19.11.2013 Справа № 469/1473/13-п
3/469/607/13
П о с т а н о в а
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2013 року смт. Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., при секретарі Потриваєвій М.А., розглянувши в судовому засіданні матеріали, що надійшли від управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, на утриманні 1 утриманець, працездатного, не працюючого,
за ч.1 ст.88-1 КУпАП України,-
В с т а н о в и л а :
З протоколу про адміністративне правопорушення № 000808 від 21 вересня 2013 р. вбачається, що 21 вересня 2013 року о 08:40 год. ОСОБА_1 на ринку смт. Березанка, Березанського району Миколаївської області здійснював незаконний продаж риби карась без документів, які підтверджують законність придбання риби, та сертифіката якості на рибу, чим порушив п.3.14. Правил любительського і спортивного рибальства.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив що у зв*язку з тяжким матеріальним становищем на ринку смт.Березанка здійснював перепродаж риби. .
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина перша статті 88-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу.
Частиною першою статті 3 Закону України Про тваринний світ риба віднесена до обєктів тваринного світу.
Згідно з п.2 ст.7 вказаного Закону, законність набуття у приватну власність об'єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об'єктів з природного середовища, ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку.
Таким чином, у діях ОСОБА_1, по продажу риби без документів, які підтверджують законність придбання риби, вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП.
Обставиною, що помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено .
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, в судовому засіданні не встановлено.
Разом з тим, абзацом п"ятим пункту 3.14 "Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року (надалі Правила), заборонено продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості.
Документи, які підтверджують належну якість та безпеку риби, інших продуктів лову, передбачені статтею 8 Закону України "Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них", проте наявність сертифіката якості вказаним Законом, який застосовується у вказаних правовідносинах як спеціальний та має вищу юридичну силу порівняно з Правилами, не вимагається.
Крім того, наказом № 163 від 25.10.11 р. "Про внесення змін до Переліку продукції , що підлягає обов"язковій сертифікації в Україні", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.11 р. за № 1310/20048, з Переліку продукції, що підлягає обов"язковій сертифікації в Україні, виключено п.26.34 "Риба та оселедці з терміном придатності до споживання понад 30 діб".
Таким чином, відсутність сертифіката якості для реалізації риби не є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.88-1 КУпАП.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 34,41 грн.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь вини особи, що притягується до адміністративної відповідальності, керуючись ст.ст.252,280, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП,-
П о с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 51 (пятдесят однієї) гривні у дохід держави на розрахунковий рахунок 31118106700047, ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код банку 23627055.
Юридичною особою, що представляє державу у виконавчому провадженні, є Березанське відділення Очаківської ОДПІ у Миколаївській області.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 34,41 грн. на рахунок УДК в Березанському районі № 31212206700047, МФО 826013, код отримувача 37969258, код класифікації доходів бюджету 22030001, банк ГУДКСУ в Миколаївській області . Призначення платежу : судовий збір ; код ЄДРПОУ Березанського районного суду 02892505 ; п.5 ст.4 .
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником чи прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя :