УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 жовтня 2013 року№ 812/8283/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську про скасування рішення №863 від 26.06.2013 року,-
ВСТАНОВИВ:
30 вересня 2013 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Первомайськ (далі - відповідач) про скасування рішення №863 від 26.06.2013 року.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, вважаю за необхідне залишити його без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суддя звертає увагу позивача на те, що 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України "Про судовий збір" (із змінами і доповненнями) № 3674-VI від 08 липня 2011 року (далі -Закон № 3674-VI).
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч. 2. ст. 4 Закону № 3674-VI ставки судового збору, за подання до адміністративного суду адміністративного позову, встановлюються у таких розмірах:
- майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати;
- немайнового характеру - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Із адміністративного позову вбачається, що позивач просить суд скасувати рішення №863 від 26.06.2013 року,яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 170, 00 грн.
Таким чином, сума судового збору за подання адміністративного позову в частині вимоги майнового характеру має становити 114, 70 грн.
Як вбачається з поданих матеріалів, позивачем взагалі не сплачений судовий збір.
Зазначені обставини перешкоджають суду вирішити питання про можливість відкриття провадження у справі.
Частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, у зв'язку з чим, з огляду на приписи статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 - залишити без руху.
Надати строк до для усунення недоліків, протягом 5 днів з моменту отримання даної ухвали, шляхом надання суду документа про сплату судового збору за заявлені майнові вимоги.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачених п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяІ.В.Тихонов