Ухвала суду № 34294148, 17.10.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.10.2013
Номер справи
807/147/13-а
Номер документу
34294148
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2013 р. Справа № 8928/13/876

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Хобор Р.Б.,

суддів Сапіги В.П., Яворського І.О.,

з участю секретаря судового засідання Дяківнич Г.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2013 року у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області, в якому просить визнати протиправним та скасувати прийняте відповідачем 07 вересня 2012 року податкове повідомлення-рішення № 0002661751/2248/1700/НОМЕР_1, яким до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 54871,20 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення Свалявської МДПІ прийнято всупереч норм чинного законодавства. Зокрема, підставою застосування штрафних санкцій стало те, що позивач здійснював реалізацію продукції, яка не облікована у встановленому порядку. Позивач посилається на норми податкового законодавства України, які регулюють порядок проведення перевірок, та вказує, що відповідачем такі були порушені. Також зазначено, що позивач не здійснював придбання продукції у ТОВ "Аква-Поляна", зокрема не підписував жодних видаткових накладних, а також не здійснював реалізацію такого товару.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2013 року позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення від 07 вересня 2012 року за № 0002661751/2248/1700/НОМЕР_1.

Не погодившись з таким судовим рішенням, його в апеляційному порядку оскаржив відповідач - Свалявська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області, яка покликаючись на неповне з'ясування судом обставин справи просить його скасувати, та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову повністю.

Як на доводи апеляційної скарги покликається на те, що в ході проведення перевірки встановлено факт порушення платником податків вимог Закону щодо ведення обліку товарних запасів у встановленому порядку, а саме не облікування продукції у книзі обліку доходів і витрат. Крім того апелянт зазначає, що податкові органи здійснюють контроль за дотриманням норм законів з питань оподаткування, чинних до 01.01.2011 року, а штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм цих законів застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених Кодексом та іншими законами України, чинними на момент застосування санкцій. Відтак, до платників податків за результатами документальних перевірок за податкові періоди до 2011 року має застосовуватись відповідальність у порядку та у розмірах, передбачених Податковим кодексом.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідачем було проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства позивачем за період з 01 жовтня 2009 року по 31 грудня 2011 року.

За результатами перевірки 27 серпня 2012 року був складений акт № 4/1700/НОМЕР_1 про дотримання вимог податкового законодавства фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 за період з 01 жовтня 2009 року по 31 грудня 2011 року. Зокрема перевіркою встановлено порушення позивачем ст. 3 п. 12 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

На підставі вищевказаного акту перевірки - 07 вересня 2012 року відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0002661751/2248/1700/НОМЕР_1, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів у розмірі 54871,20 грн.

Судом першої інстанції також встановлено, що згідно акту Свалявської МДПІ № 4/1700/НОМЕР_1 від 27 серпня 2012 року підставою для застосування штрафних санкцій до позивача стало те, що під час проведення перевірки контролюючим органом встановлено здійснення позивачем реалізації продукції придбаної від ТОВ "Аква-Поляна" на загальну суму 27435,60 грн., яка не облікована у встановленому порядку, що є порушенням ст.3 п.12 Закону України № 265/95-ВР.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що фінансова санкція передбачена статтею 20 Закону України № 265/95-ВР, та яка застосована до позивача, за своєю суттю є адміністративно-господарською санкцією.

Статтею 241 Господарського кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно зі статтею 250 ГК України у відповідній редакції, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

З акту перевірки №4/1700/НОМЕР_1 від 27 серпня 2012 року та розрахунку фінансових санкцій за порушення податкового законодавства до вказаного акту перевірки вбачається, що порушення позивачем вимог статті 3 пункту 12 Закону України № 265/95-ВР були допущені у листопаді 2009 року та січні, березні, травні, червні 2010 року в той час як спірне податкове повідомлення-рішення було прийнято 07 вересня 2012 року, тобто із порушенням термінів застосування адміністративно-господарських санкцій.

Колегія суддів вважає правильними твердження суду першої інстанції в тому, що до спірних правовідносин, які виникли до 01 січня 2011 року, підлягає застосуванню норма статті 250 ГК України у редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин.

Враховуючи вищевикладене, апеляційний суд вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, постанова суду першої інстанції ґрунтується на правильно встановлених обставинах справи та з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст.195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області залишити без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 15 квітня 2013 року у справі № 807/147/13-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуюча суддя Р.Б. Хобор

Судді В.П. Сапіга

І.О. Яворський