Ухвала суду № 35406365, 22.11.2013, Богодухівський районний суд міста Донецька (до 25.04.2025 - Будьоннівський районний суд м. Донецька)

Дата ухвалення
22.11.2013
Номер справи
2а-1187/11
Номер документу
35406365
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

6а/254/365/2013

У Х В А Л А

І м е н е м У к р а ї н и

21 жовтня 2013 року Будьоннівський районний суд міста Донецька в складі:

Головуючого судді Грачова Р.Р.,

при секретарі - Білусяк Є.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку заяву ОСОБА_1 про зміну способу виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2010 рік, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Будьоннівського районного суду міста Донецька від 23 лютого 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2010 рік позовні вимоги задоволені в повному обсязі та постановлено визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради про визначення ОСОБА_1 суми щорічної допомоги на оздоровлення за 2010 рік такою, що не відповідають вимогам статті 48 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІ від 28 лютого 1991 року протиправним. Зобовязати Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради (83030 м. Донецьк, Будьоннівський район, вул. Октября, 16, код ЄДРПОУ 26000300) здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення, передбаченої статтею 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»: за 2010 ріку розмірі 2766 гривень.

Постанова сторонами не оскаржувалася та набрала законної сили. На примусове виконання зазначеної постанови був виданий виконавчий лист. До цього часу постанова суду не виконана.

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про зміну способу виконання судового рішення у справі за її позовом до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2010 рік та просила суд змінити спосіб виконання рішення суду та зазначити в резолютивній частині «стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради (83030 м. Донецьк, Будьоннівський район, вул. Октября, 16, код ЄДРПОУ 26000300) на користь ОСОБА_1 недоплачену щорічну допомогу на оздоровлення, передбачену статтею 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»: за 2010 ріку розмірі 2766 гривень».

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не зявилася, надала суду заяву про розгляд справи без їх участі.

Так, вирішуючи питання щодо можливості зміни способу виконання зазначеної постанови, суд виходить з наступного.

Згідно ч.1 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо, тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, із поданням, а особа, яка бере участь у справі та сторона виконавчого провадження із заявою про зміну чи встановлення способу та порядку виконання рішення.

За ч.ч.1,2,23 Бюджетного кодексу, будь які бюджетні зобовязання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.

01.01.2013 року набрав чинності ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених ЗУ «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання.

Відповідно до ч.1 ст. 3 вказаного Закону, виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень, - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

За статтею 7 вказаного Закону, виконання рішень суду про зобовязання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленому ЗУ «Про виконавче провадження» з урахуванням особливостей, встановлених цим законом. У разі якщо рішення суду, зазначені в частині першій цієї статті, не виконано протягом двох місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, крім випадків, коли стягувач перешкоджає провадженню виконавчих дій, державний виконавець зобовязаний звернутися до суду із заявою про зміну способу і порядку виконання рішення.

Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року №845. Саме цим порядком передбачене безспірне списання коштів державного бюджету за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів.

Оскільки постанова суду про зобовязання субєкта владних повноважень здійснити нарахування та виплату грошових коштів протягом тривалого часу не виконана та на цей час не може бути виконана взагалі через відсутність спеціального порядку її виконання та відсутності бюджетного фінансування, з урахуванням приведених положень ЗУ «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників наявні визначені ч.1 ст. 263 КАС України підстави для зміни способу виконання такої постанови.

З огляду на викладене, заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись статтею 263 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про зміну способу виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2010 рік задовольнити.

Змінити спосіб виконання постанови Будьоннівського районного суду міста Донецька №2а-1187/11 від 23.02.2011 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради про стягнення недоотриманих сум на оздоровлення за 2010 рік - зобовязання Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради (83030 м. Донецьк, Будьоннівський район, вул. Октября, 16, код ЄДРПОУ 26000300) здійснити ОСОБА_1 нарахування та виплату недоплаченої щорічної допомоги на оздоровлення, передбаченої статтею 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»: за 2010 ріку розмірі 2766 гривень замінити на стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Будьоннівської районної в місті Донецьку ради (83030 м. Донецьк, Будьоннівський район, вул. Октября, 16, код ЄДРПОУ 26000300) на користь ОСОБА_1 недоплачену щорічну допомогу на оздоровлення, передбачену статтею 48 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»: за 2010 ріку розмірі 2766 гривень».

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п*яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п*яти днів з дня її отримання

Суддя: