31.10.2013 Єдиний унікальний номер 205/6636/13-а
Справа №2а/205/207/2013
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2013 року м. Дніпропетровськ
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Таус М.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, -
В С Т А Н О В И В:
Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради (далі - Позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що на підставі особистої заяви від 08.11.2010 року, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та інших документів, гр. ОСОБА_1 була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора» державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної в м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників - отримувачів житлової субсидії. В результаті проведеної перевірки встановлено, що відповідач, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надала неповну інформацію про доходи своєї родини. Таким чином, в результаті надання неповної інформації про доходи гр. ОСОБА_2 було надмірно сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у розмірі 639 грн. 72 коп. У зв'язку з чим, Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради змушено звернутися до суду і просити стягнути з відповідача ОСОБА_1 надмірно сплачені бюджетні кошти, у вигляді житлових субсидій, в сумі 639 грн. 72 коп.
Представник Позивача в судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити (а.с.43).
Відповідач в судове засідання не з'явилася, про день та час розгляду справи повідомлялася належним чином, заяв чи клопотань про причини неявки чи про відкладення розгляду справи від неї не надходило.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Тому суд ухвалив розглянути справу за відсутністю сторін в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи. Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була отримувачем субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг, наданих відповідно до її особистої заяви від 08.11.2010 року (а.с.23) та декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 08.11.2010 року (а.с.24)
Судом з'ясовано, що згідно рішення про призначення субсидій Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради з 01.10.2010 року по 30.04.2011року на підставі заяви та доданих до неї документів ОСОБА_1 була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно абзацу 1 п. 3 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050, зі змінами та доповненнями (далі - Положення), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється Управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).
Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора» державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників - отримувачів житлової субсидії.
В результаті проведеної перевірки встановлено, що відповідач, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надала неповну інформацію про доходи своєї родини. При зверненні за призначенням житлової субсидії гр. ОСОБА_1 не надала інформацію про отримання її донькою ОСОБА_2 заробітної плати з КЗ «Дніпропетровська міська клінічна лікарня № 11» Дніпропетровської обласної ради» за період з 01.04.2010 по 30.09.2010 років (а.с.20).
Згідно п.5 «Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для усіх видів соціальної допомоги», затвердженої Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерством фінансів України, Державним комітетом статистики України, Державним комітетом молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 року № 486/202/524/455/3370, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.02.2002 року за № 112/6400, із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства соціальної політики - до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить нарахована заробітна плата. Таким чином, в результаті надання неповної інформації про доходи гр. ОСОБА_2 було надміру сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у розмірі 639 грн. 72 коп.
У відповідно до п.13 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050) із змінами та доповненнями, громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидій та на визначення її розміру.
На підставі абзацу 2 п. 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого їй була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Відповідно до абз. 6, 7 п. 20 Положення, в редакції, яка діяла на момент виявлення порушення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Відповідно до довідки про необґрунтовано сплачену субсидію житлово-комунальної послуги, гр. ОСОБА_1 у період з жовтня 2010 по квітень 2011 року надмірно отримала 639 грн. 72 коп. субсидії.(а.с.5)
В зв'язку з виявленими обставинами 18 липня 2013 року Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради було направлено повідомлення про припинення надання житлової субсидії, в якому зазначено, що їй надмірно виплачені державні кошти в сумі 639 грн. 72 коп. субсидії, які вона зобов'язана повернути до 31.07.2013 року. У разі відмови на перерахування коштів у зазначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку.
Таким чином, внаслідок надання неповної інформації Управлінню праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради про доходи, а саме, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надав недостовірну інформацію щодо майнового стану своєї родини, а саме про доходи гр. ОСОБА_2, відповідач безпідставно отримував житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права та інтереси третіх осіб, а позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, необхідно задовольнити в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 98, 158-163 КАС України, Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року №848, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, і.п.н. НОМЕР_1 на користь держави в особі Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради, (код ЄДРПОУ 03192483, р/р № 35418094000112 банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, для відділу субсидій, МФО 805012) надмірно сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій у розмірі 639 (шістсот тридцять девять) грн. 72 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного Адміністративного суду Дніпропетровської області через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська, шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом 10-ти днів з дня її проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови , можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя М.М. Таус