Справа № 750/6993/13-а
Провадження № 2-а/750/868/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.11.2013 року
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі: судді Жук М.І., за участю секретаря судового засідання Заліської Ю.В., представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Громадської спілки «Громадська рада міста Чернігова» до Чернігівської міської ради Чернігівської області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання вчинити дії (треті особи Чернігівська обласна рада, Державне управління охорони навколишнього середовища в Чернігівській області),-
ВСТАНОВИВ:
22.07.2013 року Громадська спілка «Громадська рада міста Чернігова» (далі позивач) звернулася до суду з позовом до Чернігівської міської ради (далі відповідач) з вимогами: про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання вимог п.2.1 рішення Чернігівської обласної ради «Про розгляд клопотання Чернігівської міської ради про надання статусу регіонального ландшафтного парку (лісопарку) в урочищі «Ялівщина» від 28.09.2012 року (десята сесія шостого скликання) про необхідність забезпечення фінансування розробки проекту створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» до 01.12.2012 року, не звернення до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області з клопотанням про створення вказаного ландшафтного парку до 01.04.2013 року, зобовязання створити регіонально-ландшафтний парк «Ялівщина».
В судовому засіданні представники позивача позов підтримали.
Представник відповідача позов не визнав.
Представники третіх осіб в судове засідання не прибули.
Заслухавши пояснення осіб, які приймали участь у розгляді справи, дослідивши докази по справі - суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що згідно рішення Чернігівської міської ради (двадцять четверта сесія шостого скликання) від 31.08.2012 року «Про надання статусу регіонального ландшафтному парку лісопарку в урочищі «Ялівщина», відповідач звернувся до Чернігівської обласної ради з клопотанням щодо надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі «Ялівщина», а відповідно до п.2.1 рішення Чернігівської обласної ради «Про розгляд клопотання Чернігівської міської ради про надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі «Ялівщина» від 28.09.2012 року (десята сесія шостого скликання), Чернігівській міській раді було рекомендовано забезпечити фінансування розробки проекту створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» до 01.12.2012 року. Пунктом 1 вказаного рішення Чернігівської обласної ради, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області до 01.05.2013 року було зобовязане забезпечити розробку проекту створення регіонального ландшафтного парку «Ялівчина» в місті Чернігів (а.с.6-7).
Відповідно до положень ст.ст.140 ч.1,143 ч.1 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади міста самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Територіальна громади міста безпосередньо або через утворені нею органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності, утворює, реорганізовує та ліквідує комунальні підприємства, організації і установи, вирішує інші питання місцевого значення, віднесені законом до її компетенції.
Згідно ст.ст.51,52, 53 Закону України «Про природно - заповідний фонд» від 16.06.1992 року №2456-12, підготовка і подання клопотань про створення чи оголошення територій та обєктів природно-заповідного фонду можуть здійснюватись органами центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища, науковими установами, природоохоронними громадськими обєднаннями або іншими заінтересованими підприємствами, установами, організаціями та громадянами. Клопотання про необхідність створення чи оголошення територій та обєктів природно-заповідного фонду попередньо розглядаються у місячний строк: щодо територій та обєктів місцевого значення органами цього центрального органу виконавчої влади на місцях. Розробка проектів створення регіональних ландшафтних парків, заповідних урочищ, а також заказників, памяток природи та парків-памяток садово-паркового мистецтва місцевого значення забезпечується органами центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього середовища на місцях. Рішення про організацію чи оголошення територій та обєктів природно-заповідного фонду місцевого значення та встановлення охоронних зон територій та обєктів природно-заповідного фонду приймається Верховною радою Автономної республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами.
Таким чином, у відповідності до положень вищезазначеного законодавства, у Чернігівської міської ради (як органу місцевого самоврядування) відсутні повноваження з організації чи оголошення територій та обєктів природно-заповідного фонду місцевого значення та розробки проектів створення парків-памяток садово-паркового мистецтва місцевого значення, що віднесено (відповідно) до компетенції Чернігівської обласної ради (куди звертався відповідач з відповідним клопотанням) та місцевого органу центрального органу виконавчої влади в галузі охорони навколишнього середовища, що виключає бездіяльність відповідача в контексті позовних вимог, заявлених Громадською спілкою «Громадська рада міста Чернігова».
З вищевикладених мотивів (відсутність повноважень) суд також відмовляє позивачу в задоволенні позову в іншій частині - щодо зобовязання Чернігівської міської ради створити регіонально-ландшафтний парк «Ялівщина».
Встановлені судом обставини є підставами для повної відмови в задоволенні позову.
Судові витрати по справі, які поніс позивач, необхідно віднести на його рахунок.
Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити повністю в задоволенні позову Громадської спілки «Громадська рада міста Чернігова» до Чернігівської міської ради Чернігівської області про визнання бездіяльності протиправною, зобовязання створити регіонально-ландшафтний парк «Ялівщина».
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Повний текст постанови виготовлений 25.11.2013 року.
Суддя