Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001 УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
24 жовтня 2013 р. Справа № 814/4426/13-а
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Мороз А. О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1, АДРЕСА_1
довідділу ДВС Заводського району ММУЮ, вул. Робоча, 1, м. Миколаїв, 54015
провизнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, стягнення матеріальної шкоди в сумі 5500 грн., стягнення моральної шкоди в сумі 5500,00 грн.,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Заводського відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції (далі - ДВС) з позовною заявою про визнання бездіяльності ДВС незаконною, зобов'язання вчинити дії, стягнення з ДВС матеріальної та моральної шкоди.
В обґрунтування вимог зазначено наступне. На виконанні в ДВС знаходиться зведене виконавче провадження по примусовому виконанню рішень Заводського районного суду м. Миколаєва та Ленінського районного суду м. Миколаєва щодо стягнення на користь заявника заробітної плати і компенсації.
Стаття 107 ч. 1 п. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначає, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Розглянувши позовну заяву та додатки до неї, суд приходить до висновку про те, що позовна заява не може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 181 ч. 1 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Отже, однією з обов'язкових передумов для оскарження рішень ДВС до адміністративного суду, є відсутність іншого судового порядку захисту прав особи.
Заявник додав до позовної заяви копії рішень судів, які підлягають примусовому виконанню. Зазначені рішення прийнято в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ст. 383 ч. 1 Цивільного процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Оскільки ДВС виконує рішення, прийняті в порядку цивільного судочинства, а заявник є стороною виконавчого провадження, суд приходить до висновку про те, що заявлені вимоги мають бути розглянуті в порядку цивільного судочинства.
Приймаючи до уваги те, що рішення прийняті Заводським районним судом м. Миколаєва та Ленінським районним судом м. Миколаєва, а оскаржується бездіяльність Заводського відділу ДВС, скарга на дії державної виконавчої служби повинна розглядатися в Заводському районному суді м. Миколаєва за правилами ст. 109 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 109 ч. 1 п. 1 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено повернення судового збору в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст. 109 ч. 1. п. 1 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Повернути ОСОБА_1 судовий збір у сумі 114,70 грн. з Держаного бюджету України (р/р 31217206784002 УДКСУ у м. Миколаєві, код 37992781, МФО 826013, код ЄДРПОУ 35356555).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя А. О. Мороз