КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2013 року 810/5695/13-а
Київський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Щавінського В.Р. розглянувши в прядку письмового провадження у м. Києві адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Першотравнева – БЦ», -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулось до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Першотравнева – БЦ» штрафу в сумі 3400,00 грн.
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області, керуючись ст.9 Закону України «Про електроенергетику», Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (в редакції постанови від 13.02.2006 р. № 131), в ході перевірки електрогосподарства ТОВ «Першотравнева – БЦ» встановила порушення Правил користування електричною енергією, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил улаштування електроустановок. Вимоги припису від 27.03.2013 р. №08/21-25-014 відповідач не виконав у зв’язку з чим накладено штраф у розмірі 3400,00 грн.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст.9 Закону України «Про електроенергетику» та п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (в редакції постанови від 13.02.2006 р. № 131), здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Держенергонагляд - це контролюючий орган що здійснює планові та позапланові заходи, за результатами яких видає розпорядчі документи, які є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області, керуючись ст.9 Закону України «Про електроенергетику», Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (в редакції постанови від 13.02.2006 р. № 131), в ході перевірки електрогосподарства ТОВ «Першотравнева – БЦ» встановила порушення Правил користування електричною енергією, Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил улаштування електроустановок.
Вимоги припису від 27.03.2013 р. №08/21-25-014 відповідач не виконав, що підтверджується актом перевірки від26.07.2013 р. №08/21-25-082.
Судом встановлено, що Інспекція відповідно до ст.27 ЗУ «Про електроенергетику» та п.п.2,7 та 8 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. №1312, за невиконання вимог припису від 23.01.2013 р. №08/20-11-8, постановою від 12.06.2013 р. №52 накладено на відповідача штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400,00 грн., та який сплачується до Державного бюджету України.
До цього часу штраф у сумі 3400,00 грн. до Державного бюджету відповідач не сплатив, чим порушив вимоги п.10 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Першотравнева – БЦ» в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок №31117106700043, одержувач – Білоцерківське УДКСУ, банк одержувача – ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 38009832, код бюджетної класифікації 21081100, , штраф у сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 грн.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» судовий збір у сумі 114 (сто чотирнадцять) грн. 70 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В. Р.