=70 width=52>
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2013 року справа № 826/15139/13-а
Окружний адміністративний суд м.Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
заступника прокурора Солом’янського району м.Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
Акціонерного товариства закритого типу Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж»
про
стягнення коштів у розмірі 85000,00грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Солом’янського району м.Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з адміністративним позовом до Акціонерного товариства закритого типу Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» про стягнення коштів у розмірі 85000,00грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж», комісією винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №611-ЦД-1-Е від 18.04.2013 та накладено штраф в розмірі 85000,00грн.
Представник відповідача до суду не з’явились, про дату, час і місце судових засідань повідомлені належним чином у відповідності до вимог ст.ст.35, 37 Кодексу адміністративного судочинства України, однак на адресу суду подано письмові заперечення.
Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
В зв’язку з тим, що відповідача повідомлено належним чином про дату та час судового засідання про що є докази наявні в матеріалах справи, тому суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
"fs86"> ВСТАНОВИВ:
АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» зареєстровано Солом’янською районною державною адміністрацією у м.Києві за адресою: 03067, м.Київ, вул.Виборзька, 104.
Постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №2094-ЦД-1-Е від 27.09.2012 встановлено, що відповідно до акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 13.09.2012 №2117-ЦД-1-Е факт порушення ЗАТ «Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» вимог п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: невиконання розпорядження №72-ЦД-1-Е-Ф від 01.03.2012 про усунення порушень законодавства про цінні папери.
Розпорядженням Національної комісії з цінних паперів на фондового ринку №1157-ЦД-1-Е від 27.09.2012 про усунення порушень законодавства про цінні папери встановлено, що відповідачем порушено вимоги ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства», ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п.5 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства» та зобов’язано АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» у термін до 27.12.2012 усунути порушення законодавства про цінні папери.
Актом №519-ЦД-1-Е від 14.03.2013 про правопорушення на ринку цінних паперів, встановлено, що АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» не виконано розпорядження №1157-ЦД-1-Е від 27.09.2012 про усунення порушень законодавства про цінні папери. В даному акті також зазначено, що станом на 14.03.2013 відповідачем не усунуто вимоги ст.20 Закону України «Про акціонерні товариства», ст.6 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», п.5 розділу ХVІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про акціонерні товариства», що свідчить про невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 27.09.2012 №1157-ЦД-1-Е. Дане порушення є повторним, про що свідчить постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №2094-ЦД-1-Е від 27.09.2012.
Постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.03.2013 повідомлено АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж», що розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» призначено на 18.04.2013.
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 18.04.2013 винесено постанову №611-ЦД-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №1157-Д-1-Е від 27.09.2012 накладено на АТЗТ Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» штрафну санкцію у розмір 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85000,00грн.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері
Згідно ст.5 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством. Пунктом 3 ст.7 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» визначено, що одним із основних завданням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування.
Відповідно до п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;
Згідно вимог п.1 гл.7 р.V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Як вбачається з матеріалів справи станом на момент розгляду справи по суті, відповідачем визначену суму штрафу в розмірі 85000,00грн. згідно постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №611-ЦД-1-Е від 18.04.2013 протягом 15 днів не сплачено. Крім того, зазначену постанову відповідачем не оскаржено.
Відповідно до ст.11 Закону України «Про державне регулювання цінних паперів в Україні» встановлено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно із ст.12 Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
Таким чином, враховуючи наведене, та беручи до уваги наявні в матеріалах справи докази, керуючись внутрішнім переконанням, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Керуючись ст.ст.2, 9, 11, 158, 161, 162, 163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу Київське спеціалізоване управління №521 «Сантехмонтаж» (код ЄДРПОУ 01414123) на користь Державного бюджету штраф у розмірі 85000,00грн.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Н.М. Клименчук