ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
>П О С Т А Н О В А
75">І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31 жовтня 2013 року № 826/14766/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шрамко Ю.Т. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Києва
до
Дослідного виробництва Інституту органічної хімії Національної академії наук України
про
стягнення заборгованості у розмірі 2 023,58грн.,
скорочене провадження в якій відкрито Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.09.2013 року.
ВСТАНОВИВ:
На час звернення до суду з позовом за відповідачем обліковувалась заборгованість по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, за липень 2013 року у розмірі 2023,58 грн., що підтверджується даними карток особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам державного небюджетного підприємства, повідомленнями про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2013 рік (з 01.01.2013 р. по 31.12.2013 р., вимозі № 8072/06-1 від 23.07.2013 р. про перерахування заборгованості, отриманій відповідачем 23.08.2013 р.
Відповідно до вимог ч. 1, 9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Як вбачається з листа-вимоги позивача від 23 липня 2013 року № 8072/06-1, на адресу відповідача направлялись повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії призначеної відповідно до Закону, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2013 рік.
Факт отримання вказаного листа-вимоги відповідачем 23 серпня 2013 року підтверджується повідомленням про вручення відповідачу рекомендованого поштового відправлення.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Позивачем надано достатні докази в обґрунтування позовних вимог.
Приймаючи до уваги викладене в сукупності, зокрема і те, що відповідачем не надано заперечень проти позову, доказів на спростування доводів позивача, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та законними, надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для прийняття в порядку скороченого провадження рішення по справі про задоволення адміністративного позову.
Приймаючи до уваги викладене в сукупності, керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-162, ст.ст. 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути із дослідного виробництва Інституту органічної хімії Національної академії наук України (ідентифікаційний код 05417805, місцезнаходження: 02094, м. Київ, вул. Червоноткацька, 60) на користь Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Києва заборгованість з виплати різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 2023,58 грн. (Дві тисячі двадцять три гривні п’ятдесят вісім копійок) на р/р 256003012604 в ОПЕРУ ГУ Ощадбанку, МФО 322669, код одержувача 26063541.
3. Спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, тому, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Ю.Т. Шрамко