ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
УХВАЛА
"24" жовтня 2013 р.Справа № 32/132-10-4927
За заявою кредитора: Товариства з обмеженою відповідальністю „Азовбудвентиляція", м. Маріуполь;
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю „ЛСТК-Інвест" (Одеська область, Біляївський район, смт. Хлібодарське, вул. Радісна, 11, кв. 92; код ЄДРПОУ 31116782);
про визнання банкрутом
Суддя Грабован Л.І.
Представники сторін:
від кредиторів: Чехлов Ю.В. - представник ПАТ „ВТБ Банк";
від ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області: Дворянченко І.В.;
ліквідатор: арбітражний керуючий Ратушний А.І.
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
18.09.2013р. до суду надійшла скарга (т. 10 а.с. 34-35) та 24.10.2013р. пояснення до скарги (т. 10 а.с. 73-74) ліквідатора арбітражного керуючого Ратушного А.І. про визнання дій ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Мін доходів в Одеській області по внесенню до Єдиного банку даних юридичних осіб та реєстру самозайнятих осіб відомостей про припинення ТОВ "ЛСТК-Інвест" такими, що порушують права ліквідатора ТОВ "ЛСТК-Інвест" та інших кредиторів і учасників справи; про зобов'язання ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області виконати норми наказу Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р., привести Єдиний банк даних юридичних осіб та реєстру самозайнятих осіб у відповідність до фактичних даних Єдиного державного реєстру та внести достовірні зміни в дані про банкрута, саме стан юридичної особи: "в стані припинення підприємницької діяльності"; про зобов'язання ДПІ у Приморському районі м. Одеси ДПС виконати норми п. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: скасувати обмеження у розпорядженні майном боржника у ліквідаційній процедурі, шляхом прийняття на облік рахунків ТОВ "ЛСТК-Інвест" №26005142366001 в ПАТ "Київська Русь" МФО 319092 та №26004010025890 в ПАТ "ВТБ Банк" МФО 321767. В обґрунтування своєї скарги та пояснення до скарги ліквідатор зазначає, що відповідно до ч. 7 ст. 30 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції до 18.01.2013р. ліквідатор зобов'язаний використовувати при проведенні ліквідаційної процедури тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника. Згідно ч. 8 вказаної статті кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника. З основного рахунку здійснюються виплати кредиторам у порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону. Під час проведення ліквідаційних заходів було встановлено, що у ТОВ „ЛСТК-Інвест" наявні розрахункові рахунки в ПАТ „Укрсоцбанк" , Відділенні „Одеська регіональна дирекція ПАТ „ВТБ Банк", Одеській обласній дирекції АБ „Укргазбанк", та ПАТ „Банк „Київська Русь". З метою виконання ліквідаційних заходів та розрахунку з кредиторами було прийнято рішення використовувати рахунок №26005142366001 в ПАТ „Банк „Київська Русь" МФО 319092, а інші рахунки закриті. Під час звернення до зазначених банківських установ із заявою про закриття рахунків було встановлено, що рахунки обліковуються за ТОВ „АПМ-Профіль".
У поясненні ліквідатор посилається на п. 20.2 Інструкції „Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах" затвердженою постановою №492 Правління НБУ від 12.11.2003р., яким встановлено, що у разі зміни найменування підприємства, поточний рахунок закривається, а для відкриття нового рахунку подаються документи передбачені цією інструкцією. Але після зміни найменування з ТОВ „АПМ-Профіль" на ТОВ „ЛСТК-Інвест", яке було зареєстровано 03.09.2010р., банківські установи про це не були повідомлені. У зв'язку із зазначеним з метою виконання ліквідаційних заходів, ліквідатор звернувся до ПАТ „Банк „Київська Русь" із заявою про закриття рахунків, які обліковувались за ТОВ „АПМ-Профіль" та відкриття поточного рахунку ТОВ „ЛСТК-Інвест" для використання у ліквідаційній процедурі. 16.08.2013р., рахунки які обліковувалися за ТОВ „АПМ-Профіль" були закриті та було укладено договір банківського рахунку №1246-47.3-48 від 16.08.2013р., на підставі якого ТОВ „ЛСТК-Інвест" було відкрито рахунок №26005142366001. Ліквідатор зазначає, що відповідно до п. 1.13. Інструкції „Про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах", банк зобов'язаний у встановленому законодавством порядку надіслати повідомлення до відповідного органу державної податкової служби про відкриття або закриття поточного рахунку. Відповідно до п. 2.1 „Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби" затвердженої Наказом Міністерства фінансів України №426 від 02.04.2012р., банки та інші фінансові установи протягом трьох робочих днів з дня відкриття/закриття рахунків платників податків (включаючи день відкриття/закриття) подають відомості про це в електронному вигляді з використанням надійних засобів електронного цифрового підпису з посиленими сертифікатами відкритих ключів засобами електронної пошти мережі Інтернет на адресу Інформаційного порталу Державної податкової служби України.
Станом на 11.09.2013р. на основному рахунку №26005142366001 в ПАТ „Київська Русь" МФО 319092 та на р/р26004010025890 в ПАТ „ВТБ Банк" МФО 321767 знаходяться кошти банкрута, які підлягають розподіленню між кредиторами згідно із затвердженим реєстром вимог кредиторів. Відповідно до повідомлення ПАТ „ВТБ Банк" вих. №1636/2300-0 від 05.09.2013р. по рахунку 26004010025890 в ПАТ „ВТБ Банк" МФО 321767 на цей час заборонено проводити видаткові операції, оскільки відповідно до електронного повідомлення ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області від 30.07.2013р. відмовлено у взятті на обліку рахунку у зв'язку із наявністю в ЄДР запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Така сама ситуація склалася із ліквідаційним рахунком №26005142366001 в ПАТ „Банк „Київська Русь" МФО 319092, що підтверджується копією електронного повідомлення ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області від 03.09.2013р. Ліквідатор пояснює, що відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру ТОВ „ЛСТК-Інвест" знаходиться в стані припинення, за судовим рішенням про банкрутство. Запис про державну реєстрацію припинення ТОВ „ЛСТК-Інвест" може бути здійснено тільки після надходження до державного реєстратора ухвали господарського суду Одеської області про затвердження звіту ліквідатора та припинення провадження у справі в порядку ч.ч. 8, 9 ст. 39 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". 11.09.2013р. до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області ним подано заяву з проханням дозволити операції по рахункам банкрута, але станом на 18.09.2013р. зазначена заява не розглянута, а рахунки не розблоковано. Ліквідатор вказує на те, що наявність заборони ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області на операції по цих рахунках унеможливлює їх закриття, що у свою чергу перешкоджає проведенню ліквідаційних заходів, передбачених зокрема ст.ст. 30, 31 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції до 19.01.2013р., та порушує права кредиторів.
До наданого до суду пояснення на скаргу ліквідатором банкрута було надано копії договору банківського рахунку №7246-47.3-48 від 16.08.2013р. (т. 10 а.с. 76-78), електронного повідомлення-відповіді форми №5 ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області від 03.09.2013р. (т. 10 а.с. 79), електронного повідомлення-відповіді щодо взяття на облік/закриття рахунку платника податків в органі державної податкової служби (т. 10 а.с. 81), відповіді ПАТ „ВТБ Банк" №1636/2300-2 від 05.09.2013р. (т. 10 а.с. 80), заяв до Одеської обласної дирекції АБ „Укргазбанк" (т. 10 а.с. 82), до ПАТ „Укрсоцбанк" (т. 10 а.с. 83) про закриття рахунків.
24.09.2013р. до суду надано лист (т. 10 а.с. 84) ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області, в якому повідомлено, що ДПІ перевірено на теперішній час в ЄДР запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ТОВ „ЛСТК-Інвест" відсутній. Відповідно до відомостей ЄДР ТОВ „ЛСТК-Інвест" знаходиться в стані припинення, за судовим рішенням про банкрутство. Відповідно до електронної бази даних ДПІ „Система податковий блок" платник податків ТОВ „ЛСТК-Інвест" знаходиться у стані -14 14- госп. суд (визнання банкрутом), тобто підприємство не перейшло у стан 16- припинено (ліквідовано закрито). Згідно Порядку подання повідомлень про відкриття (закриття) рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України від 23.12.2010р. №993, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 за №1426/18271, фінансові установи надають відомості про відкриття (закриття) рахунків в електронному вигляді засобами електронної пошти Національного банку України на адресу органів державної податкової служби. Як зазначено у листі, повідомлення щодо відмови у взятті на облік рахунків по ТОВ „ЛСТК-Інвест" податковий номер 31116782 були сформовані на рівні Міністерства доходів і зборів України та направлені до фінансових установ, де були відкриті рахунки та до ДПІ у Приморському районі м. Одеси, в якій підприємство перебуває на обліку, з причиною відмови: „у зв'язку із наявністю в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису по державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності". Співробітниками ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області не вживались будь-які дії щодо зняття платника податків з обліку, як ліквідованого та довідки форми №5 до банків не направлялись.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників, суд встановив: Як вбачається з матеріалів справи відповідно до протоколу №5/2 загальних зборів учасників ТОВ „АМП-ПРОФІЛЬ" від 01.09.2010р. (т. 1 а.с. 39-40) учасниками товариства було прийнято рішення про змінення назви товариства зі старої ТОВ „АМП-Профіль" на нову ТОВ „ЛСТК-Інвест" та про затвердження змін до Статуту товариства. Державну реєстрацію змін до Статуту було проведено 03.09.2010р. за №15561050008010515 (т.1 а.с.90) та відповідно видано свідоцтво про державну реєстрацію зміни найменування юридичної особи та місцезнаходження юридичної особи (т.1 а.с.88-89).
20.05.2011р. судом прийнято постанову про визнання ТОВ "ЛСТК-Інвест" банкрутом (т.6 а.с.12-14), відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Терещенко О.В.
Ухвалою суду від 10.08.2012р. припинено повноваження ліквідатора банкрута ТОВ "ЛСТК-Інвест" арбітражного керуючого Терещенко О.В. та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Ратушного А.І. (т.8 а.с. 44-46).
У матеріалах справи міститься заява ліквідатора Ратушного А.І. (т. 10 а.с. 31) від 11.09.2013р. до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області, в якій ліквідатор просить з метою розрахунку з кредиторами, закриття рахунків, завершенням ліквідаційної процедури, дозволити операції по рахунках №26005142366001 в ПАТ „Банк „Київська Русь" МФО 319092 та №26004010025890 ПАТ „ВТБ Банк" МФО 321767.
До наданого до суду пояснення на скаргу ліквідатором банкрута було надано копії електронного повідомлення-відповіді форми №5 ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області від 03.09.2013р. (т. 10 а.с. 79), у якому в п. 17 зазначено: „не дозволяю розпочати операції на рахунку"; електронного повідомлення-відповіді щодо взяття на облік/закриття рахунку платника податків в органі державної податкової служби (т. 10 а.с. 81), з якого вбачається, що причиною відмови в узятті на облік рахунку наявність в Єдиному державному реєстрі запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи; відповіді ПАТ „ВТБ Банк" №1636/2300-2 від 05.09.2013р. (т. 10 а.с. 80), згідно якої по рахунку №2600401025890 ТОВ „АПМ-Профіль" на цей час заборонено проводити видаткові операції, тому немає можливості перерахувати залишок коштів з вказаного рахунку на рахунок правонаступника, а внаслідок цього неможливо й закрити рахунок ТОВ „АПМ-Профіль", оскільки 30.07.2013р. ПАТ „ВТБ Банк" від ДПІ у Приморському районі м. Одеси отримано чергову відмову у взятті на облік рахунку ТОВ „АПМ-Профіль" №2600401025890: „наявність в Єдиному державному реєстрі запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця".
Згідно Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 14.10.2013р., сформованого господарським судом (т.1 а.с. 57-58), у графі дані про перебування юридичної особи в процесі припинення вбачається внесення запису: „06.07.2011 в стані припинення за судовим рішенням про банкрутство"; в графі дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення зазначено, що відомості відсутні.
У доданому до листа ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області (т. 10 а.с. 86) витягу з електронної бази даних „Система податковий блок" міститься запис: „причина зняття з обліку платника податків 14 - госп. суд (визнання банкрутом), дата прийняття рішення про припинення 20.05.2011р., номер прийняття рішення про припинення 32/132-10-4927", що не відповідає дійсності, оскільки рішення про припинення боржника судом не приймалось, його визнано банкрутом і триває ліквідаційна процедура, що передбачає внесення запису про знаходження в стані припинення
Під час проведення ліквідаційної процедури ТОВ „ЛСТК-Інвест", ліквідатором банкрута було проведено ліквідаційні заходи, передбачені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", та у тому числі заходи щодо акумуляції грошових коштів банкрута на одному рахунку для подальшого використання для задоволення вимог кредиторів. Однак, внаслідок неправомірного внесення запису до Єдиного банку даних юридичних осіб про платників податків про припинення юридичної особи ТОВ „ЛСТК-Інвест", проведення фінансових операцій з рахунків унеможливлені.
Під час судового засідання представником ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області визнано неправомірність вказаного запису та повідомлено, що повноважень ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області на зміну вказаних відомостей не надано.
Згідно з частинами 1, 2 статті 1 ГПК України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Пунктом 2 частини 1 статті 12 ГПК України до підвідомчості господарських судів віднесено розгляд справ про банкрутство.
Згідно з частиною 2 статті 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом, з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України та чинного цивільного законодавства.
Відповідно до частини 4 статті 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно зі статтею 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", учасниками провадження у справі про банкрутство, зокрема, є сторони (кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут)).
Частиною 1 статті 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, тому вправі згідно частини 1 статті 28 ГПК України, вести справи юридичної особи-банкрута в суді, зокрема, оскаржувати дії (бездіяльність) органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, їхньої посадової чи службової особи, якщо такі дії порушують (обмежують) права та законні інтереси банкрута.
Згідно з частинами 69.1., 69.4., 69.6 статті 69 Податкового кодексу України, банки та інші фінансові установи відкривають поточні та інші рахунки платникам податків, зокрема, юридичним особам (резидентам і нерезидентам) незалежно від організаційно-правової форми, відокремленим підрозділам та представництвам юридичних осіб, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до ЄДРПУО, за наявності документів, виданих контролюючими органами, що підтверджують взяття їх на облік у таких органах, або виписки з ЄДРПУО (для осіб, взяття на облік яких у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"). Датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків, визначеного пунктом 69.1 цієї статті (крім банку), у банках та інших фінансових установах є дата отримання банком або іншою фінансовою установою повідомлення контролюючому органу про взяття рахунка на облік у контролюючих органах. Банки та інші фінансові установи за невиконання норм цієї статті несуть відповідальність, передбачену цим кодексом.
Таким чином, незаконна відмова податкового органу в реєстрації розрахункового рахунку боржника порушує права учасників провадження у справі про банкрутство, зокрема ліквідатора боржника на належне проведення ліквідаційної процедури, оскільки банк, який відкрив такий рахунок, буде відмовлятися від виконання операцій по рахунку з метою уникнення санкцій за порушення приписів статті 69 Податкового кодексу України.
Частинами 7,8 ст. 30 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що ліквідатор зобов'язаний використовувати при проведенні ліквідаційної процедури тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника. Кошти, які надходять при проведенні ліквідаційної процедури, зараховуються на основний рахунок боржника. З основного рахунку здійснюються виплати кредиторам у порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону.
Із зазначених вище положень вбачається, що з моменту введення ліквідаційної процедури банкрута та призначення ліквідатора банкрута, ліквідатор наділяється судом повноваженнями в силу Закону щодо проведення організаційних заходів по забезпеченню процедури ліквідації банкрута. Невиконання або неналежне виконання покладених на ліквідатора повноважень є підставою як для оскарження дій останнього суб'єктами, зазначеними у ч.4 ст.25 Закону, так і підставою для усунення ліквідатора від виконання ним своїх обов'язків згідно ч.9 ст. 31 Закону.
Приймаючи до уваги викладене, у разі виникнення перешкод при проведенні ліквідаційної процедури, ліквідатор банкрута зобов'язаний вжити усіх можливих заходів щодо їх усунення.
Згідно п.1.1. Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р., цей Порядок розроблений відповідно до Податкового кодексу України ( 2755-17 ) і має метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів в органах державної податкової служби. Цим Порядком визначається ряд питань, у т.ч. встановлення переліку документів, які подаються для взяття на облік платників податків, порядку подання таких документів, а також порядку ведення документації при взятті платників податків на облік в органах державної податкової служби, занесення інформації щодо них до відповідних реєстрів; порядок внесення змін до облікових даних платників податків.
Відповідно до п.9.1. Порядку органи державної податкової служби проводять внесення змін і доповнень до районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб на підставі: інформації органів державної реєстрації; інформації банків та інших фінансових установ про відкриття(закриття) рахунків платників податків; документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків; інформації суб'єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; рішення суду, що набрало законної сили; даних перевірок платників податків.
Відомості районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб можуть бути оновлені (доповнені, актуалізовані) органами державної податкової служби на підставі електронних даних інформаційного фонду ДРФО, ЄДРПОУ, Єдиного державного реєстру, інших державних реєстрів, ведення яких здійснюється органами державної влади. При цьому інформація про внесені зміни роздруковується окремо для кожного платника податків та підшивається до реєстраційної частини облікової справи платника податків (п.9.5. Порядку).
Відповідно до п.п.13.1., 13.2. Порядку функції обліку платників податків у органі державної податкової служби здійснюють відповідні підрозділи згідно з затвердженою структурою такого органу (далі - підрозділ реєстрації та обліку платників податків). Органи державної податкової служби в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні, об'єднані та спеціалізовані: ведуть облік платників податків; наповнюють Єдиний банк даних юридичних осіб та Реєстр самозайнятих осіб інформацією щодо реєстраційних даних платників податків на підставі отриманих від платників податків та від органів реєстрації відомостей, документів, заяв, повідомлень тощо; формують та ведуть журнали щодо обліку платників податків, передбачені цим Порядком; формують та ведуть облікові справи (реєстраційну частину) платників податків, які зберігаються до ліквідації платника податків або переведення на облік до іншого органу державної податкової служби; формують і передають Зведену інформацію "Про стан обліку платників податків" у терміни, встановлені центральним органом державної податкової служби.
Згідно п.13.7. Порядку органи державної податкової служби забезпечують достовірність даних про платників податків в Єдиному банку даних юридичних осіб та ДРФО, реєстрі представництв платників податків - нерезидентів та інших реєстрах, що формуються та ведуться органами державної податкової служби згідно з цим Порядком, їх захист від несанкціонованого доступу, оновлення, архівування та відновлення даних.
Відповідно до п. 13.10. Порядку органи державної податкової служби координують свою діяльність з питань обліку платників податків з органами державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
З правового аналізу вказаних нормативних актів свідчить про те, що ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області є податковим органом, який безпосередньо відповідає за достовірність даних, що містяться у Єдиному банку даних юридичних осіб та Реєстрі самозайнятих осіб, зобов'язана вносити данні до вказаного Реєстру лише на підставі передбаченого переліку документів, слідкувати за відповідністю відомостей Реєстру з відомостями інформаційного фонду ДРФО, ЄДРПОУ, Єдиного державного реєстру, інших державних реєстрів, ведення яких здійснюється органами державної влади. При цьому, даний орган наділений не лише правом, але обов'язком вносити зміни до даних Реєстру, які не відповідають іншим офіційним відомостям.
Відповідно до ч.4 ст. 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у ліквідаційній процедурі господарський суд: розглядає скарги на дії учасників ліквідаційної процедури; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Оскільки Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не встановлено вичерпного переліку осіб, які є учасниками ліквідаційної процедури, суд виходить з того, що учасником ліквідаційної процедури може бути будь-яка особа або орган, на права та обов'язки яких можуть вплинути результати ліквідаційної процедури.
Приймаючи до уваги, що належність проведення ліквідатором та ліквідаційною комісією заходів по ліквідації ТОВ „ЛСТК-Інвест", у т.ч. проведення заходів по задоволенню вимог кредиторів банкрута, впливає на їх права, суд вважає, що ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області є учасником ліквідаційної процедури ТОВ „ЛСТК-Інвест", і скарга на дії ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області, що впливають на проведення ліквідаційної процедури, повинна розглядатись та оцінюватись у межах справи про банкрутство товариства.
Відповідної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України в постанові від 27.08.2013р. по справі 5017/983/2012.
Враховуючи вищезазначене, суд задовольняє скаргу ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Ратушного А.І. та зобов'язує ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області виконати норми наказу Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р., привести Єдиний банк даних юридичних осіб та реєстру самозайнятих осіб у відповідність до фактичних даних Єдиного державного реєстру та внести достовірні зміни в дані про банкрута, саме стан юридичної особи: "в стані припинення підприємницької діяльності"; зобов'язує ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області виконати норми п. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: скасувати обмеження у розпорядженні майном боржника у ліквідаційній процедурі, шляхом прийняття на облік рахунків ТОВ "ЛСТК-Інвест" №26005142366001 в ПАТ "Київська Русь" МФО 319092 та №26004010025890 в ПАТ "ВТБ Банк" МФО 321767.
Керуючись ст. ст.1, 23-25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.77, 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -
У Х В А Л И В:
1.Зобов'язати ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області виконати норми наказу Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011р., привести Єдиний банк даних юридичних осіб та реєстру самозайнятих осіб у відповідність до фактичних даних Єдиного державного реєстру та внести достовірні зміни в дані про банкрута, саме стан юридичної особи: "в стані припинення підприємницької діяльності".
2.Зобов'язати ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області виконати норми п. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: скасувати обмеження у розпорядженні майном боржника у ліквідаційній процедурі, шляхом прийняття на облік рахунків ТОВ "ЛСТК-Інвест" №26005142366001 в ПАТ "Київська Русь" МФО 319092 та №26004010025890 в ПАТ "ВТБ Банк" МФО 321767.
Копію ухвали надіслати ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області.
Суддя Грабован Л.І.