Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06.04.2009 р. 10:15 № 7/679
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Поліщук О.А. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва
до Комунального підприємства Дніпровської районої у м. Києві ради "Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду"
простягнення податкової заборгованості за рахунок майна боржника
Представники:
від позивачаМоскаленко Г.В., Кірієнко Т.П., за довіреністю
від відповідача Іванова Т.Ф., за довіреністю Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва (далі позивач, ДПІ у Дніпровському районі м. Києва) звернулась з позовом до Комунального підприємства Дніпровської районної у м. Києві ради «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду» (далі відповідач) про стягнення на користь Держави суми податкової заборгованості у розмірі 3732472,23 грн. за рахунок активів боржника.
Позовні вимоги мотивовані тим, що податковий борг перед державним бюджетом України виник у зв’язку із несплатою податкових зобов’язань визначених відповідачем у податкових деклараціях з податку на додану вартість, податкових розрахунках земельного податку, збору за забруднення навколишнього середовища, комунального податку.
У відповідності до п.5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Позивачем було направлено першу та другу податкову вимоги № 1/946 від 10.04.2008р. та № 2/1307 від 11.06.2008р. на суму податкового боргу.
Однак, після проведених ДПІ заходів податковий борг залишився несплаченим і станом на день розгляду справи складає 3732427,32 грн.
Відповідач заперечення на позов не надав.
Згідно ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство Дніпровської районної у м. Києві ради «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду»є юридичною особою, зареєстроване Дніпровською районною державною адміністрацією м. Києва 02.08.2007р., код ЄДРПОУ 35207972.
Відповідач взятий на облік як платник податків 03.08.2007р. за № 14369.
Як свідчать матеріали справи, Комунальним підприємством Дніпровської районної у м. Києві ради «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду»подано до ДПІ у Дніпровському районі м. Києва:
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 30331 від 18.04.2008р. за березень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 480 563,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 50564 від 20.05.2008р. за квітень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 458180,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 56676 від 20.06.2008р.р. за травень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 173 863,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 75026 від 18.07.2008р. за червень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 288792,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 95107 від 20.08.2008р. за липень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 318 786,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 101559 від 19.09.2008р. за серпень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 386739,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 123973 від 20.10.2008р. за вересень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 268 041,00 грн.;
- податкову декларацію з податку на додану вартість № 151405 від 20.11.2008р. за жовтень 2008р., згідно якої відповідачем було визначено до сплати податкове зобов’язання у сумі 354630,00 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку № 1710 від 31.01.2008р. на 2008р., згідно якого відповідач повинен був сплатити 2114997,00 грн.;
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього середовища № 46214 від 12.05.2008р. за 2008 рік, згідно якого відповідач повинен був сплати 54928,05 грн.;
- податковий розрахунок комунального податку № 128845 від 23.10.2008р. за березень 2008 року, згідно якого відповідач повинен був сплати 7080,00 грн.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов’язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов’язкових платежів), включаючи збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі по тексту Закон).
Згідно з п.1.2 ст. 1 Закону податкове зобов’язання –зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
У відповідності до п.5.1 ст. 5 Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 зазначеного Закону встановлено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк (п.п. «а»п.п. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону).
Друга податкова вимога надсилається не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки (п.п. «б»п.п. 6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону).
У разі коли податковий орган чи пошта не може вручити платнику податків податкові вимоги у зв’язку з незнаходженням посадових осіб, податковий орган розміщує податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення (п.п. 6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону).
Виконуючи зазначену норму Закону, позивач надіслав відповідачу першу та другу податкову вимогу № 1/946 від 10.04.2008р. та № 2/1307 від 11.06.2008р. відповідно.
Зазначені податкові вимоги відповідачем не оскаржувались, податковим органом не відкликані і є чинними на час розгляду справи. При цьому сплата податкового боргу в повному обсязі не відбулась.
Отже, податкова заборгованість Комунального підприємства Дніпровської районної у м. Києві ради «Дирекція з управління та обслуговування житлового та нежитлового фонду»перед бюджетом становить 3732472,23 грн.
Відповідальність за несвоєчасність сплати податкових зобов’язань платники податків несуть у відповідності із законодавством України. Примусове стягнення податкового боргу –передбачена законодавством України процедура погашення податкового боргу платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу.
У відповідності до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України прокурору надано право звертатися до адміністративного суду з адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними та стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках –коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва є юридичною особою, що має державну форму власності та уповноважена державою здійснювати контроль за додержанням законодавства про податки, забезпечувати застосування та стягнення сум фінансових санкцій за порушення податкового законодавства, є органом, уповноваженим державою здійснювати покладені на нього функції.
Відповідно до зазначених норм та користуючись правом передбаченим п.11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з активів відповідача заборгованості перед бюджетом.
За викладених обставин, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає позовні вимоги обґрунтованими та доведеними відповідними доказами, а позовну заяву такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Відповідач у судові засідання не з’явився, по суті позову не заперечив, доказів які б спростовували позовні вимоги не надав.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб’єкта підприємницької діяльності, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства Дніпровської районної у м. Києві ради "Дирекція з управління та обслуговуванння житлового та нежитлового фонду" на користь Держави суму податкової заборгованості у розмірі 3732472,23грн. за рахунок активів боржника.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –16.04.09р.
Суддя Арсірій Р.О.