Ухвала суду № 34327659, 23.10.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.10.2013
Номер справи
805/4037/13-а
Номер документу
34327659
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Загацька Т.В.

Суддя-доповідач - Попов В.В.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2013 року справа №805/4037/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Попова В.В.,

суддів Лях О.П., Нікуліна О.А.,

секретар Турко І.Б.,

за участю сторін : Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАР-АЛЬЯНС" Нікульникова Д.О., Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів Лобати О.В., прокуратури Донецької області Вартанової О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 03 вересня 2013 р. у справі № 805/4037/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАР-АЛЬЯНС" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів , Головного управління державної казначейської служби України у Донецькій області , за участю прокуратури Донецької області про стягнення з Державного бюджету України заборгованості з відшкодування податку на додану вартість у розмірі 8871065,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В :

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 03 вересня 2013 р. у справі № 805/4037/13-а позов товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів, Головного управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, за участю прокуратури Донецької області про стягнення з Державного бюджету України заборгованості з відшкодування податку на додану вартість у розмірі 8871065,00 грн. - задоволено.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» заборгованість з відшкодування податку на додану вартість за квітень 2012 року у розмірі 8871065,00 грн.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» судовий збір у розмірі 2294,00 грн.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідачем - Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів, подана апеляційна скарга, в якій просить скасувати вищевказану постанову та прийняти нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

Мотивами апеляційної скарги особа, яка її подала, зазначає порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також невідповідність висновків суду обставинам справи та неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом першої та апеляційної інстанцій встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач - товариство з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» зареєстрований як юридична особа 21.10.2005 року виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області, ідентифікаційний код юридичної особи - 33853132, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 №601392, взятий на облік як платник податків Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку Державної податкової служби з 24.10.2005 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 06.02.2013 року №15/10/18-314-2.

18.05.2012 року позивачем була подана до відповідача-1 податкова декларація з податку на додану вартість за звітний (податковий) період - квітень 2012 року, рядком 23 якої визначена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку у розмірі 8871065,00 грн.

20.07.2012 року відповідачем-1 була складена довідка про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування товариством з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника податку у банку за квітень 2012 року, відповідно до якої не встановлено порушень при відображені ТОВ «ТАР АЛЬЯНС» у декларації за квітень 2012 року бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 8871065,00 грн.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що відповідачем-1 було здійснено планову виїзну перевірку позивача, на підставі якої складено акт від 01.10.2012 року №412/15-17-2-33853132 про результати планової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2010 року по 31.03.2012 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2010 року по 31.03.2012 року.

На підставі вищезазначеного акту перевірки відповідачем було прийняте податкове повідомлення - рішення №0000151520/23184/10/15-17-2 від 23.10.2012 року, згідно якого зменшено суму від'ємного значення з податку на додану вартість у розмірі 127003,00 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було скасовано постановою Донецького окружного адміністративного суду від 27 травня 2013 року по справі №805/1807/13-а. Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 31 липня 2013 року по справі №805/1807/13-а постанова Донецького окружного адміністративного суду від 27 травня 2013 року була залишена без змін, а отже вона набрала законної сили.

Висновок до органу державного казначейства податковим органом не наданий, у зв'язку з чим сума бюджетного відшкодування позивачу не перерахована.

Відповідно до п.200.7 ст.200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Перелік достатніх підстав, які надають право податковим органам на позапланову виїзну документальну перевірку платника податку на додану вартість для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку, встановлюється Кабінетом Міністрів України (п.200.11 ст.200 Податкового кодексу України).

Згідно до п.200.12 ст.200 Податкового кодексу України орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування або шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку, або шляхом оформлення (випуску) казначейського фінансового векселя (за згодою платника податків) протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби (п.200.13 ст.200 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.200.14 ст.200 Податкового кодексу України якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:

а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах;

б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;

в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.

Приписами п. 200.15. ст. 200 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або орган державної податкової служби розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, орган державної податкової служби не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган Державного казначейства України. Орган Державного казначейства України тимчасово припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що за приписами вищезазначених норм передбачений обов'язок податкового органу подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Строк надання такого висновку становить п'ять днів, з дня отримання відповідного рішення.

Таким чином, враховуючи, що позивачем виконані всі необхідні умови для отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, а відповідачі не вчинили дій, спрямованих на перерахування позивачу бюджетної заборгованості, суд першої інстанції правомірно дійшов висновку про правомірність вимог товариства з обмеженою відповідальністю «ТАР АЛЬЯНС» .

Колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого по справі судового рішення відсутні.

Керуючись ст.ст. 185, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Міндоходів - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 03 вересня 2013 р. у справі № 805/4037/13-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Ухвала в повному обсязі складена та підписана колегією суддів 23.10.2013 р.

Колегія суддів : В.В. Попов

О.П.Лях

О.А.Нікулін