УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2009 року № 22-а-8584/08/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача Заверухи О.Б.,
суддів Старунського Д.М., Каралюса В.М.,
при секретарі судового засідання Ступницькій Г.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові справу
за апеляційною скаргоюучасників Товариства з обмеженою відповідальністю «1000 Дрібниць» - ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
на постанову господарського суду Тернопільської області від 17 березня 2008 року по адміністративній справі №8а/29-492
за адміністративним позовомКременецької міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «1000 Дрібниць»
проприпинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИЛА:
Кременецька МДПІ звернулась до господарського суду Тернопільської області з адміністративним позовом до ТзОВ «1000 Дрібниць» про припинення юридичної особи.
В обґрунтування позовних вимог зазначала, що відповідачем більше року не подаються документи податкової звітності до податкового органу, господарську діяльність відповідач не здійснює, заборгованості зі сплати податків та зборів немає, за юридичною адресою не знаходиться, що зафіксовано довідкою підрозділу податкової міліції про підтвердження фактичного місцезнаходження платника податків.
Постановою господарського суду Тернопільської області від 17 березня 2008 року позов задоволено повністю, припинено юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «1000 Дрібниць».
Постанова суду першої інстанції мотивована тим, що згідно ч.8 ст.19 ГК України обовязком усіх субєктів господарювання є здійснення первинного (оперативного) та бухгалтерського обліку результатів своєї роботи, складання статистичної інформації, а також надання відповідно до вимог закону фінансової звітності та статистичної інформації щодо своєї господарської діяльності та інші дані, визначені законом. Так як представленими суду доказами позивач по справі довів свої позовні вимоги відповідно до ст.71 КАС України, є підстави для припинення юридичної особи ТзОВ «1000 Дрібниць».
Не погоджуючись з прийнятою постановою, учасники ТзОВ «1000 Дрібниць» ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3, ОСОБА_4 подали апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просять скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Апеляційну скаргу мотивують тим, що судом першої інстанції неповністю з»ясовано обставини, що мають значення для справи, що призвело до неправильного вирішення справи.
Сторони в судове засідання не з»явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, колегія суддів, у відповідності ч.4 ст.196 КАС України вважає за можливе проводити апеляційний розгляд у їх відсутності.
Заслухавши доповідь судді Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що ТзОВ «1000 Дрібниць» зареєстроване Кременецькою РДА 08.04.1996 року, включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом №14040138, що підтверджується Довідкою управління статистики в Кременецькому районі Головного управління статистики у Тернопільській області за №10 від 11.03.2008 року, перебуває на обліку у Кременецькій МДПІ з 16.04.1996 року, а відтак, згідно ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» зобовязане подавати до державних податкових органів та інших органів та інших органів відповідно до законодавства України декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів, обовязкових платежів.
Частиною 1 ст.238 ГК України передбачено застосування до субєктів господарювання уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності адміністративно-господарських санкцій, одним із видів яких, згідно ст. 239 ГК України є скасування державної реєстрації та ліквідація субєкта господарювання.
Як вбачається з матеріалів справи, ТзОВ «1000 Дрібниць» більше року не подає до Кременецької МДПІ звітності про господарську діяльність, остання звітність була подана 07.04.2004 року. Як вбачається з довідки Кременецької МДПІ №738/15 від 29.01.2008 року, апелянтом з 2-го кварталу 2004 року податкова звітність не подавалась (а.с.8), згідно повідомлень, наданих банківськими установами та платником ТзОВ «1000 Дрібниць», платник станом на 09.02.2008 року немає відкритих рахунків в банківських установах (довідка МДПІ №1184/29 від 08.02.2008 року (а.с.13).
У відповідності до п. 17 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звернутись у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Згідно ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року, який набрав чинності з 01.07.2004 року, однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до Закону.
Відповідно до ч.1 ст.238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Статтею 59 ГК України також передбачено, що припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється шляхом ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого субєкта господарювання.
Із врахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що задовольняючи адміністративний суд першої інстанції прийшов до законного та обґрунтованого висновку про наявність правових підстав для цього, оскільки в процесі судового розгляду було встановлено, що відповідач не подавав протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності відповідно до Закону, що є однією з підстав для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «1000 Дрібниць» - ОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на постанову господарського суду Тернопільської області від 17 березня 2008 року по адміністративній справі №8а/29-492 за адміністративним позовом Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «1000 Дрібниць» про припинення юридичної особи залишити без задоволення, а постанову господарського суду Тернопільської області від 17 березня 2008 року без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ч.3 ст. 160 КАС України з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий: О.Б. Заверуха
Судді: Д.М. Старунський
В.М. Каралюс