Постанова № 35273257, 13.11.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.11.2013
Номер справи
822/4051/13-а
Номер документу
35273257
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/4051/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2013 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіМайстер П.М. при секретаріНетичай Ю.В. за участі:представника позивача: Рогожинській А.К., представника відповідача: Коноплянко О.А.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації до Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До суду з адміністративним позовом звернувся позивач до Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07.02.2013 року №0000311701.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що 28.01.2013 року Шепетівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області за наслідками позапланової виїзної перевірки Управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 14.01.2013 року був складений акт №147/22/04636232, яким встановлено порушення, а саме позивачем не подано податковий розрахунок за ф. №1 ДФ сум доходів, які було виплачено громадянам за ознакою доходу "128" за період з 01.01.2011 року по 31.12.2012 року, чим порушено п.51.1 ст.51, пп.б п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.

07.02.2013 року відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення №0000311701, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 510,00 грн.

Вважає вказане податкове повідомлення - рішення протиправним, оскільки Податкова форма 1ДФ, як вказано в інструкції з її заповнення №1020 подається на штатних працівників підприємства, а не на отримувачів соціальних допомог, яких є біля 20 тисяч осіб і такі доходи не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та просить суд його скасувати.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Надав суду письмове заперечення, у якому зазначає, що Управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації при здійсненні державних та соціальних виплат з відповідних бюджетів повинно подавати податковий розрахунок за ф. №1 ДФ. В силу п.119.2 ст. 119 Податкового кодексу України, відповідачем правомірно було застосовано до позивача штрафну санкцію в розмірі 510,00 грн. Просить суд у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Шепетівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області проведено позапланову виїзну перевірку Управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 14.01.2013 року, за наслідками якої складено акт від 28.01.2013 року № 147/22/04636232, яким було встановлено, що позивачем не подано податковий розрахунок за ф. №1 ДФ сум доходів, які було виплачено громадянам як державна, соціальна матеріальна допомога (ознака доходу 128) за період з 01.01.2011 року по 31.12.2012 року, чим порушено п.51.1 ст.51, п п.б п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.

На підставі акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення - рішення №0000311701 від 07.02.2013 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 510,00 грн.

Відповідно до п.51.1 ст. 51 Податкового кодексу України, податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку контролюючому органу за місцем свого обліку.

Згідно пп.б п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України, особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

В силу пп.165.1.1 п.165.1 ст.165 до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи: сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.

Виплата позивачем допомог зазначених в таблиці 1 п.3.5.2. акта № 147/22/04636232 від 28.01.2013 року здійснюється за рахунок бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування є державною та соціальною матеріальною допомогою. Такі доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Судом враховано висновок Комітету Верховної ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики викладений в листі від 23.06.2011 року № 04-39/10-634 в якому вказано, що суми доходів, зокрема, зазначені у частині першій підпункту 165.1 статті 165 Кодексу, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, у Податковому розрахунку за формою №1ДФ (ознака доходу 128) не відображаються.

Тобто, позивач не є податковим агентом, тому що кошти, які ним нараховуються одержувачам соціальних допомог не оподатковуються. Одночасно слід вказати, що ознака "128" застосовується до працівників, які працювали у штаті підприємства, на яких і має оформлятися форма 1 ДФ. Відповідачу також потрібно врахувати, що бланк Форми 1ДФ передбачає: "працювало у штаті", "працювало за цивільно - правовими договорами", що не відноситься до надання державної та соціальної матеріальної допомоги.

Отже, відповідачем не доведено, а судом не встановлено порушення позивачем п.51.1 ст.51, пп.б п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України.

Згідно з частиною першою статті 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, позивачем доведено правомірність позовних вимог, також судом, в судовому засіданні, підтверджено наявність підстав для скасування податкового повідомлення-рішення Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області №0000311701 від 07.02.2013 року.

Згідно з ч. 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України. Суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.

Суд вважає, що на користь позивача також слід стягнути з Державного бюджету України 115,00 грн. судового збору, сплаченого ним при зверненні до суду з позовом.

Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, наявні всі підстави для задоволення позову.

Керуючись Податковим кодексом України, ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 186 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Шепетівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління міндоходів у Хмельницькій області від 07.02.2013 року №0000311701.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Управління праці та соціального захисту населення Полонської районної державної адміністрації Хмельницької області (код - ЄДРПОУ 03198474) сплачений судовий збір в сумі 115,00грн. (сто п'ятнадцять гривень).

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 14 листопада 2013 року о 12 год. 45 хв.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер