Копія
Справа № 822/4213/13-а
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
05 листопада 2013 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Блонський В.К. ознайомившись з позовною заявою управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої субсидії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої субсидії.
На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги: стягнути з відповідача на користь управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації суму незаконно отриманої субсидії у розмірі 3578,34 грн.
Частиною 2 статті 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду для суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що відповідач отримувала субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за 2007-2011 роки на опалювальні періоди, на підставі її заяв від 19.11.2007р., 04.11.2008 р., 11.11.2009 р., та 20.10.2010 р.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" № 848 від 21.10.1995 року, затверджено "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива".
Згідно абзацу 9 пункту 13 вказаного Положення рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами п'ятим - восьмим цього пункту.
Зокрема згідно абзацу 7 пункту 13 Постанови органи праці та соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 15 календарних днів від органів державної податкової служби, підрозділів Державтоінспекції, бюро технічної інвентаризації, Держфінінспекції, її територіальних органів, інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій.
Позивачем жодного разу після отримання заяв від ОСОБА_1, не зроблено запитів до перелічених органів для отримання інформації, необхідної для призначення субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за призначенням субсидій, зокрема в даному випадку від ОСОБА_1
Виходячи з вказаних норм суддя вважає, що право на пред'явлення передбачених законом вимог у позивача виникло з дня надання відповідачем недостовірної інформації для отримання субсидії.
Остання заява на призначення субсидії подана відповідачем 20.10.2010 року.
З адміністративним позовом про стягнення незаконно отриманої субсидії позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного 31.10.2013 року, хоча повинен був знати або дізнатися про виникнення підстав, що дають йому право на звернення до суду у листопаді 2010 року, внаслідок чого пропустив шестимісячний строк звернення до суду.
Згідно статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Суддя, на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, і приходить до висновку, що позивачем пропущений строк звернення до суду, тому даний позов необхідно залишити без розгляду.
Керуючись ст. 99, 100, 107 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої субсидії, залишити без розгляду .
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/В.К. Блонський"Згідно з оригіналом" Суддя В.К. Блонський