Постанова № 34589367, 01.11.2013, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2013
Номер справи
819/2220/13-а
Номер документу
34589367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 819/2220/13-a

"01" листопада 2013 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Хрущ В. Л.,

за участю:

секретаря судового засідання Найко Н.І.,

представника позивача - Курила В. І.,

представника відповідача - Кивелюк Є. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Тернополі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАКС ПРОФ" до Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови №0304016 від 03.09.2013 року, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "АВАКС ПРОФ" (надалі по тексту - позивач, ТОВ «АВАКС ПРОФ» звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови №0304016 від 03.09.2013 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 03.09.2013 року начальником Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області, на підставі акта перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 26.07.2013 року №019244, прийнято оскаржувану постанову №0304016 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. Зазначені фінансові санкції накладені у зв'язку з тим, що 26.07.2013 року о 10 год. 40 хвилин в Тернопільській обл. 190 км. а.д. М-12. надавались послуги з перевезення вантажу без оформлення протоколоу на повірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу MAN 26.433, д.н.з. ВО1683АА, який належить позивачу, чим допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1. cт. 60 3акону України «Про автомобільний транспорт». Позивач вважає, що Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та правилами перевезення вантажів, а також Законом України «Про автомобільний транспорт» та постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» прямо не передбачено, що водій зобов'язаний надати для ознайомлення документи на повірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу, а тому застосування до нього фінансових санкцій - було безпідставним, відтак, оскаржувана у даній справі постанова, на його думку, - є протиправною та підлягає скасуванню.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав, - з мотивів викладених в позовній заяві, просив позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала, надавши надала письмові заперечення проти позову, в судовому засіданні, підтримуючи викладене у запереченнях зазначила, що відповідач вважає позовні вимоги безпідставними, а позов - таким, що не ґрунтується на фактичних обставинах справи, оскільки відповідно до Наказу Міністерства транспорту та зв'язку № 385 від 24.06.2010 року - водій повинен мати при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу, заповнені тахокарти. Посилаючись на те, що оскаржувана позивачем постанова про застосування фінансових санкцій винесена - підставно та з дотриманням усіх вимог чинного законодавства, просила суд в задоволенні позову ТОВ «АВАКС ПРОФ» - відмовити.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

26.07.2013 року державним інспектором ВОП та головним спеціалістом ВДК територіального Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області, згідно із завданням №00279 від 26.07.2013 року, проведено рейдову перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом MAN 26.433 д.н.з. ВО1683АА, САО №262472, який належить ТОВ «АВАКС ПРОФ» (ід. код37306789), за результатами якої складено акт №019244 від 26.07.2013 року.

У ході вказаної перевірки встановлено, що при наданні послуг з перевезення вантажу згідно ТТН №174 від 26.07.2013 року в автомобілі на момент перевірки відсутній протокол про повірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу та заповнені тахокарти, чим порушено статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Наказу Міністерства транспорту та зв'язку № 385 від 24.06.2010 року.

Як вбачається з акту перевірки №019244 від 26.07.2013 року, водій не пред'явив посвідчення водія, у зв'язку з чим його особу не встановлено, від підписання акту та надання пояснень водій відмовився.

Повідомленням за вих. №859/5/04-15-13 від 02.08.2013 року повідомлено ТОВ «АВАКС ПРОФ» про складення на підприємство вищезазначеного акту та запрошено на розгляд справи про порушення, яке відбудеться 27.08.2013 року о 10 год. 00 хв. за адресою: м. Тернопіль, вул. Трулейбусна, 12 в Управлінні Укртрансінспекції у Тернопільській області. Вказане повідомлення було отримане позивачем 06.08.2013 року, що підтверджується наявною у справі копією повідомлення про рекомендованого вручення поштового відправлення.

Вказані обставини визнані обома сторонами.

В ході розгляду справи представник позивача також визнав, що належний ТОВ «АВАКС ПРОФ» автомобіль MAN 26.433 д.н.з. ВО1683АА, САО №262472, який 26.07.2013 року перевірявся державним інспектором ВОП та головним спеціалістом ВДК територіального Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області, згідно із завданням №00279 від 26.07.2013 року, - дійсно обладнаний тахографом, встановленим виробником.

В судовому засіданні учасники процесу підтвердили, що уповноважений представник позивача з'явився до Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області та був присутній при розгляді справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті, однак, жодних документів на спростування обставин, зазначених в акті перевірки - ним надано не було.

03.09.2013 року начальником Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій №0304016, якою до позивача, ТОВ «АВАКС ПРОФ», застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн.

Вподальшому, не погодившись із вказаною постановою, позивач і оскаржив її у судовому порядку, звернувшись до суду із даним позовом, підстави подання якого зазначені вище.

Перевіривши матеріали справи, розглянувши доводи, викладені в позові та в запереченнях проти позову, заслухавши пояснення представників обох сторін, та надавши їм належну правову оцінку, проаналізувавши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, а позов - не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт".

Статтею 2 вказаного Закону визначено, що законодавство про автомобільний транспорт складається із цього Закону, законів України "Про транспорт", "Про дорожній рух", чинних міжнародних договорів та інших нормативно-правових актів у сфері автомобільних перевезень.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений Постановою Кабінету міністрів України №1567 від 08.11.2006 року (далі - Порядок-№1567).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4 Порядку №1567 - органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 6 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14 грудня 2005 р. № 888 територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Відповідно до п. 15 Порядку №1567 (в редакції, чинній на момент проведення перевірки) - під час проведення рейдової перевірки перевіряється:

- наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;

- додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону;

- додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода);

- відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам;

- оснащення таксі справним таксометром;

- відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу;

- додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху;

- наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення;

- додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів;

- виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Статтею 20 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що на території України повинні виконуватися вимоги встановлення та використання на транспортних засобах, які призначаються для міжнародних перевезень, контрольних приладів (тахографів) реєстрації режимів праці та відпочинку водіїв, передбачені законодавством країн, на території яких виконуються перевезення.

Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:

- для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Відповідно до Закону України "Про приєднання України до Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР)", Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року №153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті, а також Законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух" - наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24.06.2010 року №385 затверджено Інструкцію з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті (надалі по тексту - Інструкція №385).

Вказана Інструкція №385 визначає порядок установлення, технічного обслуговування та використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільних транспортних засобах, які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів, та поширювалась на суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами (крім таксі).

Пунктом 1.4 вищезазначеної Інструкції №385 дано визначення термінів, які вживаються у такому значенні, зокрема:

- адаптація тахографа до транспортного засобу - оновлення або підтвердження параметрів автомобільного транспортного засобу, що зберігаються у пам'яті тахографа, до яких залежно від типу тахографа належать: ідентифікаційний номер (VIN-код) та номерний знак (цифри та літери, нанесені на номерному знаку, - VRN) автомобільного транспортного засобу, розмір застосованих пневматичних шин, результати визначення константи тахографа "k", характеристичного коефіцієнта автомобільного транспортного засобу "w", ефективного кола шини "l", а також показники часу, пробігу, граничного значення швидкості, на яке налаштований обмежувач швидкості транспортного засобу (за наявності). Термін "адаптація тахографа до транспортного засобу", за визначенням ЄУТР (994_016), - "калібрування";

- контрольний пристрій (тахограф) - обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв;

- перевізники - суб'єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільним транспортом;

- тахокарта - бланк, призначений для внесення й зберігання зареєстрованих даних, який вводять в аналоговий контрольний пристрій (тахограф) та на якому маркувальні пристрої останнього здійснюють безперервну реєстрацію інформації, що підлягає фіксуванню відповідно до положень ЄУТР;

- технічне обслуговування тахографа - технічні операції з приведення тахографа у робочий стан відповідно до інструкції його виробника, які включають активацію, зчитування даних цифрового тахографа, періодичні перевірки, ремонт, заміну тахографа або пов'язаного з ним устаткування, адаптацію тахографа до транспортного засобу.

Пунктом 2.5 Інструкції №385 передбачено, що повірку тахографів здійснюють повірочні лабораторії, які атестовані відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" в залежності від типу тахографів.

Відповідно до п. 2.6, 2.7 Інструкції №385 - пункти сервісу тахографів виконують перевірку та адаптацію тахографів до транспортних засобів відповідно до вимог ЄУТР періодично кожні два роки, а також у разі:

- установлення або заміни тахографа;

- ремонту тахографа;

- зміни типу розмірів пневматичних шин автомобільного транспортного засобу;

- якщо під час технічного обслуговування або ремонту автомобільного транспортного засобу відбулося пошкодження таблички тахографа або пломб, накладених на його складові, під час установлення або адаптації або у разі зміни конструкції автотранспортного засобу, що може вплинути на роботу тахографа.

За результатами перевірки та адаптування тахографа до транспортного засобу ПСТ оформлює у двох примірниках протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу за формою, наведеною в додатку 1.

ПСТ надає один примірник зазначеного протоколу перевізнику, а другий залишає собі і зберігає разом з тахокартою або у разі цифрового тахографа - з роздруківкою та електронними файлами, що підтверджують достовірність наведених у протоколі даних.

Протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу зберігають протягом трьох років з дати проведення робіт.

Згідно з вимогами пункту 3.1 вищенаведеної Інструкції №385 - виробники транспортних засобів, перевізники, водії та ПСТ використовують тахографи, тахокарти, картки до цифрових тахографів, тип яких затверджено відповідно до вимог ЄУТР.

Відповідно до п. 3.5 Інструкції №385 перевізники:

- забезпечують водіїв, які відправляються в рейс, необхідною кількістю тахокарт або паперу для роздруківки даних, що відповідають типу тахографа (аналоговий, цифровий);

- зберігають інформацію, отриману за допомогою тахографа, кожного водія протягом 12 місяців з дати останнього запису, а протоколи перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, свідоцтва про повірку - протягом одного року з дати закінчення терміну їх дії;

- аналізують інформацію щодо дотримання режимів праці та відпочинку водіїв, отриману за допомогою тахографа, а в разі виявлення порушень вживають заходів щодо недопущення та запобігання виникненню їх в подальшому.

При цьому, пунктом 3.6 Інструкції №385 визначено, що перевізники забезпечують належну експлуатацію тахографів та транспортних засобів з установленими тахографами та згідно з вимогами ЄУТР здійснюють періодичні інспекції, які включають перевірку, зокрема: дотримання вимог щодо періодів роботи та відпочинку водіїв та їх відповідність параметрам руху, зареєстрованим тахографом, а також - наявності у водіїв транспортних засобів тахокарт у кількості, визначеній пунктом 3.3 цього розділу, або наявності та чинності картки для цифрового тахографа.

Як вже було зазначено вище, належний ТОВ «АВАКС ПРОФ» автомобіль MAN 26.433 д.н.з. ВО1683АА, САО №262472, - обладнаний тахографом, встановленим виробником.

Разом з тим, як вбачається з акту перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №019244 від 26.07.2013 року, на момент перевірки встановлено, що у водія автомобіля MAN 26.433 д.н.з. ВО1683АА, САО №262472, який належить ТОВ «АВАКС ПРОФ», - був відсутній протокол про повірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу та заповнені тахокарти.

У зв'язку з цим, суд звертає увагу на положення пункту 3.3 Інструкції №385, відповідно до якого водій транспортного засобу, обладнаного тахографом:

- забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа;

- своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання;

- використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом;

- має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР (994_016 ), або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом;

- у разі несправності або пошкодження аналогового тахографа своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці тахокарти, де нанесена сітка з відповідними графічними позначками, інформує про це відповідну посадову особу перевізника, з яким водій перебуває у трудових відносинах (для найманих водіїв);

- у разі несправності або пошкодження цифрового тахографа або картки до нього своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці аркуша, призначеного для роздруківки даних, що використовують у даному тахографі, та забезпечує належне зберігання таких записів.

Усе вищезазначене спростовує посилання позивача на те, що чинне законодавство не передбачає прямого обов'язку водія надати для ознайомлення сертифікати на повірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу.

Такий обов'язок - прямо передбачений спеціальною нормою, а саме: пунктом 3.3. Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженої Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 24.06.2010 року №385, - яка поширюється на суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами.

При цьому, суд також зазначає, що у ході розгляду справи також було встановлено, що уповноваженим представником ТОВ «АВАКС ПРОФ», який був присутнім при розгляді справи про порушення в Управлінні Укртрансінспекції, - протоколу про повірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу та заповнені тахокарти, або інших документів, передбачених п. 3.3 Інструкції №385 - не було надано, не надавалась про розгляді справи про порушення - і індивідуальна контрольна книжка водія, ведення якої у випадку необладнання діючим та повіреним тахографом вантажного автомобіля - передбачено законодавством.

Жодних доказів існування таких документів - не надано і суду при розгляді даної справи.

Вищезазначене дає підстави для висновку, що у ході розгляду даної справи знайшли своє підтвердження обставини допущеного з боку позивача порушення вимог законодавства, викладені в акті перевірки від 26.07.2013 року, а саме: ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 24.06.2010 року №385 «Про затвердження Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті».

Виходячи із вищенаведеного, суд приходить до висновку, що прийняття оскаржуваної постанови про застосування фінансових санкцій №0304016 від 03.09.2013 року за встановленого порушення - відбулось відповідачем у межах наданих йому повноважень та з дотриманням порядку застосування фінансових санкцій за відповідне порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Так, згідно із абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" - за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, а саме за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, застосування до позивача санкції у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 грн. 00 коп. - відповідає вимогам закону, і при прийнятті відповідної постанови відповідач діяв правомірно.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з положеннями статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Статтею 86 цього Кодексу визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази, які мають юридичне значення для її розгляду і вирішення спору по суті, в їх сукупності, суд дійшов висновку, що надані позивачем докази в повній мірі - не підтверджують заявлених позовних вимог, при цьому відповідачем доведено, що застосування до позивача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт - було правомірним, а відтак, правові підстави для визнання протиправною та скасування оскаржуваної позивачем постанови №0304016 від 03.09.2013 року - відсутні.

Таким чином, суд приходить до переконання, що у задоволенні позову Товариству з обмеженою відповідальністю «АВАКС ПРОФ» - слід відмовити, з підстав, що викладені вище.

Враховуючи вимоги статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України - судові витрати у цій справі покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 69-71, 94, 153, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "АВАКС ПРОФ" - відмовити.

Постанова набирає законної сили за правилами статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

/Постанова в повному обсязі складена 05.11.2013 року/.

Головуючий суддя Хрущ В. Л.

Копія вірна:

Суддя Хрущ В. Л.