Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 121/5059/13-а
07.10.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кучерука О.В.,
суддів Яковенко С.Ю. ,
Єланської О.Е.
секретар судового засідання Руднєва А.В.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий берег-2011"- Багаєв Денис Валерійович, довіреність № б/н від 05.04.13
представник відповідача, Ялтинської міської ради- Койков Дмитро Георгійович, довіреність № 02.11-07/694 від 02.08.13
розглянувши апеляційну скаргу Ялтинської міської ради на постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Кайро І.А. ) від 25.07.13
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий берег-2011" (вул. Крупской, 19 кв. 4,Ялта,Автономна Республіка Крим,98637)
до Ялтинської міської ради (пл.Радянська, 1,Ялта,Автономна Республіка Крим,98600)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Постановою Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 25.07.2013 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » - задоволені.
Визнано протиправним та скасовано рішення Ялтинської міської ради № 464 від 26 грудня 2012 року «Про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки площею 0,0060 га для обслуговування торгівельного павільйону за адресою: АРК , м. Ялта, вул. Свердлова 7- б, із земель Ялтинської міської ради».
Зобов'язано Ялтинську міську раду на найближчій черговій сесії розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » від 31 жовтня 2012 року про надання у довгострокову оренду строком на 49 років земельної ділянки під існуючими спорудами площею 0,0060 га для обслуговування та реконструкції об'єкту за адресою: м. Ялта, вул. Свердлова 7-6 .
Стягнуто з Ялтинської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » судові витрати в сумі 34 (тридцять чотири) гривень 41 копійок.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 25.07.2013 року, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 29.08.2013 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Ялтинської міської ради.
У судовому засіданні представник Ялтинської міської ради наполягав на задоволенні апеляційної скарги з мотивів викладених в ній.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Золотий берег-2011" заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 25.07.2013 року залишити в силі.
На підставі та за правилами статті 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.
Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю «Золотий берег-2011» 31 жовтня 2013 року звернулось до Ялтинської міської ради із заявою про надання товариству в довгострокову оренду строком на 49 років земельної ділянки під існуючими будівлями площею 60 кв. метрів (0,0600 га) для обслуговування та реконструкції об'єкту (а.с.5).
Рішенням Ялтинської міської ради № 464 від 26 грудня 2012 року (а.с. 6) позивачу відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки площею 0,0060 га. для облаштування та обслуговування торгівельного павільйону за адресою: АРК, м. Ялта, вул. Свердлова, 7-6, з земель, що перебувають у комунальній власності, оскільки землі загального користування надаються в оренду через аукціон та, у зв'язку з відсутністю висновку Кримського республіканського протизсувного управління.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правову оцінку обставин у справі та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, з наступних підстав.
Правовідносини сторін регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, Законом України "Про місцеве самоврядування в України".
Суд першої інстанції здійснив аналіз діючого законодавства України та дійшов вірного висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.
Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно пункту 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема, питання регулювання земельних відносин.
Пунктом 12 Перехідних положень ЗК України було встановлено, що до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Згідно з ч. 2 ст. 124 ЗК України, передача в оренду земельних ділянок,що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою,третьою статті 134 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 134 ЗК України, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
З урахуванням наведених правових норм, оспорюване рішення суб'єкту владних повноважень є протиправним в частині відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки з мотивів того, що дана ділянка повинна надаватися в оренду через аукціон, оскільки на земельній ділянці знаходиться нерухоме майно - нежитлові приміщення належні товариству з обмеженою відповідальністю «Золотий берег 2011», що підтверджено копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно (а.с.7,8).
Відповідно до ч.ч.2,3 ст. 123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Колегія суддів погоджується з правильним висновком суду, що рішення Ялтинської міської ради № 464 від 26 грудня 2012 року «Про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки площею 0,0060 га для обслуговування торгівельного павільйону за адресою: АРК , м. Ялта, вул. Свердлова 7- б, із земель Ялтинської міської ради» є протиправним, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.
Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам процесуального і матеріального права, а доводи апеляційних скарг щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.
Судове рішення є законним і обґрунтованим й не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційних скаргах.
На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку, що апеляційні скарги підлягають залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись частиною третьою статті 24, статтями 160, 167, частиною першою статті 195, статтею 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Ялтинської міської ради залишити без задоволення.
Постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 25.07.2013 року по справі №121/5059/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 14 жовтня 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук
Судді підпис С.Ю. Яковенко
підпис О.Е.Єланська
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Кучерук