УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 листопада 2013 року№ 812/9281/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Дибова О.А., перевіривши матеріали справи за адміністративним позовом Колективного підприємства "Лисичанський завод залізобетонних виробів" до Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищезазначений адміністративний позов.
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі. Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду.
Статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків; заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В адміністративному позові позивач просить скасувати податкові повідомлення-рішення № 0000332220 від 12.07.2013 року та №0000342210 від 12.07.2013 року, проте не надав їх.
В адміністративному позові позивач зазначає, що податкові повідомлення-рішення № 0000332220 від 12.07.2013 року та №0000342210 від 12.07.2013 року винесені за результатами перевірки та на підставі акту перевірки №36/22-01235834 від 27.06.2013 року, який він оскаржив, проте не надав ні акт, ні докази оскарження.
Позивачем також зазначено, що підставою для оскарження акту №36/22-01235834 від 27.06.2013 року є взаємовідносини з контрагентом ТОВ «Далат» та кредиторська заборгованість по підприємству, на яку був виписан вексель; ТОВ «Далат» визнано банкрутом та припинено.
Проте на підтвердження цього позивачем не надано документи по взаємовідносинам з ТОВ «Далат», вексель, докази визнання банкрутом та припинення ТОВ «Далат».
В порушення ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обґрунтованості адміністративного позову позивач не надав жодного документу.
Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 106 КАС України, а тому вона підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Колективного підприємства "Лисичанський завод залізобетонних виробів" до Державної податкової інспекції у м. Лисичанську Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування податкових повідомлень-рішень залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали надати до суду:
- оскаржувані податкові повідомлення-рішення № 0000332220 від 12.07.2013 року та №0000342210 від 12.07.2013 року;
- акт №36/22-01235834 від 27.06.2013 року;
- первинну документацію по взаємовідносинам з ТОВ «Далат»;
- вексель;
- докази банкрутства та припинення ТОВ «Далат»;
- декларації Колективного підприємства "Лисичанський завод залізобетонних виробів" за перевіряємий період.
Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачу зі всіма доданим до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
СуддяО.А. Дибова