КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/2141/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Вєкуа Н.Г.;
Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 жовтня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
при секретарі Грисюк Г.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоленд плюс" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 квітня 2013 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоленд плюс" до Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Автоленд плюс" (далі - ТОВ "Автоленд плюс") звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби (далі - ДПІ у Деснянському районі) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 12.02.2013 №0000121704.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 квітня 2013 року в задоволенні позову відмовлено.
На вказану постанову ТОВ "Автоленд плюс" подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нову постанову, якою позов задовольнити, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, на підставі пп. 78.1.13 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України та наказу начальника ДПІ у Деснянському районі «Про проведення документальної невиїзної перевірки» від 10.01.2013 №11 проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ "Автоленд плюс" з питань повноти обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб за період з 01.12.2009 по 31.12.2010, за результатами якої складено акт перевірки від 31.01.2013 № 173/17-04/35974891.
Даною перевіркою встановлено порушення позивачем п. 1.2, п. 1.6 ст. 1, пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, пп. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4, пп. 8.1.1-8.1.2, пп. 8.1.4 п. 8.1 ст. 8 та п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в результаті чого донараховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 88924,63 грн., в тому числі за грудень 2009 р. - 6321,45 грн., 2010 р. - 82603,18 грн., всього в сумі 88925,00 грн.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення Форми «Р» від 12.02.2013 №0000121704, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів у вигляді заробітної плати на суму 111156,00 грн.
Відповідно до п. 1.2. ст. 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (чинного на нас виникнення спірних правовідносин) дохід платника податку - це сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Згідно п. 1.6. ст. 1 цього Закону загальним оподатковуваним доходом є будь-який дохід, врахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які підлягають оподаткуванню у складі загального річного оподатковуваного доходу. Загальний місячний оподатковуваний дохід дорівнює сумі оподатковуваних доходів, виплачених (нарахованих) протягом такого звітного маткового місяця.
Відповідно до пп. 4.2.1 п. 4.2. ст. 4 цього Закону до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Згідно п.1.15 ст.1 цього Закону податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення цього Закону.
Відповідно до пп. 8.1.1 п. 8.1. ст. 8 цього Закону, податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, встановлену п. 7.1 ст. 7 Закону.
Згідно пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 цього Закону податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нарахувала, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Якщо оподатковуваний дохід виплачується у не грошовій формі чи готівкою з каси, то відповідно до п.п.8.1.4 п.8.1 ст.8 Закону, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати.
Згідно ч. 1 п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) додатків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, застосовується штрафна санкція в розмірі 25 відсотків суми додатку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Як вбачається з акту перевірки, підставою для висновку про порушення позивачем Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" та збільшення йому суми грошового зобов'язання стала інформація з листа Державної податкової служби у м. Києві від 26.12.2012 №3541/7/17-208, а саме: копії звернення та пояснення ОСОБА_4, копії відомостей про виплату заробітної плати за період грудень 2009 року - липень 2010 року, а також інформація Управління податкової міліції Державної податкової служби у м. Києві від 15.01.2013 №113/7/07-3115, а саме: пояснення фізичних осіб: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_4, ОСОБА_12
Відповідно до наказу від 17.12.2008 №1 та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, директором ТОВ "Автоленд плюс" є Сердюк В.М.
Також, в акті перевірки відповідачем зроблено висновок про те, що позивач протягом грудня 2009 року - 2010 року використовував незареєстровану найману працю у кількості 50 осіб.
При цьому, колегія суддів зазначає, що відповідачем не надано доказів щодо факту прийняття директором ТОВ "Автоленд плюс" або іншою вповноваженою на це особою на роботу вищевказаних або інших осіб, допуску до робочого місця і виплати їм заробітної плати без належного оформлення трудових відносин.
Відомості про виплату заробітної плати не є доказом прийняття на роботу та виплати заробітної плати вказаним особам, оскільки такі відомості не містять назви юридичної особи, ідентифікуючих реквізитів, печатки, податкового номеру, посадової особи або адреси такої юридичної особи.
Протоколи допитів зазначених осіб в рамках кримінальної провадження не є належними доказами встановлення фактів прийняття на роботу та виплати заробітної плати особам, оскільки судове рішення, яке б набрало законної сили, прийнятого за результатами такого кримінального провадження відсутнє.
Крім того, постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.05.2013 яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2013 у справі №826/1808/13-а за позовом ТОВ "Автоленд плюс" до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва про скасування вимоги, визнано протиправними та скасовано рішення УПФУ в Деснянському районі №28 від 29.01.2013 про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків та рішення №29 від 29.01.2013 про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати (виплат, доходу) 8 неоформлених найманих працівників, на які нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, відповідачем не доведено використання позивачем незареєстрованої найманої праці та нарахування (виплати) доходу на користь зазначених осіб як працівників в будь-якому розмірі, а також не обґрунтовано яким чином позивач може утримати податок з доходів фізичних осіб із суми доходу та сплатити його до бюджету від імені і за рахунок невстановлених найманих працівників - податників податку.
Отже, податкове повідомлення-рішення від 12.02.2013 №0000121704 є необгрунтованим та підлягає скасуванню.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів, не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відмови в задоволенні позову, а тому апеляційну скаргу ТОВ "Автоленд плюс" необхідно залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 квітня 2013 року - без змін, оскільки постанова ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 196, 198, 202, 205, 207 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоленд плюс" - задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 квітня 2013 року - скасувати та ухвалити нову постанову, якою позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Автоленд плюс" - задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва Державної податкової служби від 12.02.2013 №0000121704.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Горбань Н.І.
Межевич М.В.
Постанову складено в повному обсязі 22.10.2013
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Горбань Н.І.
Межевич М.В.