Ухвала суду № 34839112, 08.11.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2013
Номер справи
819/2614/13-а
Номер документу
34839112
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УКРАЇНА

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/2614/13-a

"08" листопада 2013 р. м. Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Хрущ В.Л., перевіривши на відповідність вимогам статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України матеріали позовної заяви Підволочиської комунальної центральної районної лікарні до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення №147 від 30.05.2013 року,-

ВСТАНОВИВ:

Вищезазначена позовна заява Підволочиської комунальної центральної районної лікарні - не відповідає вимогам, що встановлені статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України та дотримання яких - є обов’язковими у разі звернення до суду з позовом.

Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Позивачем до матеріалів позовної заяви долучено копію квитанції про надіслання позовної заяви відповідачу, однак, позивач - Підволочиська комунальна центральна районна лікарня в розумінні пункту 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України не є суб'єктом владних повноважень, а тому зобов'язана до позовної заяви додавати її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, чого виконано не було.

Крім того, відповідно до частини 3 статті 106 КАС України - до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до статті 6 Закону України “Про судовий збір” від 08 липня 2011 року №3674-VI судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.

Згідно Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у банківських установах в Україні затвердженого Постановою Правління НБУ 14.02.2007 № 45, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 03.03.2007р. за № 181/13448 - банківська установа - банки України, їх філії (відділення), філії іноземних банків.

Згідно інформаційного листа Державної судової адміністрації України від 10.11.2011 року № 12-6621/11, щодо процедури сплати судового збору, документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення, а не їх ксерокопії.

Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".

Таким чином, належним доказом сплати судового збору - є саме оригінал платіжного документа (при сплаті судового збору готівкою - оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи).

До позовної даної заяви замість оригіналу документу про сплату судового збору, - позивачем долучено самостійно завірену (печаткою Підволочиської КЦРЛ) копію квитанції від 05.11.2013 року.

Разом з тим, зважаючи на те, що подання ксерокопії документа про сплату судового збору Кодексом адміністративного судочинства України - не передбачено, а також те, що копія такого документу не є рівнозначною самому оригіналу документа, який повинен містити всі обов’язкові реквізити та підтверджувати сплату судового збору за подання кожного конкретного адміністративного позову, - завірена позивачем самостійно (печаткою Підволочиської КЦРЛ) ксерокопія квитанції від 05.11.2013 року - не може бути прийнята як належний доказ сплати судового збору у встановленому порядку за подачу саме даного адміністративного позову.

Крім того, згідно з вимогами статті 99 КАС України - адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 1 цієї статі визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Разом з тим, частиною 5 цієї ж статті встановлено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Відповідно до статті 100 КАС України - адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач, оскаржує рішення суб’єкта владних повноважень, а саме: рішення виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №147 від 30.05.2013 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Однак, згідно відмітки вхідної кореспонденції Тернопільського окружного адміністративного суду, позивач звернувся до суду про оскарження даної постанови - лише 05 листопада 2013 року, тобто, з пропуском місячного строку, встановленого частиною 5 статті 99 КАС України.

Разом з тим, позивачем до позовної не долучено жодних доказів, які б свідчили про його звернення до суду у визначений законом місячний строк або доказів, які б підтверджували неможливість оскаржити вказане рішення протягом місяця після його прийняття (невчасне отримання оскаржуваного рішення). При цьому і питання про поновлення пропущеного строку звернення до суду позивач – не порушує, відповідна заява із зазначенням причин пропуску такого строку для оскарження рішення №147 від 30.05.2013 року - відсутня, що позбавляє суд можливості вирішити питання про подачу адміністративного позову про оскарження даного рішення у строк, встановлений законом, та, відповідно вирішити питання про відкриття провадження у справі, оскільки відсутність належних доказів на підтвердження вищезазначеної обставини – може стати підставою для залишення позовної заяви без розгляду на стадії відкриття провадження у відповідності до положень статті 100 КАС України.

Таким чином, відсутність вказаних документів, в свою чергу, в силу вимог вищезазначених положень чинного процесуального законодавства, позбавляє суд можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі за вказаною позовною заявою, як такою, що не відповідає вищезазначеним нормам КАС України, а вподальшому може перешкодити здійсненню розгляду даної справи та захисту прав позивача (у разі їх порушення), з дотриманням строків, визначених чинним процесуальним законодавством.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, визначених даною ухвалою, шляхом подачі до Тернопільського окружного адміністративного суду:

- доказів на підтвердження вчасного оскарження рішення №147 від 30.05.2013 року або відповідної заяви про визнання поважними причин пропуску місячного строку звернення до суду з вимогою про скасування вказаного рішення - із письмовим обґрунтуванням причин пропуску строку звернення до суду та долученням належних доказів на підтвердження поважності таких причин;

- оригіналу документу про сплату судового збору;

- копії позовної заяви та документів, що приєднуються до неї,- для відповідача.

Враховуючи вищезазначене та керуючись статтями 106 - 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Підволочиської комунальної центральної районної лікарні до Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про скасування рішення №147 від 30.05.2013 року – залишити без руху.

2. Надати позивачу строк до 26 листопада 2013 року (включно) для усунення недоліків позовної заяви, визначених даною ухвалою.

3. Роз’яснити позивачу, що згідно з пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, - у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

4. Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя (під ) Хрущ В. Л.

Копія вірна:

Суддя Хрущ В. Л.