ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2423/13-a
21 листопада 2013 року
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Баб'юк П.М., при секретарі судового засідання Сердюк А.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області про скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування фінансових санкцій.
Позивач у судове засідання не з'явився, подавши через канцелярію суду клопотання про розгляд справи без його участі у відповідності до вимог ч. 4 ст. 122 КАС України.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності не надходило.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями частини 4 статті 122 та частини 6 статті 128 КАС України, суд вважає, що наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи та з'ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
07 жовтня 2013 року начальником Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області, на підставі абзацу 4 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", винесено постанову №030578 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 510 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Згідно з ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи.
Відповідно до ч.1 ст.29 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником, які здійснюють перевезення пасажирів на договірних умовах, є суб'єкти господарювання, які відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надають послуги за договором перевезення пасажирів транспортним засобом, що використовується ними на законних підставах.
Адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. (ч.1 ст.241 Господарського кодексу України).
Статтею 55 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Таким чином, автомобільним перевізником та автомобільним самозайнятим перевізником може бути дише та фізична особа, яка зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
З матеріалів справи, а саме: довідки з Єдиного державного реєстру виданої державним реєстратором станом на 05.05.2012 та повідомлення від 17.04.2012 ;№577, встановлено, що 17.04.2012 державним реєстратором до Єдиного реєстру внесено запис про проведення державної реєстрації припинення фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
Враховуючи наведене, станом на час винесення оскарженої постанови (07 жовтня 2013 року) ОСОБА_1 не був зареєстрований, як суб'єкт господарювання (фізична особа-підприємець), і в розумінні ч.1 ст.29 Закону України "Про автомобільний транспорт" - не є автомобільним перевізником, а відтак, до нього не можуть бути застосовані адміністративно-господарські штрафи передбачені ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
З вказаного слідує, що постанова про застосування фінансових санкцій №030578 від 07 жовтня 2013 року є протиправною та підлягає скасуванню.
Приймаючи рішення у даній справі, суд виходить із повноважень, визначених частиною другою статті 162 КАС України, де передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про скасування рішення суб'єкта владних повноважень, попередньо визнавши його протиправним.
Керуючись ст.ст. 158-167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Постанову Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області №030578 від 07 жовтня 2013 року про застосування фінансових санкцій, - визнати протиправною і скасувати.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Баб'юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.