Ухвала суду № 34323911, 22.10.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2013
Номер справи
818/3500/13-а
Номер документу
34323911
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"22" жовтня 2013 р. Справа № 818/3500/13-a

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гелети С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Кліщенко В.О.,

представника позивача - Зівака С.Г. ,

представника відповідача - Деркач О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми справу за адміністративним позовом Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області до Казенного підприємства "Шосткинський казенний завод "Зірка" про стягнення податкового боргу,-

В С Т А Н О В И В:

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 11.06.2013 року було задоволено позовні вимоги Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Сумської області до казенного підприємства "Шосткинський казенний завод "Зірка" про стягнення податкового боргу. Стягнуто з казенного підприємства "Шосткинський казенний завод "Зірка" в доход бюджету податковий борг зі сплати податку на прибуток в загальній сумі 593169 грн. 45 коп.

07.10.2013 року до суду надійшла заява КП "Шосткинський казенний завод "Зірка" в якій відповідач просив відстрочити сплату податкового боргу з податку на прибуток в сумі 593169,45 грн. до 31.12.2013 року. Свою заяву мотивує скрутним фінансовим становищем підприємства та відсутністю коштів на його рахунках.

Представник заявника в судовому засіданні подану заяву підтримав, просив суд її задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні про відстрочення сплати податкового боргу КП "Шосткинський казенний завод "Зірка" з податку на прибуток не заперечував. Зазначив, що відповідач не звертався до Шосткинської ОДПІ із заявою про відстрочення сплати податку на прибуток в сумі 593169 грн. 45 коп.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про відстрочення виконання судового рішення є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до п.п. 19-1.1.24. п. 19-1.1 ст. 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють відстрочення, розстрочення та реструктуризацію грошових зобов'язань та/або податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, а також списання безнадійного податкового боргу.

Згідно п. 100.2 ст. 100 Податкового кодексу України, платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу.

Відповідно до п.п. 100.5 ст. 100 Податкового кодексу України підставою для відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань або податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

Перелік обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу, і доказів існування таких обставин затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1235.

Відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

Як встановлено в судовому засіданні, у заявника відсутні обставини, що ускладнюють виконання судового рішення в розумінні вимог ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Представником відповідача не надано доказів звернення до Шосткинської ОДПІ із відповідними документами, що можуть бути підставою для відстрочення податкового боргу, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1235.

В поданій заяві та в судовому засіданні відповідачем не наведено обставини, не надано жодних належних доказів, що роблять неможливим виконання судового рішення, не надано будь-яких доказів винятковості даного випадку.

Крім того слід зазначити, що відповідно до діючого законодавства податки підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Таким чином, суд не вбачає підстав, передбачених ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України для відстрочення до 31.12.2013 року виконання постанови від 11.06.2013 року.

Керуючись ст. ст. 165, 186, 263 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання казенного підприємства "Шосткинський казенний завод "Зірка" про відстрочення виконання судового рішення до 31.12.2013 року по справі №818/3500/13-а - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії повного тексту ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги . У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Гелета

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Гелета

Повний текст ухвали складено та підписано 23.10.2013 року