Херсонський окружний адміністративний суд
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_______________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 жовтня 2013 р. 11 год. 46 хв.Справа № 821/2700/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Дубровної В.А. ,
при секретарі: Рябчич А.М.,
за участю представників:
позивача - Лущай В.О.,
відповідача - Палінічака К.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський тепличний комбінат" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів Херсонської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення та скасування п. 4.3 акту перевірки від 07.06.2013 року №2874/15.4/37238576,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Херсонський тепличний комбінат" (далі - позивач, ТОВ "Херсонський тепличний комбінат") звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби (далі - відповідач, ДПІ), у якому просить -
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 01.07.2013 року №0000411504 про зменшення розміру від'ємного значення податку на додану вартість у сумі 189359,00 грн.;
- скасувати п. 4.3 акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ "Херсонський тепличний комбінат" бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних (податкових) періодів за березень 2011 року, листопад 2011 року, грудень 2011 року, січень-лютий 2012 року, липень-грудень 2012 року, січень, березень 2013 року від 07.06.2013 року №2874/15.4/37238576.
В судовому засіданні, відповідно до ст. 55 КАС України, протокольно було ухвалено щодо заміни відповідача - Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби на його правонаступника - Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів Херсонської області (далі - відповідач, ДПІ).
Як вбачається з матеріалів справи, однією з позовних вимог є скасування п. 4.3 акту ДПІ про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ "Херсонський тепличний комбінат" бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних (податкових) періодів за березень 2011 року, листопад 2011 року, грудень 2011 року, січень-лютий 2012 року, липень-грудень 2012 року, січень, березень 2013 року від 07.06.2013 року №2874/15.4/37238576.
Відповідно до п.78.8 Податкового кодексу України порядок оформлення результатів документальної позапланової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.
Згідно п.86.1 Податкового кодексу України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Відповідно до п.3 Порядку оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22.12.2010 року № 984 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 січня 2011 р. за N 34/18772 (далі по тексту - Порядок № 984), акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення документальної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Пунктом 6 розділу ІІ цього Порядку передбачено, що висновок акта (довідки) документальної перевірки складається таким чином: зазначається опис виявлених перевіркою порушень податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, з посиланням на підпункти, пункти, статті законодавчих актів або загальний висновок щодо відсутності таких порушень.
З огляду на викладене, суд вважає, що акт перевірки є таким, що не породжують певних правових наслідків, не створюють юридичний стан платника податків, тому оскарження певних пунктів висновку, а також висновку акту перевірки взагалі не є належним способом захисту прав позивача, передбаченого діючим законодавством. Вказаний акт може бути визнаний в якості доказу при вирішенні іншого спору, де б оскаржувалися дії, рішення, які є обов'язковими до виконання, зокрема податкове повідомлення-рішення. Вчинення дій суб'єктом владних повноважень щодо викладення ревізором-інспектором у висновках акту перевірки суб'єктивної думки є способом реалізації наданої суб'єктам владних повноважень компетенції.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод (ст. 2, ч. 1 ст. 17 КАС України).
Отже, оскільки акт перевірки не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, яке в силу п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства, тому суд вважає, що законодавством не передбачено можливості для оскарження в порядку адміністративного судочинства актів перевірок щодо дотримання податкового законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про закриття провадження в частині позовних вимог щодо скасування п. 4.3 акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ "Херсонський тепличний комбінат" бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних (податкових) періодів за березень 2011 року, листопад 2011 року, грудень 2011 року, січень-лютий 2012 року, липень-грудень 2012 року, січень, березень 2013 року від 07.06.2013 року №2874/15.4/37238576.
Керуючись ст. 157,160,165 КАС України -
ухвалив:
Закрити провадження у справі в частині позовних вимог щодо скасування п. 4.3 акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування ТОВ "Херсонський тепличний комбінат" бюджетного відшкодування податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних звітних (податкових) періодів за березень 2011 року, листопад 2011 року, грудень 2011 року, січень-лютий 2012 року, липень-грудень 2012 року, січень, березень 2013 року від 07.06.2013 року №2874/15.4/37238576.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 22 жовтня 2013 року.
Суддя Дубровна В.А.
кат. 8.2.1