Ухвала суду № 35446719, 18.11.2013, Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
18.11.2013
Номер справи
101/3135/13-а
Номер документу
35446719
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ФІЛІЯ-КРИМСЬКЕ РЕСПУБЛІКАНСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ"
Державний герб України

АЛУШТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Леніна, 23, м. Алушта, Автономна Республіка Крим, Україна, 98500

Справа № 101/3135/13-а

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2013 року Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Скісова Є.М..,

при секретарі судового засідання Ремжиной К.В.

розглянувши в судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про зміну порядку виконання постанови суду від 19 серпня 2013 року по адміністративній справі № 101/3135/2013 року за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Алуштинської міської ради АР Крим, про визнання протиправною відмови здійснити перерахунок та виплатити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 звернулась до Алуштинського міського суду із заявою про зміну порядку виконання постанови Алуштинського міського суду АР Крим від 19 серпня 2013 року, якою зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради здійснити їй перерахунок та виплатити державну допомогу по догляду за сином ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку з 09 січня 2013 року до 09 липня 2013 року, з урахуванням проведених виплат, шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради на її користь суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 січня 2013 року по 09 липня 2013 року у розмірі 3909,06 гривень.

Свої вимоги мотивує тим, що постановою Алуштинського міського суду АР Крим від 19 серпня 2013 року, яка набрала законної сили 09 вересня 2013 року, зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради здійснити їй перерахунок та виплатити державну допомогу по догляду за сином ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку з 09 січня 2013 року до 09 липня 2013 року, з урахуванням проведених виплат.

З відповіді виконавчого комітету Алуштинської міської ради вбачається, що відповідно до постанови Алуштинського міського суду від 19 серпня 2013 року їй було проведено перерахунок державної грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку у сумі 3909,06 гривень.

Однак зазначена сума їй виплачена не була, оскільки Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради повідомило, про неможливість здійснити виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у звязку із тим, що бюджетні кошти, які спрямовуються щомісяця відповідно до помісячного розпису асигнувань на відкриті в органах Державної казначейської служби України рахунки органів соціального захисту населення, повинні використовуватися для проведення поточних соціальних виплат, передбачених пільговим категоріям громадян.

Заявник вважає, що у звязку із зміною у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень суду зобовязального характеру, неможливо виконати постанову Алуштинського міського суду АР Крим від 19 серпня 2013 року, тому просить змінити порядок виконання постанови Алуштинського міського суду від 19 серпня 2013 року по адміністративній справі № 101/3135/2013-а, а саме шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради на її користь суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 січня 2013 року по 09 липня 2013 року у розмірі 3909,06 гривень.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не зявилась, причини неявки суду не повідомила, сповіщена належним чином.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Дослідивши письмові матеріали справи суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, на підставі наданих суду доказів встановлено, постановою Алуштинського міського суду АР Крим від 19 серпня 2013 року, зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплатити державну допомогу по догляду за сином ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку з 09 січня 2013 року до 09 липня 2013 року, з урахуванням проведених виплат.

Відповідно до листа виконавчого комітету Алуштинської міської ради від 12 вересня 2013 року за вих. № В-102/4126/2 вбачається, що згідно до постанови Алуштинського міського суду від 19 серпня 2013 року № 101/3135/2013 року ОСОБА_1 проведено перерахунок державної допомоги по догляду за сином ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку з 09 січня 2013 року до 09 липня 2013 року, з урахуванням проведених виплат ( а.с. 38).

Разом із тим, судом встановлено, що вищезазначена сума заявнику не сплачувалась, оскільки бюджетні кошти, які спрямовуються щомісяця відповідно до помісячного розпису асигнувань на відкриті в органах Державної казначейської служби України рахунки органів соціального захисту населення, повинні використовуватися для проведення поточних соціальних виплат, передбачених пільговим категоріям громадян.

Таким чином, суд приходить до висновку, що постанову Алуштинського міського суду від 19.08.2013 року по справі №101/3135/2013-а виконано частково, а саме виконано в частині зобовязання Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Алуштинської міської ради здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплатити державну допомогу по догляду за сином ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку з 09 січня 2013 року до 09 липня 2013 року, з урахуванням проведених виплат, але не виконано в частині виплати ОСОБА_1 зазначеної суми.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Згідно статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються іменем України і є обовязковими до виконання на всій території України.

Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти вжиття адміністративним судом нових заходів для реалізації рішення. Ці заходи повинні забезпечити виконання конкретного судового рішення.

У цій категорії справ зміна способу і порядку виконання рішення можлива шляхом зміни зобов'язання здійснити виплати на стягнення цих виплат. Така зміна можлива лише у разі виконання боржником зобов'язальної частини рішення про нарахування соціальних виплат.

Відповідно до ст.2 Закону Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобовязання вчинити певні дії щодо майна, божником за яким є зокрема державний орган.

Стаття 3 Закону України « Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачено, що виконання рішень суду про стягнення коштів боржником за якими є державний орган, здійснюється державною Казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Враховуючи, що за своєю організаційно-правовою формою Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради є органом місцевого самоврядування, а значить фінансування витрат на виплату допомоги згідно з ЗУ «Про державну допомогу родинам з дітьми» здійснюється у вигляді асигнувань з Державного бюджету України суд вважає, що заява ОСОБА_1 про зміну способу виконання рішення є обґрунтованою, та вважає, за необхідно змінити спосіб його виконання, шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради на її користь суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 січня 2013 року по 09 липня 2013 року у розмірі 3909,06 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19,124 Конституції України, ст. 263 КАС України, Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», суд,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Змінити порядок виконання постанови Алуштинського міського суду АР Крим від 19 серпня 2013 року, якою зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплатити державну допомогу по догляду за сином ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення ним трирічного віку з 09 січня 2013 року до 09 липня 2013 року, з урахуванням проведених виплат, шляхом стягнення з Управління праці та соціального захисту населення Алуштинської міської ради на користь ОСОБА_1( ідентифікаційний номер НОМЕР_1, р/р № 26250520133477 у філії КРУ АТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЄДРПОУ 09324508) суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09 січня 2013 року по 09 липня 2013 року у розмірі 3909,06 гривень.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Алуштинського

міського суду ОСОБА_3