Постанова № 3460342, 08.04.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.04.2009
Номер справи
2/430
Номер документу
3460342
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

08.04.2009 р.                                                                                 № 2/430

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Бузінський А.В. вирішив адміністративну справу

за позовомЗакладу Парку культури та відпочинку "Гідропарк"

до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва

прооскарження та скасування правових актів індивідуальної дії                                         Обставини справи:           Заклад Парк культури та відпочинку «Гідропарк»звернувся в суд з позовом про скасування податкового повідомлення –рішення від 26.09.2008р. за № 0001142390/0 Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва та про скасування акту № 3554/23-916-02221219 від 15.09.2008р. Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва.

          Позовні вимоги мотивовані тим, що на думку позивача, відповідачем було винесено незаконне рішення, яке зобов’зує позивача сплатити податкове зобов’язання в розмірі 4167268,34 грн. (в т. ч. штрафні (фінансові) санкції –1389089,45 грн.) в рахунок погашення податкового боргу: земельного податку.

          Відповідач проти задоволення позову заперечує, вважає своє рішення обґрунтованим і прийнятим без порушення чинного законодавства в результаті перевірки, яка свідчить про порушення позивачем положень Закону України «Про плату за землю»в частині неправомірного використання пільги при розрахунку земельного податку за 2006, 2007 р.р. та I півріччя 2008 року.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

          

Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі м. Києва було проведено позапланову виїзну перевірку здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати плати за землю (земельного податку, орендної плати за землю) в Закладі Парк культури та відпочинку «Гідропарк».

За результатами зазначеної перевірки було складено акт від 15.09.2008р. № 3554/23-916-02221219, яким встановлено, що позивачем порушено норми податкового законодавства з земельного податку, а саме: ст. 14 Закону України «Про плату за землю»внаслідок неправомірного застосування пільги при розрахунку земельного податку за 2006, 2007 р.р. та I півріччя 2008 року, що призвело до заниження податку.

На підставі акта перевірки відповідачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 26.09.2008р. № 0001142390/0 про сплату податкового зобов’язання в розмірі 4167268,34 грн. (в т. ч. штрафні (фінансові) санкції –1389089,45 грн.) в рахунок погашення податкового боргу: земельного податку, що виник при використанні земельних ділянок, які зареєстровані за Головним управлінням культури «Парк культури та відпочинку «Гідропарк»та знаходяться за адресою: м. Київ, острів Передмісна Слобідка, 1.

Згідно даних автоматизованої системи земельного кадастру ПК «Кадастр», головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА), земельні ділянки парку культури та відпочинку «Гідропарк»зареєстровані за Головним управлінням культури і мистецтв «Парк культури та відпочинку «Гідропарк»та передані на праві оперативного управління юридичній особі Закладу парку та відпочинку «Гідропарк»: земельна ділянка з кадастровим номером 63:397:045 має площу 145476,02 кв. м.; земельна ділянка з кадастровим номером 63:397:046 має площу 34564,95 кв. м. Площа земельних ділянок, зареєстрованих за Головним управлінням культури і мистецтв «Парк культури та відпочинку «Гідропарк»складає –180040,97 кв. м.

Відповідно до розділу 4.1 Додатку 34-р Типового положення «Про парк культури і відпочинку м. Києва»від 30.12.1994р., майно юридичної особи закладу «Парк культури та відпочинку «Гідропарк»належить до комунальної власності міста і закріплено за парком на праві оперативного управління.

Згідно ст. 137 Господарського кодексу України правом оперативного управління визнається речове право суб’єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряжається мвйном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, а також власником майна.

Як вбачається з матеріалів справи згідно отриманих відповідей із Головного управління культури і мистецтв на запити податкової адміністрації м. Києва, зазначаєьться, що Парк культури та відпочинку «Гідропарк»міського підпорядкування, у 2006, 2007 та 2008 роках утримувався за рахунок міського бюджету.

Згідно ч. 3 ст. 78 Земельного кодексу України, земля може перебувати у приватній, комунальній та державній власності.

Відповідно до вимог ст. 80 Земельного кодексу України, суб’єктами права власності на землю є громадяни та юридичні особи –на землі приватної власності; територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.

Згідно ст. 83 Земельного кодексу України, землі, які належать на праві власності територіальним громадам міст, є комунальною власністю. До земель комунальної власності, які не можуть передаватися у приватну власність належать: землі загального користування населених пунктів (майдани, вулиці, парки, сквери тощо) та інші встановлені цим кодексом об’єкти.

Відповідно до ст. 92 ЗК України, право постійного користування земельною ділянкою –це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власості, без встановленого строку. Права постійного коритсування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають: підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності; громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації.

Згідно ст. 96 ЗК України землекористувачі зобов’язані: забезпечувати використання землі за цільовим призначенням; своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату; своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів;додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про плату за землю»об’єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або у користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб’єктом плати за землю є власник земельної ділянки і землекористувач, у ому числі на умовах оренди.

Посилання позивача на відсутніть документу, який посвідчує право власності або право користування землею, у зв'язку з чим у позивача відсутні законні підстави для слати податку на землю судом не приймаються та не відповідають матеріалам справи.

Згідно матеріалів справи Парк культури та відпочинку «Гідропарк», у Головному управлінні земльних ресурсів не ареєстровані у зв'язку помилковим внесеням Головним управлынням земельних ресурсів інформації про юридичну особу, зокрема коду ЄДРПОУ № 00221219 до бази даних автоматизованої системи земельного кадастру (дійсний код ЄДРПОУ № 02221219).

Згідно ст. 14 Закону України «Про плату за землю»платники земельного податку, а також орендної плати за земелні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до положення п. 4 ст. 12 Закону України «Про плату за землю»від земельного податку звільняються вітчизняні заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, які повністю утримуюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Суд приймає до уваги, зокрема інформацію, зазначену у довідці Київського міського управління статистики № 6672 від 21.02.02р. організаційно-правовою формою господарювання Парку культури та відпочинку «Гідропарк»- заклад (410); вид діяльності –парк культури та відпочинку (93160); форма фінансування –змішана.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями , на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийнятті рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Враховуючи вище наведе, суд приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість вимог позивача, які не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також ст.ст. 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

                                        ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 В. І. Келеберда