Постанова № 3500137, 26.03.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.03.2009
Номер справи
2а-5880/08/6
Номер документу
3500137
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.03.09

Справа №2а-5880/08/6

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Латиніна Ю.А.,

при секретарі Усковій О. І.,

за участю представника позивача Тимощука С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

,

за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по земельному податку

Суть спору: Позивач звернувся до суду з адміністративною позовною заявою про стягнення з відповідача 100,35 грн. податкового боргу з земельного податку. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги Закону України "Про плату за землю" та Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги і просить стягнути з відповідача 108,51 грн. заборгованості, посилаючись на те, що після порушення провадження у справі, настав другий термін сплати земельного податку за податковим повідомленням № 0009801702 від 01.07.2008 року, яким відповідачу було визначено суму податкового зобов'язання з земельного податку на 2008 рік у розмірі 16,32 грн. з терміном сплати : 8,16 грн. - до 14.08.2008 р., 8,16 грн. - до 14.11.2008 року. Таким чином станом на 26.03.2009 року податковий борг відповідача складає 108,51 грн.

Відповідач до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

 Згідно з довідкою Горностаївської сільської Ради вих. № 01-04/0276 від 14.02.2008 року за громадянином ОСОБА_1 значиться присадибна ділянка площею 0,13 га по АДРЕСА_1 ( а. с. 4).

ДПІ в Ленінському районі відповідно до абз. г) п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4, п. 6.1 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000р. були скеровані на адресу відповідача:

- повідомлення № 0068401702 від 14.07.2006 року з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання з податку на землю на 2006 рік на суму 7,53 грн., з термінами сплати: 14.08.2006 р. - 3,77 грн., 14.11.2006 р. - 3,76 грн.;

- повідомлення № 0016111702 від 15.06.2007 р. з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання з податку на землю на 2007 рік на суму 77,30 грн., з термінами сплати: 14.08.2007 р. - 38,65 грн., 14.11.2006 р. - 38,65 грн.;

- повідомлення № 0036841702 від 22.05.2008 р. з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання з податку на землю на 2008 рік на суму 18,83 грн., з термінами сплати: 14.08.2008 р. - 9,42 грн., 14.11.2008 р. - 9,41 грн.

- повідомленням № 0009801702 від 01.07.2008 р. з визначеною платникові податків сумою податкового зобов'язання з податку на землю на 2008 рік на суму 16,32 грн., з термінами сплати: 14.08.2008 р. - 8,16 грн., 14.11.2008 р. - 8,16 грн.

Однак відповідач податок не сплатив, в результаті чого, станом на 26.03.2009 року за ОСОБА_1 значиться заборгованість з земельного податку у сумі 108,51 грн., що підтверджується витягом з облікової картки платника податків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Закон України “Про плату за землю” № 2535-XII від 3 липня 1992 року, із змінами та доповненнями, визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю”№2535-ХІІ від 03.07.1992 року, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок.

Частиною 1 ст. 4 Закону України “Про плату за землю” встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.

Згідно з ст. 5 Закону України “Про плату за землю” об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Ст. 15 Закону України “Про плату за землю” встановлено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (ст. 14 Закону України “Про плату за землю”).

Відповідно до ст. 17 Закону України “Про плату за землю” податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з ст. 27 Закону України “Про плату за землю” контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III, із змінами та доповненнями, є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

В порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” відповідач визначену йому суму податкового зобов'язання по земельному податку у встановлені ст. 17 Закону України “Про плату за землю” терміни й у повному обсязі не сплатив.

Таким чином, позовні вимоги позивача засновані на Законі, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості

За таких обставин суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 26.03.09 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 30.03.2009 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інші відомості в матеріалах справи відсутні) до місцевого бюджету Горностаївської сільської ради (п\р 33212813700169 в Управління Державного казначейства в АР Крим м. Сімферополь, код платежу 13050300, ЗКПО 24043215, МФО 824026) 108,51 грн. заборгованості з земельного податку станом на 26.03.2009 року.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Латинін Ю.А.