські виписки та платіжні доручення (копії долучені до матеріалів справи), на підставі яких позивачем здійснювалась оплата товарів (робіт, послуг). Сума фактично сплаченого позивачем податку на додану вартість при оплаті товарів (робіт, послуг) постачальникам покриває суму від'ємного значення податку на додану вартість, що підтверджує право позивача на отримання бюджетного відшкодування в сумі заявленій в декларації за грудень 2012 року.
Таким чином, суд дійшов висновку про недопущення позивачем порушень норм пункту 200.4 статті 200 Податкового кодексу України в частині встановлення обмеження суми бюджетного відшкодування розміром сплаченого від'ємного значення податку попередніх звітних періодів, та необґрунтованість спірних податкових повідомлень-рішень. Суд також зазначає, що спірні правовідносини виникли в тому числі у зв'язку із порушенням відповідачем порядку проведення позапланової виїзної перевірки, а саме її проведення не за місцезнаходженням підприємства, що спричинило надання позивачем відповідачу первинних документів не у повному обсязі.
Враховуючи вищевикладене, відповідачем не доведена правомірність спірних податкових повідомлень-рішень в порядку частини 2 статті 71 КАС України та позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, а судові витрати підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України в порядку статті 94 КАС України.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'янська солевидобувна компанія» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкових повідомлень-рішень від 15 серпня 2013 року № 0000501530, № 0000491530, № 0000481530 задовольнити повністю.
Визнати недійсними податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві від 15 серпня 2013 року № 0000501530, яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 932790 грн., № 0000491530, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 85073 грн., № 0000481530, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 85073 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 42537 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Слов'янська солевидобувна компанія» витрати по сплаті судового збору у розмірі 2294 грн.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 листопада 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 22 листопада 2013 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.