ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
22 жовтня 2013 року № 826/16652/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
Публічного акціонерного товариства "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501"
до
Відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві
про
визнання протиправними дії,
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501" звернулося до суду з позовом про визнання протиправними дії відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві щодо направлення Публічному акціонерному товариству "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501" постанови про відкриття виконавчого провадження № 36260878 від 31 січня 2013 року.
Як вбачається з позовної заяви, позивач оскаржує дії відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві щодо порушення строків направлення постанови про відкриття виконавчого провадження.
У своїй позовній заяві позивач зазначає, що відділом державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у місті Києві направлено на адресу Публічного акціонерного товариства "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501" постанову про відкриття виконавчого провадження № 36260878 від 31 січня 2013 року - 10 квітня 2013 року та вказує на те, що Публічне акціонерне товариство "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501" отримало постанову про відкриття виконавчого провадження - 13 квітня 2013 року.
Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовну заяву з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи наведене та з огляду на те, що позивачу стало відомо про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів 13 квітня 2013 року, проте до суду позивач звернувся 17 жовтня 2013 року, суд приходить до висновку, що Публічне акціонерне товариство "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501" звернулося до суду із пропуском строку звернення до адміністративного суду, встановленого статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, позивачем не надано заяви про поновлення строку звернення до суду із обґрунтуванням поважності причин пропуску строку звернення до суду із наданням підтверджуючих доказів.
Відсутність клопотання або заяви про поновлення строку звернення до суду із обґрунтуванням поважності причини пропуску строку звернення до суду із наданням підтверджуючих доказів унеможливлює вирішення судом питання про поновлення строку звернення до суду та є підставою для залишення позову без розгляду.
Відповідно до частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (частина друга статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Спеціалізована пересувна механізована колона № 501" до Відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві про визнання протиправними дії без розгляду.
У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
2. Роз’яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє його права звернутися до адміністративного суду в загальному порядку з клопотанням про поновлення строку звернення до суду з визначенням поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева