Постанова № 3460314, 23.02.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.02.2009
Номер справи
6/19
Номер документу
3460314
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23.02.2009 р.                                                                                 № 6/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу

Державна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто-Палац-Сервіс"

простягнення заборгованості в розмірі 163780,15грн.

Представники:

від позивача: Губар М.В. (довіреність від 08.01.2009р. № 10/10-021);

від відповідача: не прибув

          

          На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 23.02.2009р. проголошено ступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова адміністрація у Святошинському районі м. Києві з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Палац-Сервіс»про стягнення заборгованості в розмірі 163780,15 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що ТОВ «Авто-Палац-Сервіс»має податковий борг, який виник в результаті несплати по податковому повідомлені –рішенні №0001282330/0 від 22.04.2008р. на суму 163780,15 грн.

Відповідач в судове засідання 23.02.2009р. не з’явився, заперечення проти позову не надав.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач –ТОВ «Авто-Палац-Сервіс»(код ЄДРПОУ 32595360) зареєстровано Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією, за адресою: м. Київ, Солом’янський район, вул. Краснова, б. 27 . Як платник податків зареєстрований в ДПІ у Святошинському районі м. Києва 11.09.2003р. за №2959.

Позивачем ДПІ у Святошинському районі м. Києві була проведена виїзна перевірка ТОВ «Авто-Палац-Сервіс»щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу та складено Акт №265701612330 від 14.04.2008р.

В ході перевірки виявлено порушення п.1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»та п.п. 2.6 п. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637.

За виявлене порушення до позивача застосовано штрафні санкції відповідно до статті 1 Указу Президента України від 12.06.1995, № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки та ст. 8 Закону України від 23.03.1996, № 98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності"

Таким чином, ДПІ у Святошинському району м. Києва винесено податкове повідомлення –рішення про застосування штрафних санкцій №0001282330/0 від 22.04.08р. в розмірі 163 780,15 грн.

          Суд, заслухавши пояснення сторін та розглянувши матеріали справи, погоджується з твердженням позивача виходячи з наступного.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, під час перевірки встановлено ряд порушень чинного законодавства, а саме: на момент перевірки на СТО надавались послуги із обслуговування та ремонту автомобілів за готівковий та безготівковий розрахунок. Торговий патент використовується з порушенням встановленого порядку –на доступному для огляду місці знаходилась нотаріально незавірена копія торгового патенту (оригінал знаходився у папці з документами). В результаті чого було порушено п. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», яким передбачено, що торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату.

За вказане порушення передбачена відповідальність передбачена абз. 3 ч. 2 ст. 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а саме, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць (320 грн. х 1 міс. =320 грн.).

Крім того, під час проведення перевірки встановлено не оприбуткування готівки на загальну суму 32756,03 грн., а саме: торгівельні виручки за 10.04.2008р. в сумі 12564,85 грн., за 11.04.20008р. в сумі 13215,66 грн., за 12.04.2008р. в сумі 6985,52 грн. не оприбутковані (не записані) до книги обліку розрахункових операцій №2657005267/2 та не оприбутковані (не записані) до касової книги підприємства. В результаті чого було порушено п.п. 2.6 п. 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004р. №637, яким передбачено. що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Відповідальність за вказане порушення передбачене статтею 1 Указу Президента України від 12.06.1995, № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки, а саме: установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу:

за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (5 х 32756,03 грн. = 163780,15 грн.)

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством ( далі -податків, інших платежів).

Відповідачем податкове повідомлення –рішення №0001282330/0 від 22.04.08р. в розмірі 163 780,15 грн. в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались.

Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 163780,15 грн.

П.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону №2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України від 21.12.2000р. №2181 активи платника податку можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

В десятиденний термін, як це передбачено п.п. 5.3.2 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, відповідач узгоджену суму податкового зобов’язання та штрафних (фінансових) санкцій не сплатив.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Згідно з п.п 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Примусове стягнення - це звернення стягнення на активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) в рахунок погашення його податкового боргу (п. 1.6 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ).

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.

Ст. З Закону України «Про державну податкову службу в Україні»зазначено, що органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують функції, зокрема подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, що свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, відповідач не надав суду належних доказів щодо не правомірності прийнятого позивачем податкового повідомлення - рішення.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Авто-Палац-Сервіс»(код ЄДРПОУ 26077945, адреса: м. Київ, вул. М.Краснова, б 27) заборгованість в розмірі 163780,15 грн.(сто шістдесят три тисячі сімсот вісімдесят грн. 15 коп) на розрахунковий рахунок №311101010470009в УДК у Святошинському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код 26077945.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 Добрянська Я.І.