Постанова № 3499986, 16.02.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.02.2009
Номер справи
13/328
Номер документу
3499986
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16.02.2009 р.                                                                                                     № 13/328

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши матеріали справи

за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві

до Дочірнього підприємства по експлуатації та ремонту житлового фонду та об’єктів соціально-побутового призначення «Екос»Акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд»

про стягнення 55414,38 грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позов обґрунтований тим, що Позивач просить суд зобов’язати Відповідача виконати прийняте рішення Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 28.01.2008 року № 6 та стягнути в доход державного бюджету 55414,38 грн.

Відповідач своїми процесуальними правами не скористався –письмового заперечення проти позову не надав, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши, пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд –

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві проведено перевірку відповідача на підставі посвідчень на перевірку № 751 від 05.11.2007 року та № 782 від 29.11.2007 року щодо додержання ним державної дисципліни цін.

Проведеною перевіркою було встановлено порушення Дочірнім підприємством по експлуатації та ремонту житлового фонду та об’єктів соціально-побутового призначення «Екос»Акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд»розпорядження Київської міської державної адміністрації від 24.09.2002 року № 1787 «Про встановлення граничних розмірів плати за проживання в гуртожитках громадян»в частині застосування вільних розмірів плати за проживання в гуртожитку за умови запровадження режиму державного регулювання, що призвело до необґрунтованої виручки у сумі 18471,46 грн.

Дані порушення зафіксовані в акті № 140 від 22.05.2007 року.

Так статтею 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»передбачено, що вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення»державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Частиною 3 вищевказаної статті передбачено, що державні органи, що здійснюють контроль за цінами, та їх посадові особи мають права, передбачені ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Приписами п. 5 ст. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 1819 від 13.12.2000 року «Питання Державної інспекції з контролю за цінами»надано держцінінспекції право приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів) та відповідно до п. 12 цієї ж статті право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов’язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.

На підставі вищевказаного, Державною інспекцією з контролю за цінами в м. Києві було прийняте рішення № 6 від 28.01.2008 року щодо стягнення в доход державного бюджету 55414,38 грн. (18471,46 грн. необґрунтованої виручки та 36942,92 грн. штрафу).

Суд бере до уваги, що Відповідачем не спростовано та не оскаржено у встановленому законодавством України порядку дане рішення.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з Відповідача в дохід державного бюджету 55414,38 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача суд не встановив та відповідач їх не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Дочірнього підприємства по експлуатації та ремонту житлового фонду та об’єктів соціально-побутового призначення «Екос»Акціонерного товариства холдингової компанії «Київміськбуд»на користь Державної інспекції з контролю за цінами в м. Києві в доход державного бюджету суму 18 471, 46 грн. (вісімнадцять тисяч чотириста сімдесят одна гривня 46 коп.) на р/р 31110106700007, код 21081100, одержувач: УДК в Печерському районі м. Києва, код 26077922, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019; та штраф в сумі 36 942, 92 грн. (тридцять шість тисяч дев'ятсот сорок дві гривні 92 коп.) в доход державного бюджету, р/р 31110106700007, код 21081100, одержувач: УДК в Печерському районі м. Києва, код 26077922, банк одержувача ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.

          Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                       А. Степанюк

Повний текст постанови виготовлено та підписано 19.03.2009 р.