Постанова № 35425655, 22.11.2013, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2013
Номер справи
816/5993/13-а
Номер документу
35425655
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

="fs107">ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2013 року

м. Полтава

Справа №816/5993/13-а

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом прокурора Лохвицького району Полтавської області в інтересах держави в особі територіальної громади Лохвицького району до Лохвицької районної ради Полтавської області, державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Лохвицького районного управління юстиції Полтавської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Лучанська сільська рада Лохвицького району Полтавської області про скасування рішень, відміну державної реєстрації припинення юридичної особи, скасування запису, зобов’язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Лохвицького району Полтавської області (далі по тексту - прокурор) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Лохвицької районної ради Полтавської області (далі по тексту - Районна рада), державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Лохвицького районного управління юстиції Полтавської області (далі по тексту - Державний реєстратор) про скасування рішень 12 сесії VI скликання Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія", "Про передачу у комунальну власність територіальної громади Лучанської сільської ради будівлі районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія", відміну державної реєстрації припинення Лохвицького районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія" (код ЄДРПОУ 26399413), скасування запису про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, зобов’язання Державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі по тексту також Реєстр) запис про відміну державної реєстрації припинення Лохвицького районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія" (код ЄДРПОУ 26399413).

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що за результатами перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів в діяльності Районної ради з питань додержання вимог Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" виявлено факт ліквідації Лохвицького районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія" (далі по тексту - ЛРДЗОВ "Олімпія") без погодження із центральним органом виконавчої влади у справах сім’ї, молоді та спорту, яким відповідно до Указу Президента України від 06 квітня 2011 року №389/2011 є Міністерство соціальної політики України. Зазначав, що в результаті даного порушення Державним реєстратором безпідставно внесено до Реєстру запит про державну реєстрацію припинення юридичної особи шляхом її ліквідації.

У наданих 13 листопада 2013 року через канцелярію суду письмових запереченнях на адміністративний позов Районна рада просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог прокурора повністю. При цьому, зазначала, що оскаржені рішення надавалися прокурору 07 травня 2012 року для перевірки їх законності, прокурором не опротестовувалися, а відтак, останнім пропущено строк звернення до суду. Також, відповідач посилався на невідповідність приміщення та території ЛРДЗОВ "Олімпія" вимогам державних санітарних правил і норм. Наголошував на тому, що підставою для прийняття рішення щодо ліквідації став лист Лучанського сільського голови щодо повернення типового приміщення дитячого садка, приміщення якого займав ЛРДЗОВ "Олімпія", під дошкільний заклад та звернення батьків щодо можливості направлення дітей для оздоровлення до інших закладів. Крім того, відповідач звертав увагу на можливість оздоровлення дітей без функціонування ЛРДЗОВ "Олімпія".

Державний реєстратор 15 листопада 2013 року через канцелярію суду надав письмові пояснення, в яких зазначив, що позов визнає частково. Визнав, що у спірних відносинах ним допущено порушення вимог статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", оскільки він не скористався правом залишення документів без розгляду. Стверджував, що вказане порушення виникло з огляду на відсутність в установчих документах ЛРДЗОВ "Олімпія" відомостей про необхідність отримання погодження центрального органу виконавчої влади у справах сім’ї, молоді та спорту на ліквідацію дитячого закладу оздоровлення та відпочинку. Посилаючись на положення статті 14 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", зазначав, що вірним у спірних відносинах вважає прийняття судом постанови про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ЛРДЗОВ "Олімпія" та скасування відповідних записів у Реєстрі.

У судове засідання Державний реєстратор не з'явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі, що судом задоволено.

Третя особа, залучена до участі у справі ухвалою суду від 04 листопада 2013 року, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечила, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлялася завчасно та належним чином; причин неявки суду не повідомила, заяв чи клопотань до суду не надала.

Враховуючи достатність наданих сторонами доказів та відсутність потреби допитати свідка чи експерта, суд, зважаючи на положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, в судовому засіданні 18 листопада 2013 року перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.

На виконання завдання прокуратури Полтавської області від 01 липня 2013 року №07/1-680 вих-13-253 та відповідно до постанови про проведення перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 11 липня 2013 року прокуратурою Лохвицького району Полтавської області проведено перевірку в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів у діяльності Лохвицької районної ради Полтавської області на предмет додержання вимог Законів України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року", "Про охорону дитинства", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Основи законодавства України про охорону здоров’я" /а.с. 19-21/.

У ході проведення перевірки встановлено, що рішенням 12 сесії VI скликання Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія" припинено діяльність вказаного табору шляхом його ліквідації та розпочато ліквідаційну процедуру /а.с. 61-62/.

У подальшому, вказане рішення стало підставою для внесення до Реєстру записів про прийняте засновником рішення про ліквідацію юридичної особи та про державну реєстрацію припинення юридичної особи ЛРДЗОВ "Олімпія" шляхом її ліквідації /а.с. 78/.

Крім того, рішенням 12 сесії VI скликання Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про передачу у комунальну власність територіальної громади Лучанської сільської ради будівлі районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія" передано у комунальну власність територіальної громади Лучанської сільської ради Лохвицького району Полтавської області будівлю, розташовану за адресою: вул. Центральна, 106, с. Лука, Лохвицький район, Полтавська область /а.с. 63/.

Стверджуючи про те, що вказаними рішеннями порушено права та інтереси територіальної громади Лохвицького району Полтавської області, прокурор звернувся до суду з даним позовом.

Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

За приписами статті 7 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" від 04 вересня 2008 року №375-VI місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у межах своїх повноважень забезпечують, окрім іншого, реалізацію державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення і виконання відповідних регіональних програм; збереження і розвиток мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, поліпшення їх матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення.

Статтею 15 вказаного Закону передбачено особливий порядок утворення, реорганізації та ліквідації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Зокрема, відповідно до положень частини п’ятої вказаної статті (в редакції, чинній на момент прийняття спірних рішень) реорганізація або ліквідація дитячих закладів оздоровлення та відпочинку державної чи комунальної форми власності допускається лише за згодою відповідного органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування та за погодженням із центральним органом виконавчої влади у справах сім'ї, молоді та спорту.

Суд зазначає, згідно з пунктом 1 Указу Президента України від 06 квітня 2011 року №389/2011 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань сім'ї та дітей є Міністерство соціальної політики України (далі по тексту - Мінсоцполітики).

Як підтверджується листом Мінсоцполітики від 30 серпня 2013 року вих. №9743/0/14-13/56, копію якого долучено до матеріалів справи /а.с. 28/, ліквідацію ЛРДЗОВ "Олімпія" проведено без попередньої згоди центрального органу виконавчої влади у справах сім'ї, молоді та спорту, яким є вказане міністерство.

За вищевикладених обставин, суд погоджується з доводами прокурора про те, що ліквідацію ЛРДЗОВ "Олімпія" проведено з порушенням вимог Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Стосовно тверджень Районної ради про пропущення прокурором строку звернення до суду з даним позовом суд зазначає, що про ймовірні порушення вимог чинного законодавства прокурору стало відомо лише в липні 2013 року в ході проведення відповідної перевірки. З огляду на викладене, ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2013 року причини пропуску прокурором строку звернення до суду з даним позовом визнано поважними.

Що стосується доводів Районної ради про невідповідність приміщення та території ЛРДЗОВ "Олімпія" вимогам державних санітарних правил і норм, а також, про необхідність повернення типового приміщення дитячого садка, приміщення якого займав ЛРДЗОВ "Олімпія", під дошкільний заклад суд зазначає, що вказані доводи не можуть бути визнані належними та достатніми для прийняття рішення про ліквідацію дитячого закладу оздоровлення та відпочинку без погодження з Мінсоцполітики.

Крім того, зважаючи на законодавчо визначений механізм ліквідації дитячого закладу оздоровлення та відпочинку, суд відхиляє посилання відповідача на звернення батьків про направлення дітей для оздоровлення до інших закладів та наявну можливість оздоровлення дітей без функціонування ЛРДЗОВ "Олімпія".

В силу положень частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною десятою статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Спірні рішення Районної ради не відповідають вимогам Конституції України та Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Зважаючи на те, що оскаржені рішення є правовими актами індивідуальної дії та згідно з частиною другою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі їх неправомірності, визнаються судом протиправними і скасовуються, суд, керуючись частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, визнати протиправними та скасувати рішення дванадцятої сесії шостого скликання Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія", "Про передачу у комунальну власність територіальної громади Лучанської сільської ради будівлі районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія".

Відтак, позов в даній частині належить задовольнити.

Окрім того, як вже зазначалося судом вище, рішення Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія" стало підставою для державної реєстрації припинення юридичної особи ЛРДЗОВ "Олімпія" шляхом її ліквідації, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено відповідні записи.

Як підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 14 листопада 2013 року, до Реєстру, окрім іншого, внесено записи від 20 квітня 2012 року №15701100004000258 "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації" та від 02 квітня 2013 року №15701110005000258 "Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті ліквідації" /а.с. 78 - зворот/.

Суд зазначає, що підставою для внесення до Реєстру запису від 20 квітня 2012 року №15701100004000258 "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації" стало рішення дванадцятої сесії шостого скликання Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія".

Так, відповідно до частини першої статті 35 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15 травня 2003 року №755-IV (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.

Крім того, згідно з частиною першою статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.

Водночас, частиною другою вказаної статті визначено, що у випадках, встановлених законом, крім документів, що передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, який підтверджує одержання згоди відповідних державних органів на припинення юридичної особи.

Державним реєстратором визнано, що для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її ліквідації за рішенням засновників, що не пов’язано з реорганізацією" відносно ЛРДЗОВ "Олімпія" заявником письмова згода Мінсоцполітики на ліквідацію дитячого закладу оздоровлення та відпочинку не надавалася.

У зв’язку з викладеним, суд вважає за доцільне звернути увагу на приписи абзацу 5 частини сьомої статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", відповідно до якого державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, якщо документи подані не у повному обсязі.

Водночас, як встановлено судом, Державний реєстратор вказаним правом не скористався та вніс до Реєстру запис від 02 квітня 2013 року №15701110005000258 "Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті ліквідації" /а.с. 78 - зворот/.

Частиною першою статті 41 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначено, що підставою для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи є постановлення судом рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи.

Оскільки державну реєстрацію припинення юридичної особи ЛРДЗОВ "Олімпія" проведено з порушенням вимог частини п’ятої статті 15 Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та частини другої статті 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд вважає за необхідне відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи ЛРДЗОВ "Олімпія" та скасувати у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис від 02 квітня 2013 року №15701110005000258 "Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті ліквідації".

За таких обставин, позов в даній частині належить задовольнити.

Крім того, суд, зважаючи на доведеність в ході судового розгляду справи факту протиправності рішення дванадцятої сесії шостого скликання Районної ради від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія", що стало підставою для внесення до Реєстру запису від 20 квітня 2012 року №15701100004000258 "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації", вважає за необхідне, відповідно до положень частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, вийти за межі позовних вимог та скасувати зазначений запис.

Що ж стосується позовних вимог прокурора в частині зобов’язання Державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про відміну державної реєстрації припинення ЛРДЗОВ "Олімпія", суд зазначає наступне.

Як визначено частиною другою статті 41 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", суд, який постановив рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи.

Згідно з частиною третьою вказаної статті, державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи внести до Єдиного державного реєстру запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про внесення такого запису для взяття юридичної особи на облік та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства, а також повідомити юридичну особу про внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації її припинення.

Оскільки станом на момент розгляду даної адміністративної справи постанова суду про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи ЛРДЗОВ "Олімпія" не набрала законної сили, Державному реєстратору її копія не надсилалася, а у суду відсутні підстави вважати, що після отримання копії судового рішення Державний реєстратор буде ухилятися від виконання встановленого Законом обов’язку щодо внесення до Реєстру відомостей про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи, позовні вимоги в наведеній частині є передчасними.

При цьому, суд також враховує, що судове рішення має бути наслідком чинного правового регулювання та спрямовано на відновлення порушених прав, свобод та інтересів. Виходячи із змісту законодавства воно не може регулювати суспільні відносини на майбутнє.

Враховуючи вищенаведене, у задоволенні позову в даній частині необхідно відмовити.

Згідно із частиною першою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Як визначено частиною третьою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.

Крім того, відповідно до приписів частини першої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

При цьому, в силу положень частини третьої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене в своїй сукупності та зважаючи на часткове визнання позову Державним реєстратором, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову частково.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 2, 7-11, 69-71, 86, 94, 112, 128, 136, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Лохвицького району Полтавської області в інтересах держави в особі територіальної громади Лохвицького району до Лохвицької районної ради Полтавської області, державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Лохвицького районного управління юстиції Полтавської області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Лучанська сільська рада Лохвицького району Полтавської області про скасування рішень, відміну державної реєстрації припинення юридичної особи, скасування запису, зобов’язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення дванадцятої сесії шостого скликання Лохвицької районної ради Полтавської області від 19 квітня 2012 року "Про районний дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Олімпія".

Визнати протиправним та скасувати рішення дванадцятої сесії шостого скликання Лохвицької районної ради Полтавської області від 19 квітня 2012 року "Про передачу у комунальну власність територіальної громади Лучанської сільської ради будівлі районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія".

Відмінити державну реєстрацію припинення юридичної особи Лохвицького районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія" (код ЄДРПОУ 26399413).

Скасувати у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців записи від 20 квітня 2012 року №15701100004000258 "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації" та від 02 квітня 2013 року №15701110005000258 "Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті ліквідації".

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Копію постанови, у день набрання нею законної сили, надіслати державному реєстратору юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційної служби Лохвицького районного управління юстиції Полтавської області для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи Лохвицького районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Олімпія" (код ЄДРПОУ 26399413).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.О. Кукоба