Постанова № 34809131, 12.11.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.11.2013
Номер справи
826/16042/13-а
Номер документу
34809131
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 листопада 2013 року № 826/16042/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Пащенка К.С., при секретарі судового засідання Іконніковій О.Ю., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справуза позовомДержавної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. КиєвідоТовариства з обмеженою відповідальністю «Буд-Експрес»простягнення коштів,ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з рахунків у банках відповідача податкову заборгованість у розмірі 33399,19 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Не зважаючи на належне повідомлення про час та місце розгляду справи відповідач явку своїх представників у судові засідання 22.10.2013 та 05.11.2013 не забезпечив, з урахуванням чого адміністративна справа відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядається у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідач перебуває на обліку як платник податків у ДПІ у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

Відповідно до облікової картки платника податків у відповідача обліковується заборгованість перед бюджетом у сумі 33399,19 грн., що виникла на підставі податкових декларацій від 04.11.2010 № 259337, від 19.01.2011 № 328980, від 07.02.2011 № 351478, від 17.02.2011 № 7855, від 14.03.2011 № 28385, від 07.05.2011 № 133882, від 20.06.2011 № 160240, від 20.07.2011 № 188482, від 08.08.2011 № 206445, від 18.08.2011 № 220967, від 20.09.2011 № 9007893222, від 09.11.2011 № 9010568192, від 16.11.2011 № 9011193108, від 19.12.2011 № 9012851424, від 19.01.2012 №9013795739, від 09.02.2012 № 9015791684, від 16.03.2012 № 9011902877, від 09.05.2012 № 9025224579, від 21.05.2012 № 9028061301, від 20.06.2012 № 9034950469, від 20.07.2012 № 9041990338, від 09.08.2012 № 9047440584, від 13.09.2012 № 9055542692, від 21.10.2012 № 9064936998, від 07.11.2012 № 9069692261, від 17.11.2012 № 9072407429, від 20.12.2012 № 9080302087, від 20.01.2013 № 9085439931, від 11.02.2013 № 9087262686, від 22.04.2013 за 3 місяць 2013 року, від 19.05.2013 за 4 місяць 2013 року, а також на підставі податкових повідомлень-рішень від 12.11.2010 № 0041391501/0 та від 18.07.2011 № 0014591501.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинного на момент виникнення спірних правовідносин, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно з пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Згідно з пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

Аналогічні положення викладені у п. 50.1 ст. 50, п. 54.1 ст. 54, п. 56.2 ст. 56, п.п. 57.1, 57.3 ст. 57 ПК України.

Доказів подання уточнюючих розрахунків щодо вищевказаних податкових декларацій, а також оскарження вищенаведених податкових повідомлень-рішень суду не надано, проте визначена ними сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена.

Разом з тим, позивачем надіслано відповідачу першу податкову вимогу від 31.12.2010 № 1/1864, яка в силу вимог абз. 3 п. 58.3 ст. 58 ПК України вважається врученою 26.02.2011, натомість сума заборгованості у розмірі 33399,19 грн. на день розгляду спору залишається несплаченою.

Таким чином, сума податкового боргу відповідно до вимог чинного законодавства України є узгодженою і визнається сумою податкового боргу платника податків, розмір якої підтверджується даними облікової картки платника податку.

Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

За змістом п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи заявника, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов податкового органу підлягає задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат заявника - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (03115, м. Київ, вул. Верховинна, 9, код ЄДРПОУ 38760467) задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Буд-Експрес» (03680, м. Київ, бул. Івана Лепсе, 16, код ЄДРПОУ 32071528) з рахунків у банках податкову заборгованість у розмірі 33399,19 грн., з яких: 17207,82 грн. (сімнадцять тисяч двісті сім гривень 82 коп.) з податку на додану вартість на р/р 31110029700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач - УДКСУ у Святошинському районі у м. Києві, ідентифікаційний код 37962074; 16191,37 грн. (шістнадцять тисяч сто дев'яносто одна гривня 37 коп.) з податку на прибуток приватних підприємств на р/р 31118009700009 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, КЕКД 11021000, одержувач - УДКСУ у Святошинському районі у м. Києві, ідентифікаційний код 37962074.

Постанова відповідно до ч.ч. 1, 3, 4 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України або прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяПащенко К.С.