ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2013 р. Справа № 804/11340/13-а Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенко П.О., одноособово розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у
транспортній сфері в інтересах держави в особіГоловної державної
інспекції на автомобільному транспорті
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції
на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області
про стягнення адміністративно - господарського штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
22 серпня 2013 року Дніпропетровський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в порядку представництва інтересів держави звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно - господарського штрафу в сумі 510 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач, порушивши вимоги Закону України «Про автомобільний транспорт», надавав послуги з перевезення пасажирів без оформлення ліцензійної картки. За вчинення вказаних дій до відповідача були застосовані санкції, передбачені ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, штраф, у розмірі 510 грн.00 коп.
Ухвалою від 23.08.2013 року відкрито скорочене провадження у зазначеній адміністративній справі, відповідачеві запропоновано подати у десятиденний строк письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, або заяву про визнання позову.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідач заперечень на позов не надіслав, поштова кореспонденція суду повернулась 14.10.2013 р. з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
09.01.2013 року посадовими особами Територіального управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було проведено перевірку, в ході якої встановлено факт експлуатації легкового автомобіля облаштованого під таксі без ліцензійної картки. Про наявність вказаного порушення складено Акт № 193678 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 09.01.2013 року
Заступником Голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області винесено Постанову про застосування фінансових санкцій від 21.02.2013 року № 157550, якою до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 510 грн. 00 коп. Відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», у випадку надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовується штраф у розмірі тридцяти мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Постанова про застосування фінансових санкцій від 21.02.2013 року № 157550 була направлена на адресу відповідача, проте поштова кореспонденція повернулась 22.03.2013 р. з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті.
Згідно з п. 1 Положення про Міністерство транспорту та зв'язку України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2006 р. за № 789, Міністерство транспорту та зв'язку України є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері автомобільного та інших галузей транспорту, у сфері забезпечення безпеки руху на усіх видах транспорту.
Пунктом 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. за № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» встановлено, що Головна державна автоінспекція на автомобільному транспорті (далі - ГДІАТ), є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Територіальне Управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області утворено наказом начальника ГДІАТ - Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 р. за № 1 і діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 року за № 888, без права юридичної особи.
Відповідно до п. 5 вказаного Положення територіальні управління здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним тарнспортом. Зазначена діяльність передбачена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. за № 1567, здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідач протягом зазначеного строку не сплатив штраф та не оскаржив Постанову про застосування фінансових санкцій 21.02.2013 року № 157550 в адміністративному чи судовому порядку.
Відповідно до абз. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що Територіальним управлінням Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області здійснені всі передбачені чинним законодавством заходи щодо стягнення фінансових санкцій. Отже, позовні вимоги Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, третя особа - Територіальне управління в Дніпропетровській області про стягнення адміністративно - господарського штрафу є обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158 - 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО 37988155, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно - господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансових санкцій № 157550 від 21.02.2013 року в сумі 510 грн. 00 коп. (п'ятсот десять гривень 00 копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в апеляційної скарги у порядок та у строки, встановлені ст.. 183-2, ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.
Постанова, прийнята у скорочену провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 28.10.2013 р. Суддя П.О.Борисенко П.О.Борисенко