УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2013 року Справа № 1682/13/876 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:
головуючого-судді Довга О.І.,
судді Ліщинський А.М.,
судді Запотічний І.І. .
секретар судового засідання Дутка І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові апеляційну скаргу Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на постанову Залізничного районного суду м.Львова від 18.10.2012 року у справі №1309/7845/12 за позовом Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В :
Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради 18.09.2012 року звернулось до суду першої інстанції з адміністративним позовом до ОСОБА_1 з адміністративним позов про стягнення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями, у сумі 1012,43 гривень.
Адміністративний позов обгрунтовує тим, що ОСОБА_1 надавались житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за період 01.07.2011 року по 31.12.2011 року. Як встановлено проведеною перевіркою, для отримання субсидій відповідачка подала документи з недостовірними відомостями, зокрема інформацію про отриманий дохід від продажу земельної ділянки, що призвело до надмірної виплати їй та її сім'ї бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій на загальну суму 1012,43 грн..
Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 18.10.2012р. у задоволенні позову відмовлено.
Вказане рішення оскаржило Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, вважає, що суд неправомірно застосував норми матеріального та процесуального права, не дослідив в повній мірі матеріали справи.
Вказує на те, що відповідачка виявивши помилку нотаріуса не оскаржувала його, тим самим погодилась, що доходи від продажу земельної ділянки підлягають оподаткуванню, та повинні включатись у сукупний дохід при оформлені та наданні житлових субсидій.
Зазначає, що відповідачем на момент подання звернення про надання субсидій вказано недостовірні відомості, тому оспорювана сума підлягає поверненню відповідачем.
З врахуванням вказаного, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою адміністративний позов задоволено у повному обсязі.
Апелянт в судове засідання не з'явився.
Представники відповідача просять скаргу відхилити, а постанову суду першої інстанції залишити без змін.
Колегія суддів, вислухавши суддю доповідача, пояснення представника відповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи 28.07.2011року №711 відповідачці було призначено житлові субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в період з 01.07.2011 року по 31.12.2011 рік.
Відповідно до п.п. 12,13, субсидія для відшкодування витрат на оплату житлового-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу осіб.
Для призначення житлової субсидії громадянин дає органу соціального захисту довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні та заповнює заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. Громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Згідно акту ДПІ № 3283/10/18-2016 про передачу інформації вбачається, що ОСОБА_1 не подала інформацію про отриманий дохід від продажу земельної ділянки.
Судом першої інстанції встановлено, що 28.04.2011 року між ОСОБА_1 та Львівською обласною держаною адміністрацією укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки за адресою: садове товариство «Мрія» територія Солонківської сільської ради Пустомитівського району, Львівської області, загальною площею 0,0731 га..
Даний договір купівлі продажу було укладено на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.03.2011 року за №195-р «Про викуп земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності», розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 25.03.2011 року №241/0/5-11 «Про викуп земельних ділянок з мотиву суспільної необхідності» та повідомлення Львівської обласної державної адміністрації від 10.08.2010 року у№5/29-4899/0/2-10-16 про вилучення (викуп) земельної ділянки для суспільних потреб.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщенні, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» викуп земельних ділянок для суспільних потреб, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають власності фізичних осіб, може здійснюватись за умови відшкодування їх вартості відповідно до закону.
Як передбачено ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.
Враховуючи те, що дохід, отриманий фізичною особою у звітному календарному році від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності понад три роки, не оподатковується, то подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не обов'язково.
Відповідно до п.5 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги N 486/202/524/455/3370 від 15.11.2001 вищезазначений дохід не включається до складу сукупного доходу сім'ї (одержувача)для призначення субсидії.
Разом з тим, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про обґрунтованість заперечень відповідача, так як останній стало відомо про допущену помилку нотаріусом ОСОБА_2 у звіті за формою 1ДФ лише після отримання від Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради листа №2608/08-2766 від 27.06.2012 року.
Як передбачено у п.20 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрати на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 надання раніше призначеної субсидії припиняється, зокрема, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії - з місяця, в якому виявлено порушення.
Сума субсидії, перерахована (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів, зокрема, з недостовірними відомостями повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.
Вказана вище норма передбачає, що умовою припинення надання субсидії є подання завідомо неправдивих відомостей чи їх приховування. Апелянтом не подано жодних доказів, які підтверджували такі дії відповідача, а отже, недобросовісність та неправомірність поведінки відповідача є не доведеною, що підтверджується матеріалами справи.
Доводи апелянта стосовно не з'ясування судом першої інстанції тривалості перебування у приватній власності відповідача земельної ділянки за адресою: садове товариство «Мрія» територія Солонківської сільської ради Пустомитівського району, Львівської області, загальною площею 0,0731 га. є необгрунтованими та спростовуються матеріалами справи, зокрема Договором купівлі-продажу земельної ділянки від 28.04.2011 року, де вказано, що остання перебуває у приватній власності відповідача на підставі Державного акта на право приватної власності на землю серії І-ЛВ№077442, виданого Солонківською сільською радою Пустомитівського району Львівської області від 30.06.20008 року.
З врахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а постанова відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. 160, ст. 195,196, ст. 198, 200, ст. 205 ст.ст. 206, 254 КАС України, суд -
У Х В АЛ И В :
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Залізничного районного суду м.Львова від 18.10.2012 року у справі №1309/7845/12 без змін.
Стягнути з Управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в доход Державного бюджету України судовий збір у розмірі 57 гривень 35 копійок.
Одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача -ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - судовий збір за подання апеляційної скарги, код - 34668371.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом 20-ти днів з дня набрання постановою законної сили, а у разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий суддя Довга О.І.
Судді Ліщинський А.М.
Запотічний І.І.