Ухвала суду № 35445413, 19.11.2013, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2013
Номер справи
826/9064/13-а
Номер документу
35445413
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/9064/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Смолій І.В. Суддя-доповідач: Мацедонська В.Е.

У Х В А Л А

Іменем України

19 листопада 2013 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мацедонської В.Е.,

суддів Грищенко В.П., Лічевецького І.О.,

при секретарі Горяіновій Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю «Тутто-Ол Міт» на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 серпня 2013 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Тутто-Ол Міт» до Державної податкової інспекції у Печерському районі м.Києва Державної податкової служби про визнання дій протиправними,-

в с т а н о в и в:

Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 серпня 2013 року у задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Тутто-Ол Міт» до Державної податкової інспекції у Печерському районі м.Києва Державної податкової служби про визнання дій протиправними відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції з мотивів порушення норм матеріального права та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що викладені в акті про неможливість проведення зустрічної звірки від 16 квітня 2013 року №1382/22-3/36677241 висновки посадових осіб відповідача щодо нікчемності правочинів, які були укладені між позивачем та його контрагентами за лютий, квітень, травень, червень 2012 року, є безпідставними та ґрунтуються лише на припущеннях посадових осіб податкового органу.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника апелянта, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного:

Судом першої інстанції встановлено, що 15 березня 2013 року ДПІ у Печерському районі м.Києва ДПС на підставі п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України здійснено відповідні заходи з метою проведення зустрічної звірки ТОВ «Тутто-Ол Міт» за лютий, квітень, травень, червень 2012 року, за результатами яких складено акт «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Тутто-Ол Міт» щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за лютий 2012 року, квітень 2012 року, травень 2012 року, червень 2012 року» від 16 квітня 2013 року №1382/22-3/36677241.

Під час проведення даної звірки встановлено відсутність реального здійснення господарських операцій ТОВ «Тутто-Ол Міт» за лютий 2012 року, квітень 2012 року, травень 2012 року, червень 2012 року та встановлено відсутність об'єктів оподаткування (відсутня передача товару (послуги) з податку на додану вартість по операціях з продажу товарів (надання послуг) до контрагентів-постачальників за лютий 2012 року, квітень 2012 року, травень 2012 року, червень 2012 року. Таким чином, встановлено порушення вимог ст.ст.22, 138, п.184.5 ст.184, п.185.1 ст.185, п.198.6 ст.198, п.п.201.6, 201.7, 201.8 ст.201 Податкового кодексу України, що призвело до завищення податкового кредиту за лютий 2012 року по операціям з ПП «Росціус», квітень-травень 2012 року по операціям з ТОВ «Юнікас-ТК», червень 2012 року з контрагентами-постачальниками.

Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позовних вимог, дійшов висновку щодо недоведеності позивачем порушення його прав в контексті спірних відносин, не доведено протиправність дій інспектора щодо визначення та відображення його висновків за процедурою оформлення акту про неможливість проведення звірки.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне:

Згідно пп.20.1.6 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, зокрема, для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.

Відповідно до п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1232 затверджено Порядок проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, у відповідності до п.4 якого орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

При цьому, в силу приписів п.73.3 ст.73 Податкового кодексу України, запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.

З аналізу вищенаведених норм вбачається, що податковий орган складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит, натомість, у разі відсутності запитуваної інформації податковий орган надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Як встановлено судом першої інстанції, на момент здійснення ДПІ у Печерському районі м.Києва ДПС відповідних заходів з метою проведення зустрічної звірки ТОВ «Тутто-Ол Міт» за лютий, квітень, травень, червень 2012 року, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про відсутність товариства за юридичною адресою.

Відповідно до п.2.2 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом ДПА України від 22 квітня 2011 року №236, необхідність проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання визначається посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби за результатами проведенного аналізу даних та встановлення розбіжностей в податкових деклараціях, автоматизованих інформаційних системах органів державної податкової служби України (АІС ДПА України, система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту, Єдиний реєстр податкових накладних тощо), а також аналізу податкової інформації та документів, отриманих із внутрішніх або зовнішніх джерел, які свідчать про порушення такими платниками податків податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Відповідно до п. 4.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року № 236, передбачено, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами Державної податкової служби України.

Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що викладені відповідачем в акті обставини є реалізацією функцій податкового органу, у зв'язку з чим у суду відсутні підстави вважати, що акт складений відповідачем з порушенням норм чинного законодавства та з перевищенням компетенції, а твердження позивача є необґрунтованими та безпідставними, що не доводять протиправність дій відповідача по проведенню зустрічної звірки та оформленню результатів зустрічної звірки у формі акту від 16 квітня 2013 року №1382/22-3/36677241 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Тутто-Ол Міт» щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за лютий 2012 року, квітень 2012 року, травень 2012 року, червень 2012 року».

Колегія суддів приходить до висновку, що проведення ДПІ у Печерському районі м.Києва ДПС відповідних заходів з метою проведення зустрічної звірки не порушує права та інтереси ТОВ «Тутто-Ол Міт», оскільки, до повноважень органів державної податкової служби входить контроль за дотриманням податкового законодавства, який передбачає опрацювання та використання необхідної інформації, а зустрічна звірка є однією із складових інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби.

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для зміни або скасування постанови суду.

Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд,-

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Тутто-Ол Міт» - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 30 серпня 2013 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Повний текст ухвали виготовлено 25 листопада 2013 року.

Головуючий суддя В.Е.Мацедонська

Судді Т.М.Грищенко

І.О.Лічевецький

.

Головуючий суддя Мацедонська В.Е.

Судді: Лічевецький І.О.

Грищенко Т.М.