Постанова № 34455337, 29.10.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2013
Номер справи
813/6935/13-а
Номер документу
34455337
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2013 року № 813/6935/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Кухар Н.А.

секретар судового засідання Самборська Ю.М.

з участю представників:

від позивача - Мудрак І.К.

від відповідача - Мамай П.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Фірма "Галторг" до Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправними дій та скасування наказу, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3 звернулася в суд з адміністративним позовом до Буської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправними дій щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПП "Фірма "Галторг" щодо підтвердження відомостей, отриманих від ТзОВ "ТК "Бізнеспром" за період з 01.08.2012 року по 31.08.2012 року та з питань взаєморозрахунків з ТзОВ "Галицька кабельна компанія" за серпень 2012 року, та скасування наказу №7 від 04.07.2013 року про проведення документальної позапланової перевірки ПП "Фірма "Галторг".

Судом, у відповідності до ст.52 КАС України, допущено заміну первинного позивача на належного - Приватне підприємство "Фірма "Галторг".

Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що підставою для винесення наказу про проведення позапланової перевірки стала довідка ДПІ у Бабушинському районі м. Дніпропетровська від 06.12.2012 року про результати проведення зустрічної звірки ТзОВ "ТК "Бізнеспром" щодо документального не підтвердження господарських відносин із платником податків ТОВ «Рейнфорд», яка була відкликана листом №5320/7/22-4-14 від 12.03.2013 р., відповідно у відповідача були відсутні підстави для проведення позапланової перевірки.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.

В судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечив, просив в його задоволенні відмовити, посилаючись на те, що підставою для проведення перевірки стала довідка ДПІ у Бабушинському районі м. Дніпропетровська від 06.12.2012 року, позивач допустив до проведення перевірки, тому вважає, що такий наказ виконаний та не підлягає скасуванню.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

04 липня 2013 року відповідачем видано наказ №7 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки».

За результатами проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПП "Фірма "Галторг" щодо підтвердження відомостей, отриманих від ТзОВ "ТК "Бізнеспром" за період з 01.08.2012 року по 31.08.2012 року та з питань взаєморозрахунків з ТзОВ "Галицька кабельна компанія" за серпень 2012 року, Буською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області складено акт від 08.07.2013 року за №6/22-00/36763691.

Перевіркою встановлено відсутність об'єктів оподаткування по операціях з придбання товарів (послуг) у підприємств - постачальників та по операціях з продажу цих товарів (послуг) підприємствам-покупцям. Тобто, операції з поставки товарів між ТзОВ "ТК "Бізнеспром" - ПП "Фірма "Галторг" - ТзОВ "Галицька кабельна компанія" по ланцюгу з контрагентами-покупцями не містять у своїй суті розумних економічних або інших причин (ділової мети) та не спричиняють реального настання правових наслідків.

Відповідно до п. 75.1 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Пунктом 4 пп. 75.1.2 п.75.1 ПК України передбачено, що документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Порядок проведення документальних позапланових перевірок визначено у ст.78 ПК України.

У п. 78.1 даної статі визначено обставини проведення документальної позапланової перевірки.

Згідно п.78.4 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Відповідно до п.1.1 ст.1 Методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України від 14.04.2011р. № 213, відповідно до пункту 77.4 статті 77, пункту 78.4 статті 78, пункту 79.2 статті 79 та пункту 80.2 статті 80 розділу II Податкового Кодексу України про проведення документальної планової, позапланової та фактичної перевірки відповідним керівником органу державної податкової служби приймається рішення (із зазначенням підстав для проведення перевірки, дати її початку та тривалості), яке з урахуванням вимог Кодексу оформлюється наказом.

Пунктом 2.3 ст.2 вищевказаних Методичних рекомендацій визначено, що при організації документальних планових та позапланових невиїзних перевірок необхідно враховувати особливості проведення, визначені статтею 79 розділу II Кодексу. Так, документальна планова та позапланова невиїзна перевірка здійснюється на підставі наказу про проведення, оформленого з дотриманням вимог, передбачених розділом I цих Методичних рекомендацій, та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 розділу II Кодексу.

Згідно з п.79.2 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Як вбачається із оскаржуваного наказу про проведення перевірки у ньому не зазначено підстави проведення такої перевірки, зазначено, що перевірка розпочинається у день винесення наказу, що суперечить п.79.2 ПК України.

Пояснення представника відповідача про те, що підставою для проведення перевірки є довідка ДПІ у Бабушинському районі м.Дніпропетровська від 06.12.2012 року про результати проведення зустрічної звірки ТзОВ "ТК "Бізнеспром" щодо документального не підтвердження господарських відносин із платником податків ТОВ «Рейнфорд», суд не приймає до уваги, так як п.78.1.1 ст.78 ПК України визначено, що документальна позапланова перевірка проводиться якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту, а відповідачем не надано суду доказів скерування такого запиту. Крім того, відповідачем не спростовано посилань позивача на те, що довідка ДПІ у Бабушинському районі м.Дніпропетровська від 06.12.2012 року відкликана з Буської ДПІ листом ДПІ у Бабушинському районі м.Дніпропетровська №5320/7/22-4-14 від 12.03.2013 р. на доопрацювання.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що у відповідача не було підстав для видачі наказу №7 від 04.07.2013 року про проведення документальної позапланової перевірки ПП Фірма «Галторг», отже такий слід скасувати та визнати дії відповідача щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки протиправними.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, судові витрати у формі судового збору належить стягнути на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ПП "Фірма "Галторг" щодо підтвердження відомостей, отриманих від ТзОВ "ТК "Бізнеспром" за період з 01.08.2012 року по 31.08.2012 року та з питань взаєморозрахунків з ТзОВ "Галицька кабельна компанія" за серпень 2012 року.

Визнати протиправним та скасувати наказ Буської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області №7 від 04.07.2013 року про проведення документальної позапланової перевірки ПП "Фірма "Галторг"

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3, що проживає за адресою АДРЕСА_1, 34,41 (тридцять чотири грн.41 коп)грн. сплаченого судового збору.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної карги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя (підпис) Кухар Н.А.

З оригіналом згідно.

Постанова станом на день виготовлення даної копії законної сили не набрала.

Суддя Кухар Н.А.

Повний текст постанови виготовлено 31.10.2013 року.