Ухвала суду № 34578234, 24.10.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2013
Номер справи
804/13867/13-а
Номер документу
34578234
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

24 жовтня 2013 р. справа № 804/13867/13-а

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Прудник С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Державного науково - виробничого підприємства "Цирконій" до Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 07.10.2013 р. № Ю - 19 в частині нарахованих фінансових санкцій в сумі 1 217 652,77 грн., які складаються із штрафу у розмірі 317 885,62 грн. та пені у розмірі 899 767,15 грн., відповідно до рішення № 63 від 22.01.2013 р., -

ВСТАНОВИВ :

22 жовтня 2013 року Державне науково - виробниче підприємство "Цирконій" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить:

- звільнити Державне науково - виробниче підприємство "Цирконій" від сплати судового збору;

- відкрити провадження в адміністративній справі;

- скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 07.10.2013 р. № Ю - 19 Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області в частині нарахованих фінансових санкцій у сумі 1 217 652,77 грн., які складаються із штрафу у розмірі 317 885,62 грн. та пені у розмірі 899 767,15 грн. відповідно до рішення № 63 від 22.01.2013 р.

Перевіривши адміністративний позов на відповідність вимогам ст. ст. 105 - 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов подано з порушенням вимог закону.

Так, відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.

До адміністративного позову Державного науково - виробничого підприємства "Цирконій" не надано документу про сплату судового збору.

За змістом позову викладено клопотання про звільнення від сплати судового збору, в обґрунтування якого позивач зазначає, що станом на 17.10.2013 р. на рахунках підприємства наявні кошти в сумі 25 024,51 грн., але наявна заборгованість по виплаті заробітної плати, що є першочерговим видом сплати, та не можливістю перерахування коштів, у зв'язку із накладенням арешту на рахунки підприємства відділом примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ у Дніпропетровській області.

Згідно листа Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. № 165/11/13-12, адміністративним позовом майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень суб'єкта владних повноважень, які впливають на склад майна позивача, у тому числі, про визначення грошових зобов'язань платників податків, про стягнення адміністративно - господарських та інших штрафних санкцій, тощо.

З позовної заяви вбачається, що позивачем оскаржується вимога Дніпродзержинської об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області про сплату боргу (недоїмки) від 07.10.2013 р. № Ю - 19 в частині нарахованих фінансових санкцій у сумі 1 217 652,77 грн., які складаються із штрафу у розмірі 317 885,62 грн. та пені у розмірі 899 767,15 грн., відповідно до рішення № 63 від 22.01.2013 р., що містять майновий характер.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, розмір ставки судового збору справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру становить - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI, мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 р. встановлена на рівні 1 147,00 гривень.

Отже, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 2294 грн. 00 коп. (2 розміри мінімальних заробітних плат) із заявлених ним майнових вимог про оскарження вимоги про сплату боргу. Проте, на порушення ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, докази сплати судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру позивачем до матеріалів адміністративного позову не долучено.

Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір із заявлених ним майнових вимог у розмірі 2294 грн. 00 коп. на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001.

Разом з тим, 24.10.2013 р. Державне науково - виробниче підприємство "Цирконій" звернулось до суду з клопотанням про забезпечення адміністративного позову, поданого 22.10.2013 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, в якому просить звільнити ДНВП "Цирконій" від сплати судового збору за подання до суд клопотання, та постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якою зупинити дію вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 07.10.2013 р. № Ю - 19 в частині здійснення стягнення 1 217 652,77 грн., які складаються із штрафу в розмірі 317 885,62 грн., та пені 899 767,15 грн., до ухвалення рішення в адміністративній справі. Також, надано клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання до суду клопотання про забезпечення адміністративного позову.

Вирішуючи клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд виходить з наступного.

Згідно Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами внесеними Законом України № 590 - VII від 19.09.2013, який набрав чинності 23.10.2013 р.) розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, відповідно 114 грн. 70 коп.

Отже, за подання до суду 24.10.2013 р. клопотання про забезпечення адміністративного позову, позивачу необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 114 грн. 70 коп. (0,1 розміру мінімальної заробітної плати).

Згідно ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, також суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.

Так, відповідно до ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI визначено вичерпний перелік позивачів пільгової категорії щодо звільнення від сплати судового збору, а саме:

1) позивачі - за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин;

2) позивачі - за подання позовів про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також смертю фізичної особи;

3) позивачі - за подання позовів про стягнення аліментів;

4) позивачі - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з виплатою компенсації, поверненням майна, або за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з відшкодуванням його вартості громадянам, реабілітованим відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні";

5) особи, які страждають на психічні розлади, та їх представники - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з розглядом питань стосовно захисту прав і законних інтересів особи під час надання психіатричної допомоги;

6) позивачі - за подання позовів про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення;

6-1) позивачі - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних із дискримінацією;

7) державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав;

8) інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

9) інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп;

10) позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

11) органи прокуратури - при здійсненні своїх повноважень;

12) Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення у справах, що вирішуються на підставі законодавства про захист економічної конкуренції та законодавства про здійснення державних закупівель;

12-1) Державне агентство резерву України - у справах, що вирішуються на підставі законодавства про державний матеріальний резерв;

13) Міністерство юстиції України - за подання позовів про відшкодування збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України;

14) позивачі - за подання позовів про уточнення списку виборців;

15) органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування - за подання позовів щодо спорів, пов'язаних з відчуженням земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;

16) військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори і проходять службу у військовому резерві, - за подання позовів, пов'язаних з виконанням військового обов'язку;

17) позивачі - за подання позовів про відшкодування збитків, завданих внаслідок неповернення у строки, передбачені договорами або установчими документами, грошових та майнових внесків, залучених до акціонерних товариств, банків, кредитних установ, довірчих товариств та інших юридичних осіб, які залучають кошти та майно громадян;

18) Пенсійний фонд України та його органи; органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального захисту інвалідів і його відділення;

19) громадські організації інвалідів (спілки та інші об'єднання громадських організацій інвалідів), їх підприємства, установи та організації, громадські організації ветеранів, їх підприємства, установи та організації - за подання позовів, з якими вони звертаються до суду;

20) органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством;

21) Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів;

22) уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - у справах, пов'язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку;

23) позивачі - за подання позовів у порядку, визначеному статтею 12 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту";

24) Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.

Отже, позивач не відноситься до жодної з пільгових категорій, та повинен сплачувати судовий збір, у зв'язку із чим суд вважає відсутність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору, таким чином, відмовляє позивачу у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 105 - 107 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 88, 106 - 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ :

Адміністративний позов Державного науково - виробничого підприємства "Цирконій" - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків протягом 5 (п'яти) робочих днів, з моменту отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду оригіналу документа про сплату судового збору із заявлених ним майнових вимог в розмірі 2294 грн. 00 коп., та документа про сплату судового збору за подання до адміністративного суду клопотання про забезпечення адміністративного позову в розмірі 114 грн. 70 коп., на реквізити: одержувач - УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 37989253, розрахунковий рахунок 31210206784008, МФО 805012, код класифікації доходів бюджету - 22030001.

Роз'яснити позивачу, що у відповідності до п. 1. ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, в разі невиконання вимог ухвали суду і неусунення недоліків до вказаного строку, позовна заява разом з доданими до неї документами буде вважатися неподаною, і повертається особі, яка її подала. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали направити особі, яка звернулась до суду із позовною заявою.

Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя С. В. Прудник