Постанова № 35311360, 11.11.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2013
Номер справи
805/13941/13-а
Номер документу
35311360
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2013 р. Справа № 805/13941/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Дмитрієва В.С., при секретарі судового засідання Шалагіновій М.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального комерційного підприємства «Донецьктепломережа» про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Комунального комерційного підприємства «Донецьктепломережа» про визнання дій щодо відмови у задоволенні запиту на отримання інформації та зобов'язання надати у 5-денний термін запитувану інформацію, включаючи проекти договору у двох примірниках та перелік послуг із структурами кожної послуги.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що 12.08.2013 позивач звернувся із запитами на отримання інформації стосовно структури тарифів на теплопостачання, на які до теперішнього часу не отримав відповідь.

Позивач до суду не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти позову та пояснила, що ККП «Донецьктепломережа» надав відповідь на запит на отримання інформації не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. Доводи позовної спростовуються наявними у матеріалах справи доказами. Просила відмовити у задоволенні позову.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як встановлено судом, 12 серпня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Комунального комерційного підприємства «Донецьктепломережа» із запитом на отримання інформації №307з, в якому просив надати для ознайомлення документ про розподіл тарифу по опаленню, (який складається із трьох тарифів: на виробітку, транспортування та поставку теплової енергії); документ щодо структури тарифу на теплопостачання та документи про сплату послуг КП «Керуюча компанія Калінінського району».

12 серпня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Комунального комерційного підприємства «Донецьктепломережа» із запитом на отримання інформації №308з, в якому просив надати для ознайомлення документ щодо структури тарифу на теплопостачання, документи щодо виконання виробітку, транспортування та поставку теплової енергії на опалення житлового будинку АДРЕСА_1, ліценцію тощо.

15.08.2013 року за вих. №3397 відповідач повідомив ОСОБА_1 про те, що діючи тарифи на теплову енергію для ККП «Донецьктепломережа» затверджені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 14.12.2010 №1836. Інформації про перелік послуг та структуру тарифу у підприємства немає, оскільки постановою Національної комісії був затверджений лише тариф.

Закон України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 року № 2939-VI (далі - Закон) визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Згідно ст. 13 Закону Розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;

2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;

4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Відповідно до ст. 19 цього закону запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Статтею 23 Закону передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Комунальне комерційне підприємство «Донецьктепломережа» створене Донецькою міською радою, є природнім монополістом здійснює господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на території м. Донецька.

Отже, на думку суду, Комунальне комерційне підприємство «Донецьктепломережа» є розпорядником інформації щодо умов постачання та тарифів на теплову енергію.

Згідно ст. 2 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» органом державного регулювання у сфері комунальних послуг є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Як встановлено ст. 6 цього Закону Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг: встановлення тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 14.12.2010 року №1836 затверджений Комунальному комерційному підприємству «Донецьктепломережа» тарифи на теплову енергію: для населення - 221,29 грн. за 1 Гкал (без ПДВ), для бюджетних установ - 503 грн. за 1 Гкал (без ПДВ), для інших споживачів - 503 грн. за 1 Гкал (без ПДВ).

Визначення поняття «публічна інформація» наведено у статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Так, відповідно до частини першої цієї статті публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків. Щодо несуб'єктів владних повноважень, то вони можуть бути тільки розпорядниками такої інформації.

Як пояснив у судовому засіданні представник відповідача, у 2012 році згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово - комунальні послуги» підприємством був виконаний розрахунок тарифів окремо на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, які були погоджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, однак станом на сьогодні такі тарифи не затверджені.

За таких обставин, суд вважає, що у задоволені позову щодо визнання дій неправомірними та зобов'язання надати публічну інформації стосовно структури тарифів на теплову енергії слід відмовити, у зв'язку із відсутність такої інформації у відповідача.

Також не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині оскарження відмови та зобов'язання надати документи про сплату послуг КП «Керуюча компанія Калінінського району» та надання проекту договору про надання житлово - комунальних послуг, оскільки зазначена інформація не є публічною у розумінні Закону України "Про доступ до публічної інформації".

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Комунального комерційного підприємства «Донецьктепломережа» про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Дмитрієв В.С.