УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2013 року Справа № 9104/29046/10
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Большакової О.О.,
суддів Макарика В.Я., Глушка І.В.,
з участю секретаря судових засідань Ливак М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Віардо» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування податкового повідомлення - рішення,-
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Віардо" (далі - ТзОВ "Віардо") звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова про скасування податкового повідомлення - рішення № 0020061630/0/16413 від 16.07.2009 року.
В обґрунтування заявлених вимог покликаються на те, що органом державної податкової служби не приймалось жодних рішень за результатами планової документальної перевірки, оформленої актом від 09.06.2009 року за № 895/105/23-118/30275880, які б зменшували певні показники у податковій документації. Крім того, при проведенні перевірки не було взято до уваги податкові накладні від 26.06.2008 року за № Г-06/26-02 та від 25.06.2008 року за № Г-06/25-01, які виписані ТзОВ "Компанія Галпродукт" та містять всі необхідні реквізити, що призвело до неправомірного висновку податкового органу про зменшення значення рядка 26 податкової декларації з ПДВ за червень 2008 року на суму 36000 гривень.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 09.06.2010 року позов задоволено повністю. Скасовано прийняте Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Львова податкове повідомлення-рішення від 16.07.2009 року № 0020061630/0/16413.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Львова оскаржила її, подавши апеляційну скаргу, в якій зазначила, що оскаржувана постанова є незаконною і необґрунтованою та прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, тому підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги апелянт зазначив, що ним правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 25563 грн. 30 коп., оскільки актом про результати планової документальної перевірки від 09.06.2009 року № 895/105/23-118/30275880 зменшено рядок 26 податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2008 року на суму 36000 грн.. Таким чином, у порушення пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТзОВ "Віардо" занижено суму ПДВ, яка підлягала нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього податкового періоду (р.27) на 24346 грн.. У порушення пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (р.26) на 11654 грн. Враховуючи вищенаведене, просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 09.06.2010 року скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити ТзОВ "Віардо" в задоволенні позову повністю.
Представник Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримав, просив постанову Львівського окружного адміністративного суду від 09.06.2010 року скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити ТзОВ "Віардо" в задоволенні позову повністю.
Представник ТзОВ "Віардо" в судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області заперечив. Пояснив, що оскаржувана постанова є законною та обгрунтованою.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області не підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що за результатами документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість, ДПІ у Шевченківському районі м.Львова складено акт від 06.07.2009 року № 1189/226/15-2/30275880 та прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.07.2009 року № 0020061630/0/16413, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 25563 грн. 30 коп., в тому числі за основним платежем 24346 грн. 00 коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями 1217 грн. 30 коп.
У процедурі адміністративного оскарження це податкове повідомлення-рішення було залишено без змін, а позивачу надіслано податкове повідомлення рішення від 12 жовтня 2009 року за № 0020061630/1/22821.
Згідно акту перевірки позивачем в порушення пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року за № 168/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями) занижено суму податку на додану вартість, яка підлягала нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього податкового періоду (р. 27) на суму 24346 грн. 00 коп.
Зі змісту акту перевірки вбачається, що при встановлені згаданого порушення працівники відповідача брали до уваги результати планової виїзної перевірки ТзОВ "Віардо" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 року по 31.12.2008 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 року по 31.12.2008 року, за результатами якої складено акт від 09.06.2009 року за № 895/105/23-118/30275880.
В пункті 3.2.2. цього акту зазначено, що підприємство в порушення пп. 7.4.5. п. 7.4. ст. 7 згаданого Закону включило до складу податкового кредиту за червень 2008 року податкові накладні на суму 36000 грн., отримані від ТзОВ "Компанія "Галпродукт" від 25.06.2008 року за № 06/25-01 на суму 145000 грн. 00 коп., в тому числі податок на додану вартість 24166 грн. 67 коп. та від 26.06.2008 року за № 06/26-01 на суму 71000 грн. 00 коп., в тому числі податок на додану вартість 11833 грн. 33 коп.
Відповідно до пп. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року за № 168/97-ВР (з наступними змінами та доповненнями), податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Не дозволяється включення до податкового кредиту, згідно з пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 даного Закону, будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів у оплату вартості таких робіт (послуг) (редакція чинна на момент проведення перевірки).
Суд першої інстанції вірно зазначив, що в матеріалах справи наявні податкові накладні від 25.06.2008 року за № Г-06/25-01 на загальну суму 145000 грн. 00 коп. та від 26.06.2008 року за № Г-06/26-02 на загальну суму 71000 грн. 00 коп., які були виписані ТзОВ "Компанія Галагропродукт" та включені в реєстр отриманих та виданих податкових накладних ТзОВ "Віардо".
Як вбачається із розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів за червень 2008 року, сума податкового кредиту ТзОВ "Віардо" (індивідуальний податковий номер 302758813078) по контрагенту ТзОВ "Компанія Галпродукт" (індивідуальний податковий номер 239691013078) в розмірі 263525 грн. 91 коп. (рядок 8 Розділ ІІ) відповідає сумі податкового зобов'язання останнього в цьому ж звітному податковому періоді (рядок 1 Розділ І).
Таким чином, суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що дані обставини спростовують висновки органу державної податкової служби в акті від 09.06.2009 року за №895/105/23-118/30275880 про те, що позивачем на момент перевірки не було надано оригіналів податкових накладних, оскільки такі були відображені в бухгалтерському та податковому обліку як позивача, так і його контрагента.
Таким чином, твердження про заниження позивачем суми податку на додану вартість в розмірі 24346 грн. 00 коп. в акті від 06.07.2009 року за № 1189/226/15-2/30275880, в частині покликань на обставини, викладені в акті від 09.06.2009 року, не відповідають дійсності та є такими, що не відповідають фактичним обставинам справи.
Виходячи з положень пункту 1 частини другої статті 162 КАС України, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що спірне податкове повідомлення-рішення слід скасувати як протиправне.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.
Враховуючи вищенаведене, апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області слід залишити без задоволення, а вказану постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 09 червня 2010 року в адміністративній справі № 2а-202/10/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя О.О. Большакова
Судді В.Я. Макарик
І.В. Глушко