Ухвала суду № 35097159, 11.11.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2013
Номер справи
813/5944/13-а
Номер документу
35097159
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України TR>

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

з питань відстрочення виконання рішення

11 листопада 2013 року Справа813/5944/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого – cудді Кузана Р.І.,

за участю секретаря судового засідання Кончук Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання рішення в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова до Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в

Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації звернулось у Львівський окружний адміністративний суд з заявою про відстрочення виконання постанови суду від 11.09.2013р. у справі №813/5944/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова до Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості.

Дана заява обґрунтована тим, що заявник не має можливості виконати вищезазначену постанову суду, оскільки знаходиться у тяжкому фінансовому становищі у звязку з нестабільним та несвоєчасним фінансуванням капітального будівництва з державного та обласного бюджетів. Значна кількість коштів заявника виділяється на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру. Враховуючи вищенаведене просить відстрочити виконання постанови суду від 11.09.2013р. у справі №813/5944/13-а до 31 січня 2014 року.

Заявник участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив. Надіслав клопотання про розгляд заяви без участі представника Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації.

Представником Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова подано заперечення на заяву про відстрочку виконання постанови суду та клопотання про розгляд вказаної заяви без участі представника Управління.

Відповідно до положень частини 2 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомленні про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У зв’язку з цим, суд розглянув заяву Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації за наявними у матеріалах справи доказами.

Дослідивши подані сторонами заяву та заперечення, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, суд встановив наступне:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 11.09.2013р. задоволено позов Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова та стягнуто з Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації 167 801,26 грн. заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за наявності обставин, які ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

З врахуванням положень вказаної вище норми Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що розгляд питання про відстрочення або розстрочення виконання рішення можливий лише після відкриття виконавчого провадження.

Судом встановлено, що виконавче провадження з примусового виконання постанови від 11.09.2013р. не було відкрите, а тому у суду відсутні підстави для відстрочки виконання вказаного судового рішення.

Крім того, судом враховано, що відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 «Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження», при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Посилання Управління капітального будівництва Львівської обласної ради на тяжке фінансове становище, як на підставу для відстрочення виконання судового рішення, судом до уваги не беруться, оскільки, на думку суду, такі не є винятковою обставиною у розумінні статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Доказів наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, заявником суду не надано.

При вирішенні даної заяви суд вважає за необхідне зазначити, що заявником повинно також бути наведене економічне обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення зазначеного боргу саме у зазначений ним строк.

В даному випадку такі обґрунтування заявником не наведено.

Суд зазначає, що ухилення від виконання постанови суду та невиконання норм діючого законодавства щодо сплати страхових внесків, перешкоджає наданню соціальних послуг за рахунок коштів Фонду, чим прямо порушуються інтереси держави.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 158, 160, 165, 254, 263 КАС України, суд-

у х в а л и в:

у задоволенні заяви Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про відстрочення виконання постанови від 11.09.2013р. у справі №813/5944/13-а за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова до Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості – відмовити.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, яка подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кузан Р.І.